Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Jsou to desny zmatky, viz muj prispevek vcera v jinem vlakne.

https://forum.chronomag.cz/topic/44872-dotazy-pelmel/?do=findComment&comment=2898165

Ptal jsem se nakonec 2 ucetnich a oni danoveho poradce vcera a vsichni mi rekli, ze urcite podat pres datovku, ze maji interni info ze by jinak podani danoveho priznani v listinne podobe nemuselo byt uznano. Nicmene dneska jsem tedy vygoogloval z webu Financni spravy, ze pokud je zivnost pozastavena a danove priznani se k te cinnosti nevztahuje, tak povinnost vyuzit datovou schranku neni. A plus viz prispevek nahore, ze se nerozlisuje z jake datove schranky se to posle. At zije statni sprava. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, kloubik napsal:

Jsou to desny zmatky, viz muj prispevek vcera v jinem vlakne.

https://forum.chronomag.cz/topic/44872-dotazy-pelmel/?do=findComment&comment=2898165

Ptal jsem se nakonec 2 ucetnich a oni danoveho poradce vcera a vsichni mi rekli, ze urcite podat pres datovku, ze maji interni info ze by jinak podani danoveho priznani v listinne podobe nemuselo byt uznano. Nicmene dneska jsem tedy vygoogloval z webu Financni spravy, ze pokud je zivnost pozastavena a danove priznani se k te cinnosti nevztahuje, tak povinnost vyuzit datovou schranku neni. A plus viz prispevek nahore, ze se nerozlisuje z jake datove schranky se to posle. At zije statni sprava. 

Nejsem účetní, ani daňový poradce, nicméně je to to samé, co jsem Ti ohledně postupu odpovídal včera... Člověk by samozřejmě pro odlišení zda se jedná o podnikání nebo ne volil jednu či druhou datovou schránku, nicméně v tom, z jaké je to schránky odesláno, bych taky žádný problém neviděl: pokud někdo odesílá např. doporučený dopis, třeba právě na FÚ, pak na obálce jako odesílatel většinou uvede svou adresu doručovací, tedy tu, na které se zdržuje a nikoli např. adresu trvalého pobytu. Pitomostí by naopak bylo trvat na tom, aby tam byla uvedena adresa trvalého pobytu (na které se ovšem nezdržuje) nebo dokonce aby to z tohoto místa i odeslal. Tady ta fikce je podobná: tzn. je úplně jedno z jaké tvé datové schránky to odejde, hlavně ale, že je to tvoje schránka a že to bylo doručeno a včas.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj. Ale jak vidíš na příspěvku od safiho, tak se o tom informovalo minimálně nepřesně.
Když už tu datovku mám tak to tedy přes ní pošlu. XML se nakonec taky snad povedlo včetně příloh.

Jinak ještě k datovce. Protože mi pošta nedoručila heslo, tak jsem se nakonec přihlásil přes bankovní identitu (btw na Macu to nejde, pouze na Windows - divný, oboje Chrome). Nicméně přestože se přihlásím a jsem tedy ověřený, tak si nemůžu změnit heslo, protože to chce staré :) jediný způsob na Czech point pro nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, kloubik napsal:

Jj. Ale jak vidíš na příspěvku od safiho, tak se o tom informovalo minimálně nepřesně.
Když už tu datovku mám tak to tedy přes ní pošlu. XML se nakonec taky snad povedlo včetně příloh.

Jinak ještě k datovce. Protože mi pošta nedoručila heslo, tak jsem se nakonec přihlásil přes bankovní identitu (btw na Macu to nejde, pouze na Windows - divný, oboje Chrome). Nicméně přestože se přihlásím a jsem tedy ověřený, tak si nemůžu změnit heslo, protože to chce staré :) jediný způsob na Czech point pro nové.
 

Jen upozornuji, dnes Czech point blbne. Aby si se tam nehnal zbytečně a nebyl naštvanej ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, kloubik napsal:

Jj. Ale jak vidíš na příspěvku od safiho, tak se o tom informovalo minimálně nepřesně.
Když už tu datovku mám tak to tedy přes ní pošlu. XML se nakonec taky snad povedlo včetně příloh.

Jinak ještě k datovce. Protože mi pošta nedoručila heslo, tak jsem se nakonec přihlásil přes bankovní identitu (btw na Macu to nejde, pouze na Windows - divný, oboje Chrome). Nicméně přestože se přihlásím a jsem tedy ověřený, tak si nemůžu změnit heslo, protože to chce staré :) jediný způsob na Czech point pro nové.
 

Na Macu (Safari) všechny přístupy do státních služeb včetně bankovní identity normálně fungují. Co mě ale naštvalo, že při přihlášení do portálu ČSSZ je možnost ověření přes národní identitu, ale v jejím rámci už není možnost ověřit přes bankovní identitu. Musel jsem si nainstalovat mobilní klíč egovernmentu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám běží po baráku tato zpráva - došlo k masivnímu výpadku celého systému Czech point ( na vyřešení se intenzivně pracuje ). A proto jen varuju kloubíka, aby na nás, tedy státní správu, úplně nezanevřel :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, safi napsal:

Na Macu (Safari) všechny přístupy do státních služeb včetně bankovní identity normálně fungují. Co mě ale naštvalo, že při přihlášení do portálu ČSSZ je možnost ověření přes národní identitu, ale v jejím rámci už není možnost ověřit přes bankovní identitu. Musel jsem si nainstalovat mobilní klíč egovernmentu. 

Jj, klíč egovernmentu používám od začátku co ta možnost je a za sebe doporučuji: jen úvodní pin v mobilu a pak sken QR kódu, žádný další hesla apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chjo.. už zase. Všiml jsem si toho až na nabíječce. Moje teorie - někdo asi nezvládl vyjet z podélného parkování za mnou. Ale asi měl formuli, protože je to dost u země. Na nárazníku trošku bílého prášku. 

IMG_6666.jpeg.7f6f67db94067ed3e9a5374ba3db1b62.jpeg

IMG_6667.jpeg.eee2e9bed4fef3c2df2404a3dd2e7337.jpeg

IMG_6670.jpeg.8e058bbf3d937e9944f28025955bc494.jpeg

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jela vyjímečně manželka, ale podélně parkovala u chodníku. Já dnes prošel všechny parkovací místa za poslední dva dny a nikde jsem nenašel nic, co by odpovídalo poškození (ve smyslu že bych nacouval do něčeho).

Zítra se pro jistotu podívám, kde manželka parkovala. A vlezu si pod auto, zdali tam někde nebude něco odřeného. Ale Outlander má nadprůměrnou světlou výšku a zatím se mi nestalo, že by v Praze byl nějaký obrubník tak vysoký. U zadku auta jsem našel kousek plastu s typyckou škodováckou modrou metalízou, ale ten kousek tam mohl ležel kdoví jak dlouho. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vis, ja neverim nicemu, co 5 dnu krvaci a nezemre. 

Nicmene i s ohledem na svetlou vysku, z fotek mi to prijde jako "pod previsem". Navic "rohove" a pod senzorem. Evokuje mi to nacouvani do maleho (nizkeho) "ypsylonka", pri otaceni. Tedy nacouvani do nej. Neco jako ... Samozrejme nezvyraznene v puvodnim betonovem provedeni.

c29cbbc7cfe7e230a63b2cf325683e89eb4ff1ee.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Muffik napsal:

Wow, někdo si splete prodejní vlákno se SZ a ještě se chová dál jak úplný *****!?

Plně chápu Tvé rozhořčení, ale KURVA co by bylo za problém věc označit a k tomu připsat @Bert ? Pak se zase někdo bude divit, kde jsou moderátoři ... Jinak, to vlákno už je vyčištěné, a ovoce budu rozdávat zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sjednání stavebka u Raiffky

 

den 0 - zjištění, že online není úplně online - vyplnění žádosti na webu

den 0 + 7 dní - volá slečna, abych jí zopakoval vše, co jsem vyplnil do žádosti, do čtyř dnů mi smlouvu přiveze kurýr

den 0 + 21 dní - píšu do banky, kdy mi teda smlouva přijde

den 0 + 22 dní - odpověď z banky, že žádost o doručení smlouvy předali ke zpracování a mám vyčkat kurýra

den 0 + 32 dní (dnes) - automatická odpověď z banky, můj dotaz ze dne 21 předali ke zpracování a budou mě kontaktovat

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Státy EU schválily zpoplatnění všech emisí CO2 z nových aut od roku 2035. Německo i Česko na pravidla kývlo po vyjednání výjimky pro syntetická paliva. Nesouhlas Itálie a Polska však stále trvá.

Takže pokud to chápu správně, tak po roce 2035 budeme mít buď EL auto, kde budeme platit mýto nebo obdobu spotřební daně a nebo spalovák, kde budeme platit také mýto + spotřební daň + CO2 daň. Takže všechny myšlenky - koupím si nyní 10 leté auto, se kterým to doklepu a stát na mě nebude moci... jsou jaksi pasé. Čím starší a větší auto, tím více majitel benzíňáku zaplatí.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, safi napsal:

Státy EU schválily zpoplatnění všech emisí CO2 z nových aut od roku 2035. ...

... Takže všechny myšlenky - koupím si nyní 10 leté auto, se kterým to doklepu a stát na mě nebude moci... jsou jaksi pasé. Čím starší a větší auto, tím více majitel benzíňáku zaplatí.. 

Veď tam máš napísané z nových áut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše wawrik- nová auta. Nicméně neboj, zpoplatnění starších aut bude taky, jakou formou si nedovolím odhadnout ( spíše kolika formama, těch trestů, pardon poplatků bude víc), ale budou, neboj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...