Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

Asi před desíti lety jsem parkoval v zimě na parkovišti pod chatou Spartak v Hynčicích pod Sušinou. Vjíždělo se na něj z cesty asi 3m průjezdem. Ráno v průjezdu nějaký pomstychtivý dobrodinec zanechal svou modře orezlou škodu 120l a všichni se poserte. Stálo mě to asi dvě hodiny, proházet se a vytvořit nový průjezd valem cca 1,5m vysokým a 2m širokým nahrnutého sněhu abych mohl odjet.

Co chci říct. Hliník je cool, ale ocleová lopata za 65 Kč s kterou můžeš zabrat do sesedlého sněhu je v mém případě jediný nástroj, který se mi spolu s řetězy vyplatí vozit.

* samozřejmě s násadou, zaříznutou na délku dle možností každého držitele

lopata-19cm-cer-bez-nasady_domstav-kolin-sro__12021.jpg.f047cfcc309faa6504463eabf3d72270.jpg

 

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 985
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 38 minutami, Arkham napsal:

Nebylo by rozumnější koupit normální hliníkovou lopatu a zkrátit násadu aby se vešla naštorc do kufru? Bude stát míň než tyhle hrabátka, nadělá desetkrát víc práce a těch pár sněhových dní ji v autě uvezete. A k ní pořádné rukavice. 

Jenže to pak vůbec neni cool EDC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fiskars na závěj, do který to hodíš po cestě nebo přes noc nafouká tak dobrý.

Ale házet s hliníkem firn, to si ani neprdneš. 😉

Hodí se i lano nebo vyprošťovací smyce, když náhodou pojede kolem traktor.

Ale letos už je stejně po zimě.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že jsem zaujatý a tu lavinovou lopatu chci v autě, protože ji rovnou vezmu na skialp, protože jestli se někde s autem zahrabu, tak při cestě za skialpinismem 🙂 (letos jsem už vyhrabával).  Jinak bych asi volil tu říznutou lopatu z OBI 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě vozím zakládací plechový klín. Jednou jsem skončil napříč cesty díky vyjetým ledovým kolejím. Ani větve, ani koberečky, nic nefungovalo. Nešlo se mi ani prohrabat na pevný podklad. ALE Vložil jsem klín obráceně pod hnané kolo, přes ty zoubky se kolo chytlo a byl jsem venku. Dobrá věc.

AUPR810a.jpg.31bba65d962d2c23a640633b9a62cdc2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, horal napsal:

Asi před desíti lety jsem parkoval v zimě na parkovišti pod chatou Spartak v Hynčicích pod Sušinou. Vjíždělo se na něj z cesty asi 3m průjezdem. Ráno v průjezdu nějaký pomstychtivý dobrodinec zanechal svou modře orezlou škodu 120l a všichni se poserte. Stálo mě to asi dvě hodiny, proházet se a vytvořit nový průjezd valem cca 1,5m vysokým a 2m širokým nahrnutého sněhu abych mohl odjet.

Co chci říct. Hliník je cool, ale ocleová lopata za 65 Kč s kterou můžeš zabrat do sesedlého sněhu je v mém případě jediný nástroj, který se mi spolu s řetězy vyplatí vozit.

* samozřejmě s násadou, zaříznutou na délku dle možností každého držitele

lopata-19cm-cer-bez-nasady_domstav-kolin-sro__12021.jpg.f047cfcc309faa6504463eabf3d72270.jpg

 

To bych radsi odhazel tu modrou orezlou stodvacu 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nastesti ne. Ten byl s nama na bezkach, celou dobu pochopitelne strasne unavenej: “....kdy uz tam budeme...je to jeste daleko?”, ale po navratu se ty role nejak obratily. On byl najednou plnej sil, zatimco ja byl desne utahanej uz pri vidine odhazovani toho snehu  ;-).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...