Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Cim dal tim vice se rozviji cloudove sluzby, internet veci, smart cities, P2P landing, E-shopy, on-line hry atd. To vse bude chtit nejake solidni zabezpeceni. Nedavno na NYSE vytvorili ETF investujici do Cyber Security. To mi prijde, ze ma velky potencial. Ja osobne jsem ted v patek trochu nakoupil. Ma ticker HACK (jako fakt). Expense ratio je 0,75%, coz je u ETF obchodovanych v USA relativne hodne, ale zase celkove nic strasneho, aby to na sebe nevydelalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No až se dostaneme do fáze znárodnění bude ti dobré jen to co jsi schoval a nikdo o tom neví.... Když na to přijde zabaví ti i akcie a i zlato ( které jsi nezakopal ) pokud ovšem nebudou vědět, že jsi kilo koupil. To pak přijde četa která tě zrichtuje abys řekl kde jsi ho zakopal ;) Proto chtějí mocipáni aby zanikla hotovost, aby věděli jako pastou si čistíš zuby.

No právě... ono se to teď zdá sice jako málo pravděpodobné. Ale, že budou čeští piloti létající v Anglii po 2. Světové válce internovaní v pracovních lagrech se taky nezdálo pravděpodobné. Takže tvůj scénář nemusí být úplně mimo. Ono stačí občas nakouknout do diskuzi na novinky.cz

 

Takže možná by bylo zajímavé se na investice podívat i z hlediska tak nějak neomezené na jedno místo. Což nemovitosti samozřejmě jsou. To je podle mne jejich obrovský mínus i když se to teď nezdá jako významný faktor.

 

Akcie podle mne jsou velice riziková investice ať si říká kdo chce co chce. Výnos z dividend ani případné zhodnocení podle mne tomu riziku většinou neodpovídá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim dal tim vice se rozviji cloudove sluzby, internet veci, smart cities, P2P landing, E-shopy, on-line hry atd. To vse bude chtit nejake solidni zabezpeceni. Nedavno na NYSE vytvorili ETF investujici do Cyber Security. To mi prijde, ze ma velky potencial. Ja osobne jsem ted v patek trochu nakoupil. Ma ticker HACK (jako fakt). Expense ratio je 0,75%, coz je u ETF obchodovanych v USA relativne hodne, ale zase celkove nic strasneho, aby to na sebe nevydelalo.

U těch firem je vždycky jeden problém nápad a druhý pak jeho realizace. Už bylo na trhu spoustu společností se super nápadem nebo produktem, který skončily na neschopnosti managementu.

 

Já osobně jsem třeba zvědavej na příští dva až tři roky Applu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch firem je vždycky jeden problém nápad a druhý pak jeho realizace. Už bylo na trhu spoustu společností se super nápadem nebo produktem, který skončily na neschopnosti managementu.

 

Já osobně jsem třeba zvědavej na příští dva až tři roky Applu.

 

Tento problém (specifického rizika) právě řeší ETF, což je vlastně fond, který investuje do mnoha firem. Takže je zde pravděpodobnost, že některá firma zbankrotuje, ale úplně stejná je pravděpodobnost, že jiná zase vydělá o to více. Já intuitivně cítím, že Cyber Security má velkou budoucnost, ale nedokážu odhadnout, zda bude lepší Symantec nebo Qualis nebo další x firem. Proto do toho jdu cestou ETF. Za to platím 0,75% ročně správcovský poplatek, ale zase mám ošetřené to riziko, že se trefím do "zkaženého vajíčka". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát nekaluluješ s tím, že zkrachuje ETF. Mě taky není jasné, jak může zkrachovat přeprodejce energií, který má tisíce zákazníků a obrat 100 mil., a nakupuje energie levněji než prodává a to se dá dělat v pár lidech. Respektive je mi to jasné, prostě tunel.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ty tvé zánovní Díípsíčka za 130 ( nebo kolik to bylo ) , které jsi tu kdysi pouštěl, by nebyla špatná investice :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě... ono se to teď zdá sice jako málo pravděpodobné. Ale, že budou čeští piloti létající v Anglii po 2. Světové válce internovaní v pracovních lagrech se taky nezdálo pravděpodobné. Takže tvůj scénář nemusí být úplně mimo. Ono stačí občas nakouknout do diskuzi na novinky.cz

 

Takže možná by bylo zajímavé se na investice podívat i z hlediska tak nějak neomezené na jedno místo. Což nemovitosti samozřejmě jsou. To je podle mne jejich obrovský mínus i když se to teď nezdá jako významný faktor.

 

Akcie podle mne jsou velice riziková investice ať si říká kdo chce co chce. Výnos z dividend ani případné zhodnocení podle mne tomu riziku většinou neodpovídá.

Hele když přijde válka tak bude největší bohatství to, že přežiješ.... Každý by měl investovat dle selského rozumu a s rozmyslem a aspoň do třech různých věcí.... Investovat do čehokoliv virtuálního chce velké koule...

 

K těm rolexům, tyto jsem tu dával někdy v roce 2014? za 4200 ojro? už si přesně nepamatuji...

post-7459-0-96682000-1477303715_thumb.jpg

post-7459-0-67944700-1477303733_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně jako jakýkoliv Rolex před pěti lety. za pět let se nám dnešek bude zdát stejný :-)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/31580-rolex-submariner/

 

tydle si moc dobre pamatuju. koupil jsem je od zida a pak se jich nemoh zbavit :) mit tehdy budget, s jakym operuju dnes, to by bylo jiny kafe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele když přijde válka tak bude největší bohatství to, že přežiješ.... Každý by měl investovat dle selského rozumu a s rozmyslem a aspoň do třech různých věcí.... Investovat do čehokoliv virtuálního chce velké koule...

 

K těm rolexům, tyto jsem tu dával někdy v roce 2014? za 4200 ojro? už si přesně nepamatuji...

Nedávno jsem slyšel celkem padnoucí příměr ,že kdyby  válka přišla,tak živí budou závidět mrtvým.....trochu z toho mrazí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...