Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ad MKG, jak to tu ctu, taky mi zbejvaj jen oci pro plac... ze smichu... :D

 

Tak pan mel firmicku pres pujcovani, obcas navstivil klienty a tak... no, jsem predevsim rad, ze "mocipani" na cele s Pelikanem s tim konecne neco delaj, jak s lichvarema, tak s odpadem z OVB, Partner, Broker COnsulting a nevim s cim jeste...

 

Uprimne, nemyslim si, ze by to mohlo byt cokoli lepsiho, nez nejaky odpad typu Tommy Stachi, Zaplo finance atd..., tudiz hezka pujcka na RPSN nekde kolem nekolika desitek tisic procent, to jo.. Jeste tu pohadku o tom, jak v podstate jen pomahate lidem s takovym uverem... Jelikoz clovek, co si takovy uver bere musi byt jiz v situaci, kdy by mel pristupovat k vyuziti institutu osobniho bankrotu, anebo si uvedomit, ze nema bejt debil a nema si pujcovat...

K Zonky se relevantne vyjadrit nemuzu, osobne mam ale pocit, ze primarne jde o projekt PPF nastaveny pro ziskavani informaci pro Home Credit, analyza vsech probehlych pujcek, dluzniku, castek, urokovych sazeb, za ktere se pujcovalo, default rate, atd, muze byt dobry zdroj pro nastaveni businessu prave v Home Creditu, resp k zalozeni nejake uverove spolecnosti orientujici se na problematictejsi klientelu, tim padem s vyssim risk apetite...

 

Jestlize nejaka banka ma default rate u spotrebitelskych uveru 6%, tak nejen keca, ale mela by asi zavrit kram, v poslednich letech si myslim, ze se vsechny banky pohybuji pod touto hladinou, IMHO i klasicke nebankovni uverove spolecnosti, na druhou stranu, nerozporuju, ze vase spolecnost mohla mit 40% delikvenci, ale vzhledem k tomu, ze skoring klinetu se vycerpal v podpisu smlouvy, tak se tomu nelze divit...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nemovitosti nejsou tak úplně bez rizika. Když pominu kolísání trhu a možný problematický okamžitý prodej. Tak furt je tu ještě riziko znárodnění. Na druhou stranu by mne zajímalo co by se stalo, kdybych měl např. deset nájemních bytů a všechny na hypotéku. Jak by v tomhle případě probíhalo znárodnění? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Beek - řeč jak víno - když se ohanis RPSN v desítkách tisíc procent a z Tvého příspěvku je více jak patrné pohrdání, bylo by možná i vhodné osvětlit vzorec pro výpočet RPSN, notabene ve vztahu ke krátkodobé půjčce v rozmezí několika měsíců a ne roku. Tam to RPSN letí nahoru právě skrz ten krátký časový úsek, byť kdybys ho rozdíl počítal p.a. (Respektive je to roční sazba, ale ten nesmyslný nárůst tam děla právě ten ten malý počet splátek v řádu měsíce třeba, půjčim 100, chci zpět 115, je to na měsíc, logicky bys řekl přeplatíš 15%, ale dosadíš do vzorce a ouha, RPSN přes 400), tak se dostaneš na mnohem nižší hodnoty. Ale nepochybuji o tom, že tohle moc dobře víš. Pohádky o pomáhání lidem Tě ušetřím, sám píšeš o vyšším riziku a rizikovější klientele a to má samozřejmě vliv na cenu, což evidentně také dobře víš. A zadarmo to nikdo neděláme, předpokládám ani Ty, znalosti evidentně máš, s formou v diskuzi už je to horší, svým způsobem jsem přesně čekal, že se vynoří někdo kdo se mi to bude snažit "dát sežrat".

 

A kdybych měl čistě hypoteticky odpovídat ve Tvém tónu, tak bych mohl říct, že "hraní si na úroveň" i v podle Tebe evidentně serióznějším (což mimochodem nerozporuji) bankovním sektoru je naprosto stejná písnička. Akorát je to schované do rádoby luxusnějšího balení. A věř, že mně osobně je úplně jedno, jestli mě někdo krmí lístkama do opery, nebo dárky k Vánocům, tváří se jako mistr světa na úrovni, ale ve finále jim ani ty moje (pro Tebe evidentně špinavé) peníze nesmrdí...

 

Závěrem - vzhledem k tomu, že nevím čím se živíš, co děláš,atd., ale evidentně víš o čem mluvíš, tak Tě nebudu nudit frázemi o volném trhu, regulacích šitých na míru velkým hráčům atd. Ani Tě nebudu přesvědčovat o serióznosti své bývalé firmy, názor máš evidentně svůj a evidentně je v Tvých očích jediný správný. Takže Ti jen popřeji, aby se Tobě osobně vždy dařilo nadále natolik, aby jsi si mohl vzít třeba případnou hypotéku (pokud ji potřebuješ) u naprosto seriózních institucí, protože ostatním se dost často tak nedaří a prostě chodí i jinam. Ale proč mám pocit, že tohle všechno dobře víš (naprosto bez ironie).

 

P.S. Píšeš - že člověk který si bere úvěr od firem našeho ražení je zralý na osobní bankrot. Promiň, ale možná by jsi měl sestoupit z piedestalu vlastního světonázoru a podívat se kolem sebe. Ne všichni dosáhnou na bankovní úvěr / kontokorent, když se jim rozbije třeba pračka. Chápu, že je to asi pod Tvou rozlišovací schopnost, ale tito lidé mají jen pár možností - a myslím že slušná nebankovka je pořád lepší než "inzerát v Blesku". A pokud Ti přijde normální, že dluhy se platit nemají, pak asi nemám víc co dodat...

 

Pokud mi chceš ještě něco sdělit ve smyslu jak moc jsem špatný člověk, klidně do SZ, ale myslím, že je to ztráta času pro oba.

Upraveno uživatelem MKR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo a takové to tady bývalo gentlemanské - nějak nerozumím tomu, že MKR  někomu odpověděl/poradil na dotaz s tím, že přidal vlastní zkušenosti a hned se do něj někdo naváží. To, že někdo měl firmu na půjčování pěněz je zřejmě něco nekalého a špatného. Podle mě je špatný to co tady již zaznělo - někdo si napůjčuje hromadu pěněz  - utratí je za kraviny a pak zaplatí pouze 30%. Znám takové a vzhledem k tomu, že dostávají část platu načerno tak jsou vychechtaní - jezdí si na dovolenou atd. Jo a než se někdo začne navážet i do mě tak peníze nepůjčuju a nikdy jsem nepůjčoval - ale v případě, že někdo půjčuje v mezích zákona a ne lichvy tak ho nebudu odsuzovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nemovitosti nejsou tak úplně bez rizika. Když pominu kolísání trhu a možný problematický okamžitý prodej. Tak furt je tu ještě riziko znárodnění. Na druhou stranu by mne zajímalo co by se stalo, kdybych měl např. deset nájemních bytů a všechny na hypotéku. Jak by v tomhle případě probíhalo znárodnění? :-)

No až se dostaneme do fáze znárodnění bude ti dobré jen to co jsi schoval a nikdo o tom neví.... Když na to přijde zabaví ti i akcie a i zlato ( které jsi nezakopal ) pokud ovšem nebudou vědět, že jsi kilo koupil. To pak přijde četa která tě zrichtuje abys řekl kde jsi ho zakopal  ;) Proto chtějí mocipáni aby zanikla hotovost, aby věděli jako pastou si čistíš zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani nemovitosti nejsou tak úplně bez rizika. Když pominu kolísání trhu a možný problematický okamžitý prodej. Tak furt je tu ještě riziko znárodnění. Na druhou stranu by mne zajímalo co by se stalo, kdybych měl např. deset nájemních bytů a všechny na hypotéku. Jak by v tomhle případě probíhalo znárodnění? :-)

Strašně jednoduše- v jednom bytě Tě nechají bydlet, tam budeš normálně platit nájem, a ty zbývající Ti seberou, Ty si doplatíš hypotéky, a když na to nebudeš mít, tak Tě zavřou do pracovního tábora na nucené práce (budou zase legální) a pronajmou i ten byt co jsi v něm směl bydlet. Neboj, ty prachy z Tebe nějak vytlučou než umřeš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí se trochu ohlídnout do minulosti a pozorovat... Dokázali ukrást i lom- a to šlo jen o díru v zemi, žejo :lol2: . A to nemluvím o měnové reformě. Takové lákadlo by taky nenechali  noví soudruzi ležet ladem... 

Přesně tak, rodičům na chalupu nuceně nastěhovali nájemníky za státem určený nájem (tuším to bylo 30 Kčs měsíčně).

 

Ostatně nějaká omezení jsou i v demokratických zemích - ve spoustě zemí je zakázán krátkodobý pronájem (aby lidi nepronajímali od AirBnB), ve Francii se uvažovalo (nevím, jak to dopadlo) o speciální dani za nevyužívané byty, v Británii je údajně legální "nabourat" se do nevyužívaného domu či bytu (proto je tam tolik squatů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MKG:

 

Zda to banka umi hezky zabalit, nevim, nedokazu posoudit, ani nevim co se presne pod tim mam predstavovat, ale argument: "kdyz se nekomu rozbije pracka".... 
Ano, mozna tak necelemu procentu se stane neco takovyho, zbytek si pujcuje na rozlitanou octavku, dovolenou, na posranej dotykovej mobil v cene 3000, na splatky na dva roky, LCD tv... a mohl bych pokracovat a presne takovejch je nejvic. Pokud tedy nekdo je takovej chudak, ze nutne potrebuje ten chytrej mobil, ackoli nemam 3 tisice, ktere by za to mohl dat, proto radeji zaplati za dva roky 5000, tak mi ho je lito, ale ani ne kvuli financni situaci, ve ktere je, ale proto, ze je zralej na lobotomii. 

A promin, jestlize podnikas v tomto oboru, a nedokazes si osetrit, abys mel min nez 40% defaultnich klientu, tak bud na to seres, pac ten zbytek rejzuje vic, a to ti vynahradi, nebo jen nedokazes osetrit poradny skoring tech lidi, a pokud si tedy o tom druhem uz delame nazory, tak ja si spis myslim, ze se jedna o tu prvni variantu. Jenze, pak mi prijde celkem alibisticky nadavat na to male procento vychcanych dluzniku, co si napujcuji a pak jdou do bankrotu a splaci tech 30% dluhu v horizontu x let, jelikoz tato varianta je opravdu marginalni pocet, neni to totiz uplny zuzo pro jakoukoli slusnou domacnost "s nutnosti si obcas pujcut na pracku, lednicku, atd" fungovat v takovem omezenem provozu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strašně jednoduše- v jednom bytě Tě nechají bydlet, tam budeš normálně platit nájem, a ty zbývající Ti seberou, Ty si doplatíš hypotéky, a když na to nebudeš mít, tak Tě zavřou do pracovního tábora na nucené práce (budou zase legální) a pronajmou i ten byt co jsi v něm směl bydlet. Neboj, ty prachy z Tebe nějak vytlučou než umřeš...

Tak cíl je, to je jasný, jde jen o to, za jak dlouho to nastane......
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upresneni jeste dodam, ackoli jsem si toho vedom, ze muj ton, zejmena v psane verzi muze znit jako osobne namirene proti nekomu, ale uprimne, jsem jen pasivneagresivni rejpal, plny ironie, sarkasmu a popichovani ostatnich... Podnikani v tomhle oboru, nebo bejvale podnikani Ti nezavidim, ani to neodsuzuju, dokud je to v ramci zakonem stavovenych mantinelu, da se nad tim jen moralizovat, nicmene, opravdu si myslim, ze ta striktnejsi regulace byla nutna. Videl jsem osobne dost smutnych pripadu, jinak "slusnych" lidi (cokoli ta prazdna fraze ma znamenat), proste pracujicich, s podprumernou mzdou, kterym se neco rozbilo, jenze uz meli napujceno vsude mozne, nebo zaznamy v registrech, v bance neprosli, v uverovych firmach neprosli (tim myslim v etablovanych, essox, home credit, cetelem, cofidis, provident, a podobny, ktery jsou jeste v ramci moznosti slusnejsi), tak sli k tem firmickam, ktere jim nakonec pujcili... Neni potreba to moc rozepisovat, pokud do vyplaty nekdo, kdo jinak ma praci, postrebuje 3-5-6-10 litru, tak na konci dalsiho mesice nejspis bude potrebovat taky, a na konci toho dalsiho taky, vetsinou to tedy tak dopada, ze spis bude potrebovat vzdycky vic, nez min... 


Proste, co jsem chtel rict: Ty, jako podnikatel, tedy v idealnim pripade vlastnici nejakou odbornost v oboru, ve kterem podnikas, musis to umet osetrit, abys minimalizoval riziko ztrat, na druhe strane je klient, ktery v tomhle pripade opravdu je v tom slabsim postaveni (nemyslim si, ze obycejneho spotrebitela kupujiciho vsechno na splatky by mela nejak extra chranit stat, tam to je celkem jeho svobodna volba, nicmene, nekdo, kdo nedostane prachy od banky ani od velkych nebankovek, uz je v celkem beznadejny situaci), mel by byt nejak chranen, a stat mu dava moznost resit tento problem formou oddluzeni. A jsme zase na zacatku, klient treba nevi kdy je v situaci, kdy by uz mel o oddluzeni zadat, nebo se stydi, nebo nevi, ze tento institut vubec ma k dispozici, a na druhe strane mame profesionala, tebe, ktery pokud mozno ma sve riziko nastavit na takovou miru, aby jeho podnikani bylo rentabilni... (zamerne nepisu o podvodnicich, jelikoz je to fakt marginalni cast, a taky jsou jen klientem, u kterych pri trose dukladnejsiho hledani clovek zjisti, ze maj nekale umysly).

HOWGH  :)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad investice obecne, porad si myslim, ze plati to, co jsem psal vyse, pokud premyslime i mimo aktualne fungujici system (coz i strasak komunismu a znarodneni predstavuje tento pristup), tak nejenze investice do nemovitosti, ale do vseho je vicemene nesmysl, pac to muzou znarodnit... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak potencial rast kadeco, ide o to, ci rastia viac nez inflacia, ci najdes kupca, ci si dokazes kupit Rolex za stvrt melona a nechat ho v krabici aby si to predal za x rokov v MINT condition, atd... 

 

A preco nechcete investovat do hodiniek? Je tolko modelov ktore maju potencial rast na hodnote.

Prim orlik limitky
Plechove suby
Vintage suby
Tudor black bay 79220n
Limitky doxa
Longines legend diver
Heuer autavia
Limitky omega

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...