Přejít na obsah

NIGHTSHOTS


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zařekl jsem se, že se k tomu vyjadřovat nebudu, ale to se nedá. Už vážně lituju toho, že jsem vůbec něco dělal. Nejde o ty komentáře, i když ono i to občas stojí za to, ale každý má možnost se vyjádřit a nikdo mu to nevezme, takže budiš. Co mi fakt vadí, když už tady vidím asi desátnou verzi původní fotky. Nechtěli by jste si raději udělat nějakou svojí, když už?
Mimochodem to první přehození je pěkné vylepšení, nějak mě to ve chvíli, kdy jsem to dělal netrklo + je i můj pohled skladby jiný, ale jako proč ne, nic proti tomu nemám. Snažně však prosím, přestaňte z toho dělat těch dalších milion paskvilů, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smáznul jsem přílohy, ale fotky tady stále visí, jestli by s tím kolegové souhlasili, požádal bych moderátory, aby smazali v tomto vlákně tu část diskuse o technikáliích fotek počínaje mým příspěvkem, s dotčenými jsme si sdělili pár postřehů, ale Bells má pravdu, nemáme žádné právo modifikovat původní autorské dílo, tímto se omlouvám všem, jsem debil a už se to nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ještě jednou a již bez emocí bych to chtěl uvést zcela na pravou míru.

Mazání vůbec neřešte, to je zbytečná práce navíc, ono o to ve výsledku ani nejde, stejně jako nejde o názory, nemám absolutně nic proti jakémukoliv názoru. Však si každý můžže říct co chce a já ani nejsem z těch, co potřebuje jen plácat po ramenech, když udělám něco blbě, tak udělám, tak to je, klidně to přiznám a na to konto jsem i řekl, že ta prvotní úprava byla rozhodně k lepšímu.

To, co mi vadí je, když se přímo hrabe do něčích věcí, v tomto případě je to fotka, ale ono by se to dalo použít i na jiné. Ani nejde o fotku, kterou jsem zpracoval já, myslím to teď obecně, protože jsem zde obdobnou situaci zažil již několikrát a vnitřně mi to vadilo pokaždé. Nehraju si na žádná autorská práva, však to sem člověk dá a je to veřejné, takže si s tím vlastně může dělat kdokoliv cokoliv, ale ruku na srdce úplně košér to není. Něco jiného je, když člověku řeknu, hele tak a tak by to bylo lepší, případně mohu pomoct, což tak původně i bylo, vím, že Sphinxx a JR to spolu komunikovali a to je za mě naprosto OK. Následně se tu však strhla lavina, kdy si musel každý ještě pohrát a teda upřímně, když už jsme u toho, ty další pokusy už vážně k lepšímu nevedly - popírání perspektivy, zrcadlové otáčení, osobně mi vadí i vysloveně dominující hodinky, ale to už bude vysloveně můj pohled, jelikož jsem to sám zamýšlel trošku jinak.

Sám jsem různým lidem fotky upravoval, někdy i poměrně zásadně předělal, ale vždy to bylo po dohodě. Nenapadlo by mě nějakou fotku jen tak stáhnout a pak jí sem opět jen tak dát. Ve výsledu i to, k čemu mám svolení k předělání nepublikuju, ale vracím dotyčnému, byť to vlastně je moje práce. Možná je to i profesní deformací, kdy práva ke všemu apod. řešit musím (vyděračský shutterstock apod. :)), pak to mám asi víc posunuté, uznávám. Vnitřně se mi takové jednání prostě nelíbí, nemůžu si pomoct.

Takže ještě jednou, i má reakce byla možná až přehnaná, ale obecně mi to vadí a vlastně když došlo i přímo na mě, tak to pravděpodobně nějak přeteklo :) Skutečně si nehraju na práva (taková kauza tu už dávno byla a nemám v úmyslu nic takového také rozdmýchávat), jen mi to vnitřně vadí. Osobně jsem pro verzi dotyčnému říct klidně i že je úplný patlal a je to hrozné, než mu do toho vysloveně zasahovat, byť zakázané to samozřejmě není. Přijde mi to prostě takové lepší, férovější, nevím...Někdo za ten zásah může být i rád, ale taky tu máme SZ, kde není problém se dohodnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš naprostou pravdu, právě proto bych byl za variantu uvést tuhle trapnost do původního stavu, leda bys to tady chtěl nechat jako exemplární příklad pro poučení druhých.

Ještě snad jen dodám, že ta debata neměla za cíl dehonestovat Tvoji práci, ale byla to obecná diskuse, bohužel jsme k tomu použili Tvoji fotku, což bylo špatně a navíc to nepatří do tohoto vlákna.

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to promaže, tak to celé vlastně úplně umře, nebo se ztratí návaznost což mi přijde škoda (to se tu taky několikrát stalo, viz ty virtuální sebevraždy a mazání apod.), protože jestli ta moje reakce k něčemu možná byla dobrá, tak právě k ukázce, že se toto děje a třeba to vadilo i více lidem, jen se nikdo nikdy neozval. Ono ani nezáleží na tom, zda to je fotka, kterou jsem dělal já, nebo někdo jiný, svým způsobem mi to vadilo vždy, ale až tohle mě očividně dorazilo, abych reagoval, nic víc v tom není. Není to až tak o mé osobě, já jen reagoval, ale myšlenka byla obecná, tak třeba nechat tu vysvětlující reakci alespoň, aby to neumřelo úplně, nevím. Chápu, že na druhou stranu tady teď zbytečně kazím jinak super vlákno a bylo by lepší to řešit jinde (takové nasírací vlákno s návazností by bylo lepší), ale bohužel to přišlo zde no.

A jakékoliv klidně i dehonestování vážně neřeším, to říkám upřímně, však jsem i psal, že si cokoliv rád vyslechnu / přečtu, když je to trefné. Myslím, že zrovna u mých věcí sem tam nějaká kritika byla, protože občas vymýšlím až moc a věřím (doufám, jinak si zpětně krutě naběhnu :)), že jsem to vždy přijal bez nějakých problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to vypadat, že slovíčkařím, takže předem říkám, že to není úmysl, aby nedošlo k omylu. Já to totiž chápu tak, že uvítal změnu, tu jednu, o které jsem i já, jako člověk, který na tom spolupracoval věděl a sám jsem řekl, jo to vypadá dobře. Mám to předělat z dat, nebo už je to hotové? Přesně to jsme si psali a přesně po tu část je to OK a neřeknu proti půl slova. Jenže poté se to dost zvrhlo v takové hokusy pokusy, byť rozumím, že to nikdo nemyslel nijak špatně (řešili jsme dnes i po SZ), ale to už mi prostě vadilo, proto jsem se nakonec ozval. Vlastně je možná škoda, že jsem se na toto téma ozval až s fotkou, u které figuruju, pak to vypadá, že je to vysloveně kvůli tomu, ale jak jsem říkal, mě tohle vadilo už delší dobu a obecně. Přijde mi takové lepší říct názor, než rovnou někomu něco předělávat na několik způsobů.

Více případně v SZ, pokud by někdo chtěl, já to tu vážně nechci víc plevelit, už teď je to na několik stran, což mě ve výsledku fakt i mrzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověk je celej den v práci a teď ještě tohle :D ...

Ale dobře, já jen aby to nevypadalo, že to čtu a nereaguji, teprve teď jsem to otevřel po 15 hodinách na cestách. Takže jen k věci. Já jsem určitě rád za to, že jsme se do toho pustili a vůbec nelituji, protože ta fotka je za mě super, celkový obrázek má nápad a je i tématický. Pokud jde o Jirku (JR_2010) tak vítám i jeho intervenci (a to asi oba, že Michale?), že došlo k obrácení, mě osobně se líbí varianta od Tebe i ta obrácená od Jirky. Ty zbytkové komentáře neberu nijak špatně, prostě se diskutovalo.

Pokud jde o Jirku, tak ten mě v komunikaci slušně požádal a několikrát jsme úpravu řešili a slušně se ptal na veškeré postupy, takže za mě JR určitě v pohodě. S ostatními diskutujícími nemám žádný problém, protože dle mého jen diskutovali, ale asi chápu, že Ti vadí následná manipulace s celkovým dílem, jako takovým, na druhou stranu je to jen fotka, nemá smysl se tady dohadovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...