Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Zmizík napsal:

Dneska sem zkoušel kuře podle pana Cuketky a vono to funguje. https://recepty.cuketka.cz/pecene-kure/ Jen to chce morál to vůbec nepodlejt a věřit, že se to fakt nespálí. A vono nespálí a i ta šťávička je famózní.

Ty brďo, tak ze mě udělala kulinářského guru nouze. Skoro přesně takhle jsem pekl kuře teď v pondělí, akorát jsem to tak ohulil, páč jsem se zapomněl u práce a nestíhal bych se najíst, než byl čas vyrazit pro aplégry. To se musí nutně stíhat předtím, jinak to ty potvůrky sežerou, i když jsou zčerstva naobědvaný.

Jenom jsem to trochu zkonil směsí bylin (tymián, majoránka, špetka libečku a estragonu) a čerstvě mletého pepře nasypanou pod kůží. Po 45 minutách hlásil teploměr 77 stupňů uprostřed pravý kozy, takže cajk 10 minut na zbaštění.

Ale dobrý to teda bylo i navzdory těm bylinkám. Někdy ale zkusím koupit nějaké echtovnější kuře a hodit to jenom na Salz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Horhe napsal:

Když já mám z toho estragonu strach, aby mi nenarostly kozy.

Já ten estraogen kompenzoval zhusta falickou pečicí pomůckou. To samý, jako na obrázku, akorát barevně pasující na lokální rasový profil. Obrázek je z africkýho Goolugoolu.

8016.jpg.077fc760596355dd34b94248a9f68ea8.jpg

Upraveno uživatelem hufnor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to zdání, že je můj přirozený talent hodný mága Cuketky, stouplo do hlavy tak, že jsem na dnešní oběd vyplodil strašlivou prasárnu, za kterou by mě pro změnu Zdenda Pohlreichovic asi vydědil a už mě nikdy nenechal na žádnou svoji kuchařku ani kouknout, natož s ní nějak profesně manipulovat. Spáchal jsem, velevážení, vepřové zapečené s ananasem a sýrem.

Mno, vono to teda byla sous-vide pečeně dělaná na 63 stupně, zprudka zakrustičkovaná dozlatova v centimetru husího sádla v malém rendlíku, potřená pikantní pľpou ze Srirache a maďarského paprikového pajtáše, zaklopená plátkem čerstvého, zkaramelizovaného ananasu, zapečená goudou.

V tomhle provedení to bylo i docela žratelné. Teda až na ty mražené troubové hrany, ty to dost srážely. Jinak neutrální, ovšem šťavnaté vepřové (ano, i pečeně lze šťavnatě, když se zapojí s-v), pikantní pľpa se solidníma grádama, sladkokyselá chuť a šťáva karamelizovaného ananasu - spokojenost.

Aspoň jsem si znovu ověřil, že když dělají dva (zdánlivě) totéž, nemusí z toho být vždycky totéž.

20201210_135755.thumb.jpg.0f930ed67931867a5c6cb8e6915bf43b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drahá neska na dotaz, co by si dala na véču, že tataráka. Posledně byl z Naše maso skvělej, tak pocem. Co se s tim budu patlat, že jo. A zas byl skvělej.
Topinky sem teda dopek na husím sádle, ale to už je detailink.

Proložil sem to sekačkou. Jen tak na chuť.
Drahá. Ta sekačka. Ale výborná, se musí nechat.
Chleba z Eska taky.

Plus ten jejich na instáči vyhlášenej “burgr”. Sem to musel zkusit. A vono howno burgr.
Jestli posledně byla sekaná v housce nesmysl, tak todle je über pytlovina — za skoro dvěstědvacet káče (a to je prosím ten nejlevnější) klasická houska s trochou cibule, okurky a horčice. No a maso.
To jediný to jakštakš zachránilo od total fijasko.
Každopádně za ty prachy zůstanu u tataráku.

Čest.

fe1fcf9c60b5f5d7c54c69b1f6fd8fa0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mně z té doby coronavirové trochu jebe. V té chvíli je důležité mít svého pana Roubínka. Já ho mám. Pan Roubínek pěstuje skvělé bejky typu angus nedaleko od Pardubic. A má mě rád, protože si s ním o mase vždycky pěkně pokecám a vím, kde je hovězí veverka a že se dají dělat vynikající steaky z loupané plece. To má pantRoubínek radost. Takže když mu zavolám, jestli má zabito, tak mi přiveze domů maso, které si řeknu, já se vždycky ujistím, že ho můžu nechat v ledničce ještě 3 týdny, i když vím, že můžu. Tak mi pan Roubínek přivezl hovězí žebra na pečení. A takhle to dopadlo. Sojová omáčka, rybí omáčka, česnek a korejská chilli pasta Gochujang vytvořily marinádu, maso se v ní poválelo 24 hod. a pak bylo 4 hod. v troubě na 150°. Salát z polníčku, českých rajčat a farmářského sýru malé brambůrky dotvořily zázrak. Abych nezapomněl, žebra jsem pekl podlitá černým pivem z pivovaru Beránek z Hradce Králové. Bylo to božské. Kamarádi na závěr prosím o jedno. Rozhodl jsem se že příští rok budu kupovat jenom Piva z malých pivovarů, jenom vína moravských a českých vinařů a vyhledávat co nejvíc regionální potraviny jako hrdiny na talíři. Budou to potřebovat. Připojte se ke mně. Váš Roman

víno na obrázku je bulharské. Dostal jsem ho od Kubsona, protože on ví, že jsem taky bulharofil. Dobrou chuť.

F34226F9-0CB4-4B61-A4A9-09292A90F6EC.jpeg.6f2da5618f44aeb2be741a5e7f4e1fb6.jpeg15BFCAA4-A580-4FB5-8562-F13EC1F0BA45.jpeg.d1090c789b04d0c13e087a8a94976119.jpegA6252A75-2B4D-4822-9D54-4197A137AC4C.jpeg.f2fd0258f6aa5e3ff6dd1d7979725d2b.jpegC50C4AE3-C68A-4D7D-ACBE-CB9645150463.jpeg.8dd9effc2d5ebb8bddadc939f6a49c21.jpeg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...