Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Studený a olej neee!
Potírat při pečení. Nejdřív zatáhnout jen nasolený, min. 20-25min.
Navíc píšu potírat = vemu mašlovačku, smočim do voleje a natřu na vógla jemnej film.
Takle sem to dělal teď min. 3x a ani jednou sem nebyl za indiánskýho souseda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Maxel napsal:

Studený a olej neee! emoji23.png
Potírat při pečení. Nejdřív zatáhnout jen nasolený, min. 20-25min.
Navíc píšu potírat = vemu mašlovačku, smočim do voleje a natřu na vógla jemnej film.
Takle sem to dělal teď min. 3x a ani jednou sem nebyl za indiánskýho souseda.

Takto i jinak peču často, ale vždy bez dýmu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná nejlepší řešení je nepotírat to vůbec, viz ten Cuketka. A možná ho ani nevotáčet. Ale důležitá je podle mě ta mřížka (já žádnou nemám, tak to dávám na mrkev) a co nejmělčí pekáč.

https://recepty.cuketka.cz/pecene-kure/

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veledulezita mrizka mi byla prd platna a oleje to dostalo poskromnu.. Je ale fakt, ze sem tam mel technologickou hrubku a dacanko to mozna natrel uz predem... Radsi to vzdam a az se mi zas potahnou sliny na kure, tak si radsi nekde koupim grilovany, poradne nasakly salmonelou.. Trouby sou pro me proste zaklety, naposled sem dopad obdobne u buffalo wings, takze vod ted uz pecu jen hranolky a cheze-kakre! Howg!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Zmizík napsal:

Možná nejlepší řešení je nepotírat to vůbec, viz ten Cuketka. A možná ho ani nevotáčet. Ale důležitá je podle mě ta mřížka (já žádnou nemám, tak to dávám na mrkev) a co nejmělčí pekáč.

https://recepty.cuketka.cz/pecene-kure/

Zmizíku, já taky nemám mřížku, dal jsem to na rošt v troubě a pod to dal další plech na kterej sem  ( po tipu pána Maxelojc) dal brambory, na který kapala šťáva z kuřete, mazal jsem olejem se sladkou paprikou a dopadlo to dobře, ale asi příště nebudu otáčet, vzhledem k tomu, že naše kuře mělo přes 3,5kg to šlo totálně blbě a potrhal sem kůži, jo a taky sem to kuře podle Cuketky svázal, což myslím, že nebylo špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem chuť na větrníka, pěkně klasicky vanilkový a karamelový šlehackový krémy, nahoře poleva z hořké čokolády, drcené kakaové boby a zlatý prach co mi zbyl z leštění fullgold rolád ;)

 

photoGridMaker_20210202_191530899_copy_734x734.jpg

20210202_185935_copy_734x959.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Však já si taky dělám humor 😃 ;)

Jinak polevu mám hustší, vršek korpusu do ní hodím, trochu zatlačím ať je to namočený jak potřebuju a pak přijde ten superfígl. :D

Špičkama palce a ukazováčku vezmu za okraj, vytáhnu do vertikální polohy a energickým pohybem se zbavím přebytečný polevy, obloučkem přemístím na mřížku. Pěkně oldskúl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych jen nekecal. Kuřecí stehna na třetince Plzeňského, jablkách a kmínu, červené zelí, knedlíky z brambor a cibulka. Je náročný dělat si doma hospodu, rád bych si to nechal naservírovat s půllitrem rezavé vody ;)

 

20210204_161743_copy_768x958.jpg

20210204_161857_copy_768x925.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...