Přejít na obsah

Co na nich všichni máte?


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Jinak já mám na Rolex jednoznačný názor. Pro mě jsou ztotožněním kolotočáře, nebo úspěšného prodejce kvalitního zboží, které je předmětem podomního prodeje :)

 

Proto jsem si poridil typicky kolotocarsky model :).

Posted Image

 

Ale abych byl uprimny, fakt, ze je to Rolex v mem vyberu hral podstatnou roli. Taky mi zahreje ego, ze nosim tuhle znacku, a kdybych rikal, ze ne, tak kecam. Na druhou stranu je to nadherny decentni model s perfektnim strojkem, skvelym zpracovanim. A pocit pri pohledu na zapesti mam uplne stejnej, jak pise lib (a vubec mi nevadi, ze mam jenom entry level-model). A jak jsem jiz psal, tech hodinek si nikdo nevsimne a necekam zadne "obdivne mruceni" davu. Staci mi jen ta moje radost.

 

EDIT: K ty hodinarine. To, ze nedelaji komplikace, neznamena, ze jsou hodinari na prd. Delaji jednodyche modely a jednoduche strojky, ktere behem let dovedli temer k dokonalosti.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem tím říci, že i mezi hodináři a konstruktéry pracující pro HH značky, jsou strojky Rolex hodně obdivované.

 

Čoveče já s nikým takovým nemluvil, ale ani v nejmenším to nechápu..

Použiju kulhající přirovnání - proč bych měl, jako konstruktér vlastního auta s vlastním motorem 6.0 V12 obdivovat firmu, která prodává masovku, i když se slušným 3.0 V6 TDI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použiju kulhající přirovnání - proč bych měl, jako konstruktér vlastního auta s vlastním motorem 6.0 V12 obdivovat firmu, která prodává masovku, i když se slušným 3.0 V6 TDI?

 

Nejde nutne o obdiv. Staci, kdyz znaji objektivni kvality toho motoru, ze bude jeho vyvojare a vyrobce respektovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče já s nikým takovým nemluvil, ale ani v nejmenším to nechápu..

Použiju kulhající přirovnání - proč bych měl, jako konstruktér vlastního auta s vlastním motorem 6.0 V12 obdivovat firmu, která prodává masovku, i když se slušným 3.0 V6 TDI?

 

Hele zeptej se na to pana Městky, který mi to před cca čtyřmi měsíci takhle nějak vysvětloval. Když jsem připravoval článek o Patekách, byl jsem u něj na krátké konzultaci, abych lépe pochopil odlišnosti přístupu jednotlivých HH značek k návrhu a výrobě strojků i hodinek. Jako jeden z mála hodinářů v Praze má možnost opravdu srovnávat strojky HH značek (druhý by byl pak mechano)

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak tady pročítám, tak skoro nechápu, že Rolex má ještě nějaké příznivce. Kamile, jak si vlastně přišel na to, že "...všichni rozplývají nad Rolexem..." V tomhle plivacím vlákně to tak moc nevypadá. Posted Image

 

Většina lidí z fóra, se kterými jsem se v poslední době sešel, vidí Rolex jako svoje pravděpodobně definitivní hodinky - ať už se jedná o nové hodnky za 100 litrů, nebo staré Datejust za 1500USD (nebo kolik to stojí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina lidí z fóra, se kterými jsem se v poslední době sešel, vidí Rolex jako svoje pravděpodobně definitivní hodinky - ať už se jedná o nové hodnky za 100 litrů, nebo staré Datejust za 1500USD (nebo kolik to stojí)

 

No jasně, na srazech to taky tak vypadá a právě proto se divím, že tu převládaj spíš ty negativnější názory. Až po drsné označení coby kolotočářských hodinek. Mně to nepřestává fascinovat... Hergot, tak buď jsou ty hodinky pěkný a kvalitní a na tom nemůže nic změnit ani fakt, že si je koupí brzdič houpaček nebo jsou ošklivý a nekvalitní a pak jim nepomůže ani svěcená. Hitler asi taky nosil trenýrky, ale proto je přece nepřestanu nosit já, ne? To je to samý jako s Breitlingem... "...Navitimer nosí tamten a támhleten, to je hrozný hovado a proto musej bejt hovadský i ty hodinky...". Fakt skvělej úsudek. Nebo spíš odsudek. Vždyť je to přece neuvěřitelně absurdní uvažování. Jako by se charakter nositele té které značky nějak přetavil do charakteru značky. Jenže Rolexy tady byly i před blbečkama z Matějský a budou i po nich. Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kamile, jak si vlastně přišel na to, že "...všichni rozplývají nad Rolexem..." V tomhle plivacím vlákně to tak moc nevypadá. :D

To byla trochu nadsázka.:) Ale podívej se do jakéhokoli vlákna, kde si někdo koupil Rolexy, všichni se nad nimi rozplývají, není tam snad jediná nesouhlasná reakce. Jen mě zajímal názor i ostatních, které nezajímají nebo do nich ještě nedorostli nebo už z nich vyrostli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla trochu nadsázka.:) Ale podívej se do jakéhokoli vlákna, kde si někdo koupil Rolexy, všichni se nad nimi rozplývají, není tam snad jediná nesouhlasná reakce. Jen mě zajímal názor i ostatních, které nezajímají nebo do nich ještě nedorostli nebo už z nich vyrostli.

 

Myslim, že pokud dá někdo hodinky do chlubícího vlákna, tak je škoda mu kazit radost, takže ten co se mu ty hodinky nelíbí, tak je zticha a ostatní se rozplývají..to je normálka...

A řekne mi už někdo co je ten rotor v šutru? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím s Rolexy stejně jako s Tag Heuer :thumbsup_anim:

Tj. povedly se jim oběma dva modely (Submariner a Daytona vs. Monaco a dejme tomu Carrera) a jinak je to bída.

Rolexy jsou předražené víc než ostatní značky, tj. za stejnou cenu koupíte jinde lepší stroj, takže zatím na ně u mě osobně nedošlo a asi ani nedojde. Když mám bondovky, proč bych kupoval "stejné" Submarinery?

A ani machr index to nezmění, protože hodinky jsem vždycky kupoval kvůli sobě. Jediná komunita, kde bych řešil, co vzít na ruku, je Chronomag. Ale na sraz bych stejně vzal 10denní Panerai, ty by asi zajímaly víc lidí, než nějaké předražené rolády.

 

PS: Na druhou stranu, když jsem tuhle potkal kolegu Městku v nějakém obchodním centru, neměl Pateky, nebo Vacherony - měl černé Submarinery.

 

Já si teda myslím, že suby a bondovky rozhodně nejsou stejné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné, co mi na Rolex hodinkách vadí je právě to, že si řada lidí bude myslet, že jsem si je pořídil proto, abych s nimi machroval. Abych ukázal, že na to mám. To jediné mě odrazuje a jen proto ještě přemýšlím, jestli si nákup kvůli tomuto nemám rozmyslet.

Nedělej to, já jsem s tím také chvíli bojoval, říkal si, jestli do nich mám jít, ale vnitřně jsem se posunul a jak jsem psal, pořízení těch hodinek pro mě byl další krok, s největší pravděpodobností k dream-watchům, alespoň teď mám ten pocit ...

 

Jsou to dobrý hodinky, normální velikost... Předražené? Které srovnatelné nejsou předražené?

 

Já si myslím, kdybychom to vzali ad absurdum, všechny luxusní hodinky jsou předražené, to už bychom se ale dostávali někam jinam a to sem nepatří ...

 

Lidi, co blbnete, co pořád poměřujete a hodnotíte, vždyť si všichni ty hodinky kupujeme kvůli radosti, pocitu, vnitřnímu, někteří možná i pocitu ostatních, ale nepochybuji, že převládají naše společné hodnoty - tj. kvalitní hodinky s nepopsatelným pocitem při jejich koupi a následném nošení ... O to se všichni snažíme a nemá smysl řešit, jestli je Rolex, Breitling nebo Panerai snobská značka, kterou bych si nekoupil, peníze utracené bych raději dal za jiné, apod. ... To si myslím, že sem vůbec nepatří, tedy ne v té podobě, ve které to tady od některých zaznělo ...

 

Když už bych to měl převést do extrému, nikdo tady neopovrhuje lidmi, kteří chtějí dát do hodinek méně, nebo prostě nemohou, ale spojuje nás společný zájem bez ohledu na to, co nosíme na ruce a nebo, co si můžeme dovolit ... To samé by mělo být z druhé strany, tj. neměli bychom tady zbytečně rozebírat racionalitu nákupů luxusních a drahých hodinek, v což mi přijde, že se to v tomto vlákně zvrhlo ...

 

Ale o tom hodinky jsou. Když už si člověk koupí hodinky za víc jak 10 000, tak to u většiny lidí tady na fóru zpravidla znamená nějaké to šetření, nějakou vedlejší zakázku, která se dělá po večerech a o víkendech.

 

A pak ten pocit I DID IT po dvou-třech měsících snahy je zcela namístě. A je jedno, zda-li se jedná o Stowy za 20, Nomosy za 35, nebo Rolex za 100.

 

Takže ano, jakékoliv dražší hodinky jsou symbolem úspěchu. Buď vnějším symbolem, nebo symbolem vnitřním.

 

O ničem jiném to není.

 

Moc hezky a trefně řečeno ... Je to odpověď pro všechny, kteří si myslí, že je nutné hodnotit a škatulkovat hodinky podle nablýskanosti nebo ceně ... A to většina z nás ví, je totální blbost ... B)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Buď o vnějším machrindexu, nebo o vnitřním machrindexu.

Tohle tak docela nechápu.

 

Už z podstaty slova machrovat se jedná o nějaké chování, vyjádření navenek. Machrindex může být jen vnější, řekl bych, jinak to žádné machrování ani být nemůže. Vnitřní může být nějaký pocit, osobní uspokojení. A pokud se bavíme o hodinkách, tak koupě nějakých hodinek, které se líbí mně samotnému bez ohledu na okolí. Proč bych měl machrovat sám před sebou? To bych asi byl případ pro psychiatra.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...