Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Nevyzná se tu někdo v psacích strojích? Máti má po nějaké tetičce doma starý funkční psací stroj. Pořád to přendavá z místa na místo, protože zkrátka trošku překáží. Tak hledáme, kde bychom se zeptali, jestli je to nějaký výjimečný stroj, nebo obyčejný šrot 🙂 

20240713_105248.jpg

20240713_105306.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spýtam sa skúsenejších. Ako je to v súčasnej dobe so zárukou na inhose B01 chrono strojček o Breitlingu? Je stále podmienka, že hodinky musia každé dva roky absolvovať skúšku vodeodolnisti v autorizovanom servise, alebo to podmienkou nie je a platí proste 5 ročná záruka od nákupu?

Písal som do pražského Breitling butiku, ale odpoveď stále nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, potřebuju poradit, nikde jsem nenašel přesnou odpověď. Kolik jednorázových e-cigaret se dá vzít do letadla v příručním zavazadle? Zabalených, nepoužitých. Prošel jsem snad všechno, ale o jednorázovkách ani slovo... Nebo špatně hledám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, dykmore napsal:

Přátelé, potřebuju poradit, nikde jsem nenašel přesnou odpověď. Kolik jednorázových e-cigaret se dá vzít do letadla v příručním zavazadle? Zabalených, nepoužitých. Prošel jsem snad všechno, ale o jednorázovkách ani slovo... Nebo špatně hledám?

A neliší se to podle aerolinek? Zkusil bych mrknout v přepravních podmínkách konkrétního dopravce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

The most important facts about “smoking on airplanes”

  • Smoking on airplanes, including electronic cigarettes, is prohibited globally due to strict health and safety regulations.
  • Ashtrays and no-smoking signs remain present on aircraft for safety reasons and to comply with safety standards.
  • Smokers can reduce the craving for a cigarette on long-haul flights by using alternatives such as nicotine replacement products or planned stopovers.
  • Violations of the smoking ban on airplanes can result in significant penalties, including fines and in some cases even imprisonment.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jehlan: děkuju, ale nejde mi o kouření na palubě..

 

nizkotucnytvatoh: je to s easyjet, podmínky jsem četl, ale píšou tam o e-cigarette a 2 spare batteries, tedy o klasických vapes. Mně jde o jednorázovky, kdy tedy bude třeba celkem 6 baterií, vše v neotevřeném balení. Nebude to spare battery.. Nenašel jsem odpověď ani u jiných aerolinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 7. 2024 v 10:59, Vorel napsal:

Nevyzná se tu někdo v psacích strojích? Máti má po nějaké tetičce doma starý funkční psací stroj. Pořád to přendavá z místa na místo, protože zkrátka trošku překáží. Tak hledáme, kde bychom se zeptali, jestli je to nějaký výjimečný stroj, nebo obyčejný šrot 🙂 

20240713_105248.jpg

20240713_105306.jpg

Když nikdo nic, tak aspoň názor. Je to pěkně zachovalý stroj dle mého odhadu tak ze 40. let, možná mladší, vzhledem k tomu že používá tříbarevnou pásku. Šrot to není, jen je lidí kteří by to chtěli mít doma, pomálu, protože jsou to přece jen velký a těžký mrchy. Ale třeba můj očař má psacíma strojema obstavenou kancelář. Můj odhad reálné ceny je tak plus mínus 1200,- až 2000,-. Ale ber to s rezervou, odborník na psací stroje nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Klotzman napsal:

Když nikdo nic, tak aspoň názor. Je to pěkně zachovalý stroj dle mého odhadu tak ze 40. let, možná mladší, vzhledem k tomu že používá tříbarevnou pásku. Šrot to není, jen je lidí kteří by to chtěli mít doma, pomálu, protože jsou to přece jen velký a těžký mrchy. Ale třeba můj očař má psacíma strojema obstavenou kancelář. Můj odhad reálné ceny je tak plus mínus 1200,- až 2000,-. Ale ber to s rezervou, odborník na psací stroje nejsem.

Díky 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit ohledně cesty autem po Polsku. Chci jet přes Osvětim a Krakov do Malborku a Gdaňska a zpátky přes Toruň a Vratislav. Podle map.cz by dálnice A1 měla být nezpoplatněná, ale na netu jsem vyčetl, že se tam platí mýtné, tak teď nevím. Můžete mi někdo znalý napsat jak to je, případně jak se mýtné platí, jestli můžu normálně kreditkou? A jak je to obecně s placením v Polsku, je potřeba mít zloté, nebo je karta bez problémů..? Musím mít v autě hasičák? Někde jsem četl že ano, jinde, že se to týká jen aut registrovaných v Polsku. Případně pokud mi někdo může poradit něco, na co jsem ani nepřipadl... Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Klotzman jel jsem tudy minulý týden tam a zpět, do nájezdu Nowe Marzy az po Gdansk. Myslel jsem že budu platit, ale na mýtný bráně na konci mi vždycky jen zkontrolovala ticket a nic po mě platit nechtěla. Tak jsem tomu moc tedy nerozuměl po pravdě 🙂 Co jsem nastudoval tak hasičák musíš mít jen s Polskou RZ, naopak máš mít vestu pro všechny lidi ve voze. Obecně mi přišlo že není třeba mít s sebou ani floka, úplně všude co jsem byl tak brali karty, včetně stánků na plážích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čerpám info, když jedu ven autem tady:

https://mzv.gov.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/index.mobi

a tady:

https://www.cebia.cz/pruvodce/povinna-vybava-vozu-polsko

A tady je taky spousta info:

https://www.uamk.cz/informace/turisticke-informace/491_polsko

O hasičáku píšou na dvou posledně uvedených stránkách jako o povinné výbavě i pro auta registrovaná mimo Polsko.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal to zaplacené od přítelkyně a vůz mu přebíral kámoš jelikož byli na dovolené . Ta folie nevím,mrkneme na to . Mladej to chtěl řešit ,ale pojistku údajně nemá. Ještě možnost ,že tam zajedu s ním a to bude veselo 😤

 

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...