Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Tak novy telefon je vybrán,ted už jen počkat až se budou prodávat.každopádně jedna z nových Lumií mi neunikne.

 

Můžu se zeptat, kterou Lumii jsi vybral? Jsem zapřísáhlej Nokiák, potřeboval bych už taky nový telefon, ale nějak ze současné nabídky nemůžu vybrat... Tak ať vím, na co se mám těšit . Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat, kterou Lumii jsi vybral? Jsem zapřísáhlej Nokiák, potřeboval bych už taky nový telefon, ale nějak ze současné nabídky nemůžu vybrat... Tak ať vím, na co se mám těšit . Díky

 

Záleží,kolik chceš investovat a jak velmý mobil chceš...?Pokud ti nejde o peníze ani velikost,pak Lumii 920,pokud o peníze zase moc nejde,ale chceš něco menšího 4.3 palce tak 820,která má i výměnu SD karet,což 920 nemá.Obě mají bezdrátové nabíjení a displej který lze ovládat v rukavicích a v podstatě umí obě stejně věcí.A pokud ti jde o peníze,jako třeba mně,tak je tu Lumie 620 ,3.8 palce displej,což je pro mě akorát.Všechny mají dvoujádra a umí taky vše,jen tím displejem v rukavicích si nejsem jistý,ale mám dojem,že je stejný jako na 820 a 920.Lumia 620 má umí taky v podstatě vše,NFC,5mpx foťák,HD video.Navigace už je v osmičkách zcela plnohodnotná!Pro mě je Lumia jasná volba,jen ještě nevím jaká,ale asi ta 620,ikdyž se mi až tolik nelíbí.Akorát k nám přijde až v březnu,ale za to cena bude exkluzivní podle mě,a to zhruba 6000 kč,což se mi zdá za takový telefon slušná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží,kolik chceš investovat a jak velmý mobil chceš...?Pokud ti nejde o peníze ani velikost,pak Lumii 920,pokud o peníze zase moc nejde,ale chceš něco menšího 4.3 palce tak 820,která má i výměnu SD karet,což 920 nemá.Obě mají bezdrátové nabíjení a displej který lze ovládat v rukavicích a v podstatě umí obě stejně věcí.A pokud ti jde o peníze,jako třeba mně,tak je tu Lumie 620 ,3.8 palce displej,což je pro mě akorát.Všechny mají dvoujádra a umí taky vše,jen tím displejem v rukavicích si nejsem jistý,ale mám dojem,že je stejný jako na 820 a 920.Lumia 620 má umí taky v podstatě vše,NFC,5mpx foťák,HD video.Navigace už je v osmičkách zcela plnohodnotná!Pro mě je Lumia jasná volba,jen ještě nevím jaká,ale asi ta 620,ikdyž se mi až tolik nelíbí.Akorát k nám přijde až v březnu,ale za to cena bude exkluzivní podle mě,a to zhruba 6000 kč,což se mi zdá za takový telefon slušná cena.

ja chtel lumii 820 a docela jsem se tesil. Ale kdyz to neumi nejak rozumne zacit prodavat at si trhnou! Slibujou to uz od jara, ze prej v zari, je prosinec a v cechach porad prdlajz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja chtel lumii 820 a docela jsem se tesil. Ale kdyz to neumi nejak rozumne zacit prodavat at si trhnou! Slibujou to uz od jara, ze prej v zari, je prosinec a v cechach porad prdlajz ...

 

údajně by to měli stihnout těsně před vánocema.Nic méně to nechápu,jestli to nešlo stihnout dřív,nebo to dřív nechtěli,nebo o co jde.Kdyby se i ta 620 a zbytek začal prodávat od prozince,tak mají vymalováno.Nechápu to.Komu se chce čekat (kromě mně) a kupovat po vánocích.-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nutně to nepotřebuji teď, ale mám C6-01 a dost věcí už mi na ní nevyhovuje... Sice je velikostně super na běžný nošení (a třeba na motorku si jí ještě asi nechám), ale chtěl bych něco trochu víc "tabletovýho" na surfování atd... Už jsem i uvažoval o Samsungu Galaxy SIII, ale bojím se, že mi zase budou chybět některý vychytávky, co má nokia (podobně jsem se spálil s Iphonem 4 apod..., kdy jsem po týdnu vztekání vybíral novou nokii). Pokud bude mít ta 820 slušnou výdrž, je to asi kandidát. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

údajně by to měli stihnout těsně před vánocema.Nic méně to nechápu,jestli to nešlo stihnout dřív,nebo to dřív nechtěli,nebo o co jde.Kdyby se i ta 620 a zbytek začal prodávat od prozince,tak mají vymalováno.Nechápu to.Komu se chce čekat (kromě mně) a kupovat po vánocích.-)

Tesne pred vanoci bych rekl ze je tak nejak presne ted, ze jo ;-) Mozna na rusky vanoce, ale ani to jim moc neverim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesne pred vanoci bych rekl ze je tak nejak presne ted, ze jo ;-) Mozna na rusky vanoce, ale ani to jim moc neverim ...

 

Jestli mají podobné myšlení jako já,tak těsně před vánocemi beru jako 22,23 prosinec:-).Ale už tomu taky moc nevěřím.A když se už může prodávat jinde,nevím,proč se nemůže prodávat i tady,tomu jsem nikdy nerozuměl:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po ní teď čmuchal a vypadá to až na nový rok... No uvidíme, stejně jsem chtěl chvíli počkat, než se objeví nějaký uživatelský recenze a zkušenosti...

 

Ze zahraničí ji můžeš mít už teď.U jediné Nokie platí celoevropská záruka,takže je v podstatě jedno kde ji koupíš a šedivka vlastně není problém,takže komu se nechce čekat,může objednat ze zahraničí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zahraničí ji můžeš mít už teď.U jediné Nokie platí celoevropská záruka,takže je v podstatě jedno kde ji koupíš a šedivka vlastně není problém,takže komu se nechce čekat,může objednat ze zahraničí.

Jsi si jistý s tou zárukou? Teď kolega řešil nokii koupenou sice u nás, ale z neofic.dovozu (šedivku) a se zárukou měl smolíka. Nejdříve zkoušel u prodejce: "záruka neuznána" (už nevím proč..). Pak to zkoušel napřímo v Nokia servisu v a tam kvůli šedopůvodu nepochodil-( a to tam mám kamaráda)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi si jistý s tou zárukou? Teď kolega řešil nokii koupenou sice u nás, ale z neofic.dovozu (šedivku) a se zárukou měl smolíka. Nejdříve zkoušel u prodejce: "záruka neuznána" (už nevím proč..). Pak to zkoušel napřímo v Nokia servisu v a tam kvůli šedopůvodu nepochodil-( a to tam mám kamaráda)

 

No takhle jsem to četl někde přímo na Nokii fóru,takže osobně to vyzkoušeno nemám.Taky je dost důleži,co reklamoval,ale takové informace jsem vyčet z vícero míst,že Nokia jako jediná má celoEU záruku.Za informace tedy nemůžu ručit,ale psalo se to na více fórech.

Každopádně,kdyby tomu ak nebylo,tak ten obchod,kde to kamarád kupoval,mu ten telefon MUSÍ vzít a vyreklamovat.A pokud mu to nevzali,tak to znamená,že jsou tam buď hajzli,ale stejně mu to vzít musí,a nebo je s telefonem něco,co mu neuznají vůbec nikde a proto byl odmítnut.Co s tím telefonem měl?To co píšeš je divné.

Tak jsem to teď četl a co se týká záruky,tak to musí vzít i Nokia CZ a může pocházet i ze zahraničí,ale musí to být EU distribuce.Čili jestli je tel ze zahraničí,ale není v EU,tak má samozřejmě smůlu.

A má to ještě pár dalších podmínek.Telefon musí být dovezen oficiálně,musí mít záruční list atd.

Někteří prodejci šedivek mají v obchodník podmínkách,že reklmace nabízejí jen velmi omezeně,takže než se telefon koupí z obchoduse šedivkama,je potřeba pročísr obchodní podmínky.

 

 

A vůbec,tady je celý článek:

 

http://clanky.katalogmobilu.cz/1146-na-co-si-dat-pozor-pri-koupi-mobilniho-telefonu-aneb-nenechte-se-podvest/

 

Tady cituji,ale týká se to všech značek:

V praxi bývají rozlišovány dva druhy šedého dovozu. Na jedné straně jsou dovozci, kteří nakupují mobily v zahraničí, odkud je přivezou do České republiky, na hranicích je nechají proclít, zaplatí z nich DPH a uvedou je na český trh, jsou v tomto ohledu mnohem slušnější. Takové telefony mají pouze jedinou zákonnou překážku, a to absenci českých návodů. Ty si dovozce musí obstarat, většinou neoficiální cestou, tedy pořízením kopií. Tito prodejci jsou ještě ?nejslušnější?, v podstatě pouze kradou návody a vesměs také český software, který do mobilů nelegálně nahrávají. Jinak všechny zákonné povinnosti splňují, takže z hlediska českých zákonů se jedná o legální dovoz, i když nikoli vůči českému oficiálnímu zastoupení konkrétního výrobce, který je těmito dovozci poškozován. Pokud by takoví prodejci prodávali svoje mobily třeba s označením, že se jedná o německý telefon určený pro německý trh, nedělali by vlastně vůbec nic špatného, to se ovšem nestává.

 

Druhou skupinou jsou prodejci, kteří mobily přivážejí zcela nelegálně. Tito prodejci nakoupí zboží v zemi, kde je v daný okamžik nejnižší cena, a toto zboží pak propašují přes hranice. Takový postup už je ale otázkou pro policejní šetření, neboť se zde jedná o pašované zboží. Dovozce tohoto typu poznáte zpravidla podle toho, že se budou zdráhat vydat vám nejen záruční list, ale často i pokladní doklad.

 

 

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak pravili na smartmanii,ze koupena Nokia kdekoliv v EU,ma kdekoliv EU i zaruku,akorat ze pokud to neni ceska distribuce,tak celoEU zaruka plati ne 2 roky,ale jen 1 rok.

A ja ted premyslim,jestli si z Anglie objednat Lumii 620,kde uz ji pry maji na sklade.cena 175 liber bez postovneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo nějakou radu při výběru Androidu do, nebo lehounce přes 4,000,-

 

HTC Desire C vs. Samsung Galaxy Ace?

 

HTC má více uživatelské paměti a i RAM, zas o něco slabší procesor, ale je novější.

Parametry displeje stejné.

HTC má rovnou 4.0 kdežto SG 2.3 tuším.

 

Případně jiný nápad pro vyřčené zadání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo nějakou radu při výběru Androidu do, nebo lehounce přes 4,000,-

 

HTC Desire C vs. Samsung Galaxy Ace?

 

HTC má více uživatelské paměti a i RAM, zas o něco slabší procesor, ale je novější.

Parametry displeje stejné.

HTC má rovnou 4.0 kdežto SG 2.3 tuším.

 

Případně jiný nápad pro vyřčené zadání.

Ja mam jen zkusenosti s galaxy ace a musim ho silne nedoporucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...