Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

Komu: Accutron

Už jsi tady publikoval spoustu zajímavých upřesňujících informací, které první příspěvek tohoto vlákna neobsahoval.:thumbsup_anim:

Rád bych se ale zeptal na jednu informaci, která tady asi ještě nebyla publikována (pokud jsem dobře přečetl toto vlákno) - kdy se můžeme těšit na první fotografie skutečných hodinek?

 

P.S.: Na stránkách Eltonu(?), jinde na internetu (?), či snad dokonce zde na Chronomagu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Komu: Accutron

Už jsi tady publikoval spoustu zajímavých upřesňujících informací, které první příspěvek tohoto vlákna neobsahoval.:thumbsup_anim:

Rád bych se ale zeptal na jednu informaci, která tady asi ještě nebyla publikována (pokud jsem dobře přečetl toto vlákno) - kdy se můžeme těšit na první fotografie skutečných hodinek?

 

P.S.: Na stránkách Eltonu(?), jinde na internetu (?), či snad dokonce zde na Chronomagu?

 

Prim Orlík II se začne prodávat během října 2011. Fotky skutečných hodinek budou k dispozici nejpozději do poloviny příštího měsíce a samozřejmě budou umístěny na www.prim.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na stránkách Eltonu jsme se zatím nedočkali ani fotek limitky Orlíků :D a to je to už docela stará záležitost :sleeping_03anim:

 

Nemyslím si, že je nezbytně nutné již uzavřenou a navíc vyprodanou limitku nějakým způsobem prezentovat na aktuálních www.prim.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že je nezbytně nutné již uzavřenou a navíc vyprodanou limitku nějakým způsobem prezentovat na aktuálních www.prim.cz.

 

Já bych zde (kupodivu:-)) souhlasil s Tadou. Limitka Orliku byla fantasticka, velice se povedla a je ostuda, ze neni na prednim miste na vasem webu. Referencni prace je zakladem kazde propagace a reklamy, to vam rekne i laik. Prezentace tak povedeho modelu jako je limitka Orlik, by rozhodne nalakala dalsi zakazniky, aby se zacali zajimat o to, co umite a co dokazete. Takze podle me velka chyba Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minutové indexy na lunetě jsou záměrně pouze u posledních patnáct minut, neboť jsem vycházel z toho, že Orlíky byly původně určeny pro vojenské potápěče a pro ně bylo důležité vedět, na kolik minut jim ještě stačí zásoba kyslíku v bombě. Tuto filosofii jsem ponechal i u nových Orlíků.

 

Nedá mi to a musím reagovat:

 

1. BOMBA je předmět, který vybuchuje s ničivým účinkem. Potápěči na zádech nosí "tlakovou lahev". Ano, je to "rejpání", ale potápěč by toto neuvedl... :angel:

 

2. Nevím jak a proč (a zda vůbec) byl u původních Orlíků vznesen zadavatelem požadavek na "obrácenou" minutovou stupnici na lunetě - odpočet. Ale určitě to není proto, "aby potápěč věděl, kolik mu zbývá vzduchu". Hodinky k tomu rozhodně určeny nejsou, k tomu slouží tlakoměr, neboli manometr, a spotřeba vzduchu se nedá vyjádřit v časovém úseku, neboť je přímo závislá na hloubce ponoru (a dalších okolnostech), není tedy konstantní.

 

3. Hodinky slouží potápěči k měření časových úseků ponoru (většinou v závislosti na hloubce) a pro tento účel je mnohem vhodnější klasická stupnice na lunetě. Málokdy se používá "odpočet" (né že by to tak nešlo, ale je to jako drbat se na nose nohou...).

 

4. Vodotěsnost 6 Atm. Také nevím co si pod tím představovat a co vlastně snesou. Bavíme-li se o sportovních hodinkách, očekával bych alespoň WR100, u potápek minimálně WR200.

 

Ty hodinky na vizualizaci jsou pěkné, líbí se mi s bílou datumovkou. Sice z nich také necítím "Orlíky", ale spíš Sport III, ale za cenu 20-25.000,- bych o nich vážně uvažoval... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to a musím reagovat:

 

1. BOMBA je předmět, který vybuchuje s ničivým účinkem. Potápěči na zádech nosí "tlakovou lahev". Ano, je to "rejpání", ale potápěč by toto neuvedl... :angel:

 

2. Nevím jak a proč (a zda vůbec) byl u původních Orlíků vznesen zadavatelem požadavek na "obrácenou" minutovou stupnici na lunetě - odpočet. Ale určitě to není proto, "aby potápěč věděl, kolik mu zbývá vzduchu". Hodinky k tomu rozhodně určeny nejsou, k tomu slouží tlakoměr, neboli manometr, a spotřeba vzduchu se nedá vyjádřit v časovém úseku, neboť je přímo závislá na hloubce ponoru (a dalších okolnostech), není tedy konstantní.

 

3. Hodinky slouží potápěči k měření časových úseků ponoru (většinou v závislosti na hloubce) a pro tento účel je mnohem vhodnější klasická stupnice na lunetě. Málokdy se používá "odpočet" (né že by to tak nešlo, ale je to jako drbat se na nose nohou...).

 

4. Vodotěsnost 6 Atm. Také nevím co si pod tím představovat a co vlastně snesou. Bavíme-li se o sportovních hodinkách, očekával bych alespoň WR100, u potápek minimálně WR200.

 

Ty hodinky na vizualizaci jsou pěkné, líbí se mi s bílou datumovkou. Sice z nich také necítím "Orlíky", ale spíš Sport III, ale za cenu 20-25.000,- bych o nich vážně uvažoval... ;)

 

Omlouvám se, pokud jsem uvedl nesprávnou terminologii. Nejsem potapěč. Vycházel jsem z toho, že například v nemocnicích běžně používají výraz "kyslíková bomba" pro nádobu, kde je stlačený kyslík a proto jsem použil tento výraz.

 

Obrat "aby potápěč věděl, kolik mu zbývá vzduchu" je opět výrazem potápěčského ignoranta. Bylo tím myšleno kolik času mu zbývá, než bude muset z vody ven. Ten fakt, že hodinky jsou potápěči na h.v.o samozřejmě vím. Ale pak je třeba tuto námitku vznést proti všem ostatním výrobcům hodinek, jako jsou IWC, Omega, Rolex a stovky dalších.

Hodnota zkušebního tlaku ve výši 6 ATM je přímou reminiscencí na původní Orlík z roku 1965. Uznávám, že z dnešního pohledu je to na potápěčské hodinky nevyhovují.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, zrovna ve vodotesnosti bych se historicke predlohy nedrzel. Ploprof, ani Doxa SUB nevideli problem v jejim navyseni na hodnotu odpovidajici dnesnim moznostem, a standardum. V tomhle pripade mam podezreni, ze se nejedna o zamernou reminiscenci, ale o ctnost z nouze. Prim proste dostatecne vodotesne potapky neumi udelat,IMHO.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Já bych si strašně rád takovéto české hodinky koupil, design se mi moc líbí, ale pokud se mají prodávat za 50 tis., čekal bych od hodinek i moderní standardy, což mi tady zatím trochu chybí.

 

1) Obrácená stupnice na lunetě bohužel výrazně omezuje její použitelnost (tohle není limitovaná edice, nevím jak ostatní, ale já ji často používám místo stopek, odpočtová stupnice se dá použít jen v případě, že vím jak dlouhý časový úsek potřebuji změřit). Tady bych viděl možnost min. dát zákazníkům na výběr, pokud ne rovnou udělat stupnici standardní.

 

2) Hodinky zřejmě budou dle obrázků standardně na gumě, tzn. budou evokovat i použití ve vodě (plus jméno Orlík) a přitom to vypadá, že jsou hluboko pod standardy vodotěsnosti běžnými v dnešní době. Možná to fungovat bude, nevím, ale proč tam nepřidat nějakou rezervu. Odvolávat se v tomto případě na původní model hodinek, když všechno ostatní na hodinkách je jinak my přijde nepatřičné.

 

Prozatím to pro mě in-house nezachrání a přiznám se, že cena mi přijde trochu nadsazená. Za 50 tis. bych já osobně rád dostal buď větší kus historie nebo perfektní funkčnost v dnešních standardech.

 

Mrzí mě, že nemám možnost prohlednout si hodinky na výstavě, doufám že někdo sem dá fotky a napíše první dojmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo bude chtít vidět Prim Orlík II naživo má možnost.

V úterý začíná v Praze výstava DESIGNBLOK 2011 a na stánku Eltonu v budově Futurama ve Vysočanech budou nové Orlíky k vidění.

 

Tak chlapy co se děje? To jste tam nikdo nebyl? Jak vypadají naživo atd. Čekal už jsem nějakou reakci a zatím nic.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotce je to blbě vidět, ale Orlíky budou ve dvou provedeních - tzv. Společenské a vojenské. Nejvýznačnějšími rozdíly jsou:

 

jiná úprava pouzdra

průhledné/ neprůhledné dýnko

řemeny budou u obou verzí oba dva

 

Jenom upřesňuji, zatím mi neříkají pane. Objednávám si je až zítra. Pokud mne ve spánku něco nepraští, tak si fakt objednám jenom jedny. Vojenské.

 

EDIT: Naživo jsou o 2 třídy lepší, než na fotkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...