Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Taky pridam nasi poulicni smesku ;)

Kazdy kote je uplne jiny, cerna kocicka je strasnej mazel a chova se skoro jako pejsek, tribarevna je strasny torpedo a destruktor a cernobilej kocourek je mamincin mazanek, totalni flegmous :lol2:


post-25651-0-99616500-1403528765_thumb.jpgpost-25651-0-65327800-1403528787_thumb.jpgpost-25651-0-32597000-1403528811_thumb.jpgpost-25651-0-06330900-1403528836_thumb.jpg

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastudováno, děkuji.

V tomto případě mi to ale přijde jako špatná poloha hlavy a špatný odraz při focení.

Tomu darebovi čouhá zdraví a nezbednosti z očí!

Nejsem odborník na kočky,je pravda že byly teprve doneseny od známé co se jich chtěla zbavit a všechny tyto procedury je čekají.Jen si musí trošku zvyknout,jsou doma jen chvilku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník na kočky,je pravda že byly teprve doneseny od známé co se jich chtěla zbavit a všechny tyto procedury je čekají.Jen si musí trošku zvyknout,jsou doma jen chvilku.

Tak odčervení nebolí, to bych neodkládal, veterinář ti dá buď pastu nebo tabletu. Pastu zamícháš do žrádla a kočka to možná sežere. Tabletu strčíš do něčeho dobrýho, kočka to sežere a za chvilku tabletu někde najdeš. Zkusíš to znovu, to dobrý zhltne a tabletu vyflusne. Zkusíš to potřetí a podržíš jí tlamku, aby všechno spolkla. Po pěti minutách ji pustíš a ona tabletu vyflusne. Pak už si od tebe nebude chtít nic vzít, takže to stejně skončí násilím :)

 

Á propos to OndraPod - ty tvoje jsou na tom úplně stejně.

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tříbarevných kočkách se tvrdí, že výborně chytají myši. No, nevím....

Kočky odčervuji tak, že tabletu nacpu do kostičky masa, ve které je špičkou nože vyrobený otvor, do kterého skryji tabletu. Celkem to funguje, na rozdíl od balení tablet do plátků šunky apod., což vždy ty potvory rozbalí a tabletu vyplivnou. U pasty funguje namazat příslušné množství na přední nohu, olížou si to. Takto jsem jim dával pastu proti bezoárům. Jsou ale pak půl dne uražené a nevšímají si mne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad. treti vicko - jestli jsem to spravne pochopil, tak vylozene problem je to pokud je vycko "vyhrezle" do 1/3-1/2 oka, v koutku byt videt muze.

Ty nase maji blechy, tak je to mozna tim. Mela je uz jejich mama, ale nechteli sme ji odblesovat behem tehotenstvi a s veterinarkou jsme domluveni, ze pujdou na odbleseni/odcerveni az zacnou samy dlabat, tzn. cca v 6.tydnech.

Na tehle fotkach jsou jim 4 tydny a vetsinou to neni zdaleka tolik videt.

Kazdopadne diky za info.

 

Trochu je to videt i u mamy:

post-25651-0-99462200-1403643283_thumb.jpg

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu odcerveniu....Ja to robim nasledovne:

Mam pastu v striekacke. Nasu cicu zabalim do deky tak, ze jej trci iba hlava. Posadim sa ,polozim si ju bruchom hore na moje kolena ,otvorim prstami tlamku a v klude jej obsah striekacky aplikujem do tlamky. Nakoniec ju opatrne vytrasiem z deky, lebo by ma poriadne doskriabala. Chvilu beha po dvore ,ale dostane nejaky pamlsok a sme zasa kamarati :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad. treti vicko - jestli jsem to spravne pochopil, tak vylozene problem je to pokud je vycko "vyhrezle" do 1/3-1/2 oka, v koutku byt videt muze.

Ty nase maji blechy, tak je to mozna tim. Mela je uz jejich mama, ale nechteli sme ji odblesovat behem tehotenstvi a s veterinarkou jsme domluveni, ze pujdou na odbleseni/odcerveni az zacnou samy dlabat, tzn. cca v 6.tydnech.

Na tehle fotkach jsou jim 4 tydny a vetsinou to neni zdaleka tolik videt.

Kazdopadne diky za info.

 

Blechy = taky červi, většinou. Takže jsme doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, holky jsou fantastický ;). Tu černou s bílým čenichem a packama jsem si pořídil cca před 1,5 rokem narychlo poté, co poměrně náhle odešla moje předchozí číča. Vzhledem k tomu, že to bylo rychlý a neočekávaný, dala mi známá kotě, který si hodlala nechat sama pro sebe. Je to typická vesnická oražená holka, která předtím, než mi byla svěřena, lítala po vesnici, lovila a dělala všechnu normální kočičí práci, kterou má kočka na vesnici v popisu práce ;) . Jenže je hodně temperamentní, tak jsem jí musel asi 2 měsíce po jejím příchodu ke mně domů pořídit kamarádku, protože by jí ta celodenní samota evidentně nedělala dobře. Thajka se mi líbila už hodně dlouho a shodou okolností byla zanedlouho po začátku shánění druhý číči k odběru. Takže Martina (ta černá) dostala předminulý Vánoce zřejmě nejhodnotnější dárek z celý rodiny v podobě Maggie (Thajka) :lol:. S Martinou jsem si docela užil, byla totálně zablešená, začervená, teklo jí z očí, kejchala a ušního svrabu jsem se zbavoval každodenní péčí bezmála 3 měsíce. Každej večer bez asistence druhý osoby kočce nakapat do uší, vyčistit vatou a následně znovu nakapat jiný kapky, tak na tohle martýrium do smrti nezapomenu. Přesto to všechno proběhlo relativně hladce, číče dost rychle došlo, že jakákoliv její snaha o zvrácení chodu věcí je stejně naprosto marná, i když zpočátku jsem byl poškrábanej snad i na zádech :D. Dodnes si drbu hlavu, že jsem měl předchozích cca 15 let kočku jenom jednu, s dvěma (a více) je rozhodně větší zábava (a taky doma větší čurbes :lol: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...