Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

A dnem v týdnu v globálním jazyce č. 1 !!! :D :D . Dokonce bych se vsadil, že na těch orient svítěj svítící indexy !! karamba !! :D

 

Indexy a ručičky samozřejmě svítí. Není to žádná nedostupná technologie, stejně jako potisk datového věnce v jiném jazyce, aby to ospravedlňovalo desetinásobnou cenu. :)

Mimochodem, ty Primky nemají den v týdnu v žádném jazyce. Já vím, je to umělecký záměr a přednost.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je skvělý, libore 2002, že už máš etu a můžeš nám ji všem doporučit. Co je však alarmující, je to, že všechny hodinky s klínovými indexy kopírují seamaster, nestoudníci !!! Jsi první, kdo je odhalil a nebál se to zveřejnit !!!!

 

S takovou erudicí jistě hravě můžeš primu radit ohledně cenové politiky.

 

 

Me to je cele u zadku, me se ty hodinky libej tak jak jsou. Tady je kazdej desne chytrej, vsak jsme Cesi, ale je fajn, ze se o tom mluvi. Resi se tu datumovka, useknuty index, cifr, sekundovka, delka rucicek, cena... jedine, jak jsem se k tomu vyjadril, byl obrazek, kde jsem presunul datumovku z pozice 3 na 6. Jinak velke uznani tvurcum techto hodinek... Hloupe nevysvetlene primery "neproporcni, nesvedomi, mdlostem..." vazne nic nerikaji.

Na zacatku tohoto vlakna jsem "vznesl" domenku jestli popudlivost proti temto hodinkam nevyvolava pouze nazev ORLIK. A to, ze si myslim, ze ELTON by nemel zit z minulosti - to znamena, v nabidce mit tak dve rady retro a pak nove veci s designem poplatne dnesni dobe. Nepovazuji tudiz predelavani stareho legendarniho ORLIKu za dobry napad.

A ted jsem pouvazoval, ze pouziti swiss strojku by nemusel byt spatny napad. Dela to plno mnohem znamejsich znacek na svete. Tak proc ne PRIM+vlastni kalibr a pridat variantu PRIM+ETA?

Jako sorry, ale ses uplne mimo misu, kdyz na me vytahujes "S takovou erudicí jistě hravě můžeš primu radit ohledně cenové politiky" nebo "volit jine vlakno zde na foru". Pokud mas relevantni argumenty aniz by jsi nekoho napadal, tak sem s nima! Dovysvetli treba podobnost s MPM. Jinak prouuudis energii na spatnem vlaknu ty.

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datumovku nepřesouvejte. Rovnou ji pošlete někam. Pak budou všechny indexy celé a čísla 3, 6, 9 a 12 taky.

 

Taky napad... PRIM ORLIK light :smile_anim: A bude to i cenove levnejsi. Jejda, snad me zase nekdo neobvini z radcovstvi cenove politiky :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, nighty, bez data je to zatím to nejlepší, co se dá udělat. Rozhodně. Ale to se dalo čekat. Bez namalované lunety a bez závaží na vteřinovce budou ještě lepší, ale pořád ne dobrý, obávám se.

 

Prostě švih ne ne získat. Já myslím, že to bude těma průměrnejma ručkama a celkovejma takovejma jak to říct, prostě nemastnejma neslanejma proporcema. Něco tady máme a něco z toho uděláme .... Nebo možná tím nějak nudným písmem , možná plochou namalovanou lunetou, fakt nevím, neumím radit, jen kritizovat a bulet, za to ale vytrvale.

 

Myslím, že to cítíme všici stejně.

 

Chcete znát moje řešení - chtěl jsem si upejpavě nechat pro sebe, ale když jste to tak rozjeli - domnívám seže ciferník je snad stejných rozměrů, jako ten na Igen 45 - dejte ho tam někdo a uvidíme. :D :D

Ještě drobnosti - na lunetě bych udělal plastický a lumi celý troúhelník na 12, nebo ho tam alspoň nekreslil, nechal bych jen puntík. Místo prim manu...9 bych dal ORLÍK. Nějak se mi ale začíná zamlouvat soustředné kružnicové šrafování, je dobře primácky inženýrský, jde bez okliky k věci - to bych rozvíjel.

 

Ještě libore 2002 - budeš se (asi oprávněně) divit, ale vsadím se, že bez data budou dražší, než s datem :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych smazal i ta čísla a rozhodně jinou sadu ručiček. Klidně ty původní Orlíkové.

Dát tam tritiové trubičky, to už bych asi chtěl moc. Koukněte na ty kulaté indexy na Traserech.

http://chronoshop.cz/katalog-detail.php?p=923

Ale to už by byly úplně jiné hodinky.

Když budou bez datumovky dražší, kolik mě to bude stát, když si je nekoupím? :crying_anim02:

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě libore 2002 - budeš se (asi oprávněně) divit, ale vsadím se, že bez data budou dražší, než s datem :D :D

 

drazsi? asi jo, tomu bych se nedivil... (nic ve zlem, pred tim jsem si jen rejpnul :cheers: )

 

Jinak panove, nevim jestli to tady bylo uz receno, ale jaky kalibr by tam mel byt? Tak kdyz je znama cena 48,5, tak to uz by melo byt i jasne co v tom bude, ne? A nebo zaklad je 94? Tak me to napadlo, kdyz se Ondrej zminil s tema kamenama na cifr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle čeho tak soudíš? Co je to to "všechno"?

 

Tak třeba Primky nosí pan prezident (má jich několik), dělají pro armádu, tuším že je naše diplomacie předává jako oficiální dary, spousty renovací (co vím jenom tady z fóra, tak jich jsou desítky),a pak tu a tam si někdo i nové koupí. Nevím kolik má firma třeba zaměstnanců, ale i tohle mi přijde jako slušný úspěch.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie s trojkou namiesto datumky su cool ale inak aj povodny model je ok,.... rozhodne by som nechal biely veniec s ciernymi cislami je to najkontrastnejsia kombinacia, najlepsie citatelna a to sa na sportove hdonky hodi.

 

Inak naozaj by ma zaujimalo nejake seriozne porovnanie tohoto noveho inhouse s nejakou klasikou napr eta.

 

Je nieco v com ma ten stroj preukazatelne navrch? Alebo je coll proste len to ze si ho robia sami? V tom pripade by som sa mozno prihovaral za vartiantu bez priehladu s etou ktora by bola jednak lacnejsia, dalej ponuka viac variacii, day/date, gmt, small second a co ja viem co este a hlavne v sportovych hodinkach by rokmi overena klasika budila IMO ovela vacsiu doveru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som povedal, že mne sa dizajnove zdajú viac ako nástupca PRIM SPORT ako nástupca PRIM ORLÍk. Pôvodné Prim Orlík nasadili príliš veľkú latku a ťažko ich niečo prekoná. Ja osobne preferujem hodinky s dátumom, preto mi napríklad vyhovujú Prim tzv. "letecké" aj pre ich prehľadný ciferník. Ale inak sú to podľa môjho ameterskeho názoru veľmi pekné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nieco v com ma ten stroj preukazatelne navrch? Alebo je coll proste len to ze si ho robia sami? V tom pripade by som sa mozno prihovaral za vartiantu bez priehladu s etou ktora by bola jednak lacnejsia, dalej ponuka viac variacii, day/date, gmt, small second a co ja viem co este a hlavne v sportovych hodinkach by rokmi overena klasika budila IMO ovela vacsiu doveru.

 

To je jedna z věcí, která mě taky zajímá. Zda-li je ten In-house veliký přínos, nebo jde pouze o marketingový tah, že mít vlastní stroj je prestiž. Domnívám se ale, že na posuzování spolehlivosti a dalších podobných vlastností u kalibru 98 je ještě poměrně brzy, když se dělá teprve chvíly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja len ze neviem ako ostatnym, ale mne sa este nikdy nestalo, ze by stezejka na hodinkach povolila alebo nieco nevydrzala co mala vydrzat, tazke zvysovanie odolnosti je v tomto pripade mozno zbytocne.

 

No mě se stalo, že mi na koncertu, díky prudším pohybům rukou uletěly Monstra pod nohy všech... Prostě se i tlustá Seiko stěžejka jen vahou hodinek zmáčkla a povolila. Těch pět minut co jsem je v kotli všem pod nohama hledal bylo pěkně nepříjemných, takže odolnost zvyšovat :smile_anim: .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si přečetl celé vlákno a docela se bavil :smile_anim:. Už to tu někdo napsal, ale je opravdu zajímavé, kolik odborníků na vše se dá kdekoli v CZE najít.

Jméno hodinek je prostě Orlík, napadá mě jedna paralela, Felicie byla taky jen jedna, legenda a úplně jiná, než Felicie, která tu továrnu postavila na nohy.

Co se týče designu hodinek, mě se velmi líbí. Má určitou formu, která k něčemu odkazuje, ale jen lehce a neříká že chce být jako těch 300 ks pro vojáky. Nesnažili se navrhnout potápky, ale normálně nositelné hodinky, se kterými si můžete jít zaplavat. Definice dnešních potápek, t.j. ty normy o kterých si vždy rád počtu v podání Petr_P prostě limitují podstatně i výšku hodinek.

Datumovku dnes považuji za nutnost v tom shonu, který je kolem nás opravdu velmi často nevím, kolikátého vlastně je. Kolik z vás pro denní nošení nosí hodinky bez data?

Volání po ETA kalibru snad ani nemá smysl komentovat, každý in-house kalibr je tu vychvalován do nebe a brán, jako základ originálního kusu.

Cena je plně věcí Eltonu a pochopte, že nikdy neprodají tolik hodinek, aby mohli jít s cenou in-house někam na úroveň Seiko. Patrně ani nechtějí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...