Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

Když to tak čtu, tak nejsem takovej znalej střelec jako vy....DIP bude pro mě asi nejlepší volba 😁

Ale prd, sel si do krypto, tohle je proti tomu brnkacka 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, teg napsal:

Pozor u ceskych divi akcii te zdanej 35 procenty. Kvuli domicilu. Ja se prvni rok nachytal a ted uz to mam presunuty do fio, kde mas standardni dan 15 procent na divi. U XTB mam uz jen dolarovy ucet, kde investuju do etf a par akcii bez divi, abych nemusel resit danove priznani sam a dale to za me delal zamestnavatel.

Děkuju za komentář. Měl jsem zato, že to chodí zdaněný právě těmi 15 %, ale nic jsem nepočítal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám možnost přes zaměstnavatele investovat sem.

Slyšeli jste o tom? Má to prosím smysl? Má se jednat o investice do nemovitostí s výnosem 10% p.a.

Děkuji moc.

https://www.roier.cz/?gclid=EAIaIQobChMIu6nCt-3mgwMVYKGDBx3p9QdLEAAYASAAEgJPivD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc to vypadá na investice do soukromých objektů (detail to neukazuje bez registrace a tu se mi nechce dělat). Pokud něco v tomhle stylu, podíval bych se raději na velkej development a komerční objekty přes platformy typu upvest, investown a podobně. A dobře si zkontroloval míru rizika, například podle LTV a taky podle toho, komu ty prachy vlastně půjčuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Bob napsal:

Ale treba jsem jen paranoidni

ani nie, takých investičných firiem bez majetku bude viac   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-prisli-skoro-o-vsechno-misto-penez-nam-vnutili-dluhopisy-rika-klient-243895#utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátím se k tomu novému produktu DIP. Kdo to zvažujete, to nemáte strach, že zase nějaká další vláda změní podmínky (jako třeba u penzijka, stavebka) a nakonec bude problém peníze vybrat třeba jednorázově po 10 letech a bude to jen renta a pod? 

Toho bych se bál. Sám už to řešit nemusím, ale dost lidí se mě na to ptá, tak mě zajímá váš názor, zda úleva na daních stojí za to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me je to jedno z moznych rizik, co je potreba zvazit, ale zase ne nutne to musi byt odrazujici. Tebou popisovana situace nastat muze a nemusi. Je docela mozne, ze pokud by zasadne menili podminky, tak bude mozne z toho beztrestne vystoupit nebo to prevest jinam. Pokud se nepletu, tak je to i pripad tech transformovanych fondu. Clovek to muze prevest na DIP aniz by ztratil statni podporu atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2024 v 7:00, Gustaf napsal:

Když to tak čtu, tak nejsem takovej znalej střelec jako vy....DIP bude pro mě asi nejlepší volba 😁

Česnekový je fajn 😀  

Mno, když jsem teda chtěl být IN, tak jsem zkusil to krypto, něco jsem koupil a hned jsem "prodělal" dva litry. A když vidím ty trable, zůstanu u svého modelu, nechám prachy ženě 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, DavidLC napsal:

Česnekový je fajn 😀  

Mno, když jsem teda chtěl být IN, tak jsem zkusil to krypto, něco jsem koupil a hned jsem "prodělal" dva litry. A když vidím ty trable, zůstanu u svého modelu, nechám prachy ženě 😂

Zlatý krypto 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, DavidLC napsal:

Česnekový je fajn 😀  

Mno, když jsem teda chtěl být IN, tak jsem zkusil to krypto, něco jsem koupil a hned jsem "prodělal" dva litry. A když vidím ty trable, zůstanu u svého modelu, nechám prachy ženě 😂

Jj, když nevíš co s prachama, dej je ženě....to funguje 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...