Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Maxel: To testo je hroznej opruz, ale je to skvely, ja si ve ctvrtek nalozil maso a okurky, udelal testo, vcera jsem maso upekl a dnes jen vse ohreju a zkompletujou si to uz hosti sami 🙂

Kupodivu mi tentokrat vyslo testo nelepivy, vzdy nevim co tam pridat aby to prestalo lepit, jestli mouku, tuk, mliko ... 🙂

Joystick: Bohuzel mame plnej Covid stav dneska, uz se nevejdes 🙂

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bob S těstama obecně taky bojuju, don’t worry... a hádám tentokrát to nebude jinak. 
  
Dnešní-sobotní lajn ap.
Losos pečený s limetou, citrónem a cherry rajčaty. 
Holandská s pažitkou a (pro pány) omáčkou sriracha.
Chřest a ředkvičkové klíčky. 
Tiramisu ze včera, a @Tom4 měl sice pravdu, savoiardi něco natáhly, ale i tak to bylo mírně tekoucí. Navíc sem piškoťáky moc máčel, chuťově to přebilo zbytek. 
Halt ne dycky je posvícení. 

B7D2DB84-BC6D-4247-961B-1C60FEDC5FD9.jpeg

80ABE4F0-6DF4-4C7F-AC2E-D6120DD62A4F.jpeg

B1534405-89B9-444B-87B3-057793959DF9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Frantik napsal:

Domácí KFC 🙂 

73737DDB-9C64-4956-9304-A1484D64C24D.jpeg

Podělíš se o recept na směs koření?  Né teda že bych teď chtěl něco jíst, ve znamení fastfood soboty jsem sežral pizzu a ležím jak velryba uvízlá na pláži, ale časem se bude hodit, žena a dítě na tom ujíždí  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 v lednici zbytky brynza, šunka, farmářský sýr, tak se na party přidala cibule, špenát, smetana, vajíčka,

venku hnusně, takže i zbytný čas - takže quiche.

IMG_2573.JPEG.eea104401774ef467d3be556f56ddbaf.JPEGIMG_2570.JPEG.b18d8933bf18b3e71e03ed24b4ca55c8.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, krutor napsal:

Dneska premiera hovezi oponka a musim rict ze mam nove oblibene maso. 😀 Kdo na to natrefite nevahejte. 😀 Delal jsem ji sous vide na 54*C 2h.

9894E6CB-E926-4F60-A338-F566BC48A926.jpeg

Tvoje výtvory už chvíli vedu v patrnosti a musím říct že bezvadný 👍

 

@Frantik takže nic ostrého?

 

Já teda spáchal ten Tatin, těsto vlastní, povedený kousek. 

 

20210418_122042_copy_768x928.jpg

20210418_122156_copy_768x967.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, krutor napsal:

Dneska premiera hovezi oponka a musim rict ze mam nove oblibene maso. 😀 Kdo na to natrefite nevahejte. 😀 Delal jsem ji sous vide na 54*C 2h.

9894E6CB-E926-4F60-A338-F566BC48A926.jpeg

Jestli je to alespon z pulky tak dobry, jak dobre to vypada, tak bych si s dovolenim jednu porci taky dal 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně! Takže si nakonec roloval, super. 
Nějaký poznatky, co by stály za zmínku?  

Příští wknd už se plní. Bochánky s vepřovym od @Bob, oponka od @krutor 😃

U nás na neděli halibut v krustě z tousťáku, tymiánu a uzené papriky, 2x kaše (klasická a hráško-bramboro-petrželová), domácí aioli a sriracha, kerou teď peru i na chleba s máslem. 

6B815C28-C42F-4CE7-9DF6-5F94320767FA.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orizl jsem kuzi z bucku, opatrne abych ji neprorizl. Kuze jsem nakrajel na prouzky cca 5 cm siroke, dal do hrnce s vodou a varil necely 2 hodiny.

Pak jsem je dal na rost do lednice uschnout. Po nekolika hodinach kdyz byly prochladle jsem lzici oskrabal z kuze co nejvic tuku, cim lip to odstranis tim vic pak nabydou pri smazeni. 

Ted ta tezsi cast, je potreba je vysusit, nakrajel jsem prouzky na mensi obdelniky a susil na pecicim papire v pekaci v troube na horky vzduch 60 stupnu, vecer asi 3 hodiny, pak jsem vypnul troubu a sel spat, nechal jsem je tam, rano jsem dal novy papir a pustil opet na cca 3 hodiny, pak jsem to nechal par hodin dojit a dal opet do chladu.

Dalsi den jsem je vyndal z lednice cca pul hodky pred smazenim a pak po jednom daval do hrnce kde jsem mel asi 4 cm oleje na cca 180 stupnu, je to fakt rychle, cca 10 vterin/ks. Pak jsem je dal na talir s kuch. uterkou. Na zaver jsem je posypal smesi soli a togarashi koreni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srani je to velky, je to fajn, chutna to jako kukuricnej chips 🙂

Zase pokud mas doma susicku na zeleninu tak to asi dost zjednodusi ten proces

Asi tak jednou za rok to udelam

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...