Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak tímto jednak ruším můj dotaz z příspěvku #2190 a současně děkuji členovi tommas4 za ochotu a pomoc v získání příslušenství, které tady bylo nesehnatelné a z Ameriky s bizarně nákladným poštovným. Skuteční genlemani jsou stále mezi námi, pánové...

 

 

 

 

post-670-0-43020800-1437980122_thumb.jpg

 

 Pen + Pana 20 1,7

 

 

 

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, jsem uplne mimo nebo potrebuji bryle, ci? V roce 2006 jsem si kupoval zrcadlovku majici stabilizaci v tele a jak tak koukam, ono se to dnes nedela? :o Objektivy maji stabilizaci, to chapu, ale co foceni se starymi manualnimi skly, nebo s obycejnou pro nas chude (i novou!) 50tkou, ktera stabilizaci nema? To je nejaka nova moda? Existence stativu mi znama je, ale... Pred trema rokama jsem mel moznost na jedne akci "podrzet" canon, tusim 50D a proti pentaxu se mi libilo o moc vice jeho ovladani. V loni jsem si koupil starou 350D kvuli objektivum, co k tomu byly a nyni jsem si rikal, ze bych konecne poridil nejake levnepouzite/nove telo canonu. Ta absence stabilizace v tele me ale dost prekvapila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Panove, jsem uplne mimo nebo potrebuji bryle, ci? V roce 2006 jsem si kupoval zrcadlovku majici stabilizaci v tele a jak tak koukam, ono se to dnes nedela? :o Objektivy maji stabilizaci, to chapu, ale co foceni se starymi manualnimi skly, nebo s obycejnou pro nas chude (i novou!) 50tkou, ktera stabilizaci nema? To je nejaka nova moda? Existence stativu mi znama je, ale... Pred trema rokama jsem mel moznost na jedne akci "podrzet" canon, tusim 50D a proti pentaxu se mi libilo o moc vice jeho ovladani. V loni jsem si koupil starou 350D kvuli objektivum, co k tomu byly a nyni jsem si rikal, ze bych konecne poridil nejake levnepouzite/nove telo canonu. Ta absence stabilizace v tele me ale dost prekvapila.

 

 

Canon a Nikon meli od zacatku stabilizovane skla, konika/minolta (coz je dneska sony), olympus ci pentax sli cestou stabilizace senzoru.

 

starsi skla jsou - alespon pro pixel peepers (= ti co zkoumaji na fotce kazdy pixel) - 'nepouzitelna' na novych DSLR, protoze to vysoke rozliseni senzoru 'neutahnou' (neprokresli ti tu scenu, resp. prokresli ji spatne), takze cloveku stejne nezbyde nez si poridit nove sklo :)

 

to same se tyka starsich objektivu pro digital (predpokladam, ze jsi k 350d kupoval setove objektivy) - pokud byly ok na 8megapixelu, pochybuji, ze budou v rozumne kvalite zvladat 20mpx...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsem, kam to dát, tak sem to snad patří, kdyby ne, tak prosím admina o smazání.

O víkendu jsem fotil mobilem kapličku, od zamřížovaného vchodu interier.

Po vyfocení druhé fotky jsem si všiml světlého objektu na displeji a ze stejného místa pak udělal další 2 fotky, objekt se přemístil.

Na duchy nevěřím, snad mě to někdo logicky objasní, fotky přikládám v chronologickém pořadí.

post-8970-0-46766700-1439991462_thumb.jpg

post-8970-0-80120100-1439991475_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Chtěl jsem se zeptat, po obměně fototechniky která měla původně znamenat jen nové tělo a která skončila totální revolucí a tím, že mi zůstal původní jen jeden objektiv bych rád věděl, jak máte vyřešené uchycení blesků pro focení makra.

Konkrétně je to nejsilnější Metz 58 II a objektiv Sigma 180 3.5 s telekonvertorem 1.4, o umístění na foťák tedy nemůže být řeč..

Viděl jsem že to lidé přidělávají na ty "kulové klouby" jako má Gorilla Pod, dá se to sehnat v ČR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno pomocí hliníkových profilů. Celková váha 3kg. Na 1:1 zvládá osvětlit f32,1/250, ISO 100.
Používám f14-f16
Difuzer je ve výrobě.
e44f7ff2dcf48182c26a4e310dc98242.jpg

Jedna fotka z toho...

fz7twj.jpg

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj panove, vim ze je tady popularni RX100 ve vsech verzich a uvazuju o necem malem na kolo.

 

Vic nez Sony se mi zacal libit Canon G7x.. nema s nim nekdo zkusenosti? Doporucili byste ho vic jak RX100? 

Libi se mi delsi rozsah 24-100 mm, ovladani chvali v recenzich taky vice. Sice jsem vycetl ze na sirokem ohnisku neni objektiv tak ostry a RX100 je asi nepatrne lepsi, ale je to kompakt a tak to beru. Zase se mi zda, ze jpg ma z Canonu pro me prijemnejsi barvy a G7x se da koupit za podobnou cenu jako RX100 MK II. Tak me zajimalo jestli ho tu nekdo nema a nepodelil by se o prime zkusenoti, prijemnost pouzivani atd. Diky!

 

35706_2_xl.jpg

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Canon je od patku doma - male shrnuti po par dnech:

prvni dojmy pozitivni, uchop neni ideal, ale to je dane velikosti. Ze ma Canon vsechny ovladani na opacnou stranu nez ostatni znacky je docela opruz, ale snad si zvyknu. 

 

Kvalita fotek paradni na tak maly fotak, stabilizace obrazu funguje velmi dobre (podle recenzi je o hodne lepsi nez u Sony). 

 

Zatim jsem objevil 2 veci ktere mi vadi (prvni mene, da se objet,druha vice):

- pri priorite clony (nebo program "P") fotak nedovoli delsi cas nez 1 sekudnu. Pry je to "vlastnost" vsech Powershot fotaku od Canon.  (v zadne recenzi jsem na to nenarazil nebo prehledel, ale nasel jsem az posleze na dpreview foru)

- pokud clovek foti jpg+raw, tak nelze mit jpg prepnute na jine nastaveni nez standard. Zadny rezim jako vivid, cernobile, vlastni nastaveni jpg jako ostrost, barvy atd. To mi zatim asi vadi nejvic. Z fuji jsem zvyknuty mit vlastni nastaveni jpg a k tomu raw jako zalohu. Tady kdyz chce mit clovek i raw, tak jpg se nastavi na standard a nejde to zmenit...nebo jsem zatim neprisel na to jak :(

 

Wifi je dost kostrbate a prestoze ma NFC, tak dost uzivatelsky neprijemne. Sony to ma mnohem vice propracovane a jednoduche. 

 

Co naopak ocenuju je dotykovy displej - jednoduche na ovladani, zmenu ostriciho bodu, prohlizeni fotek. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...