Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Takže som nakoniec zobral Glenmorangie Original, Aberlour bol horši ako bežny blended, Balvenie som si objednal v kaviarni, ale kedže bolo prave poludnie, podľa Britskych zakonov mi nenaliali, Talisker som nikde nevidel, teda nielen vylučovacou metodou som bral Glenmorangie, bol som na ochutnavke a aroma ma dostala, tak som nešiel na nahodu.

 

Ale neostalo len pri nej, ľutujem, že som do duty free išiel s niečim menšim ako Tatrovka :thumbsup_anim:

 

post-1476-1241641381.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cheers!

Dopijim tu lahev Rulandske modre 2007, pozdni sber od Kutnohorskych sklepu. Ale nejak me to nenadchlo...

 

 

Slyšel jsem, že nejsevernější oblast, kde se dá ještě udělat pěkné víno, je jižní Morava. Možná na tom něco bude... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slyšel jsem, že nejsevernější oblast, kde se dá ještě udělat pěkné víno, je jižní Morava. Možná na tom něco bude... :rolleyes:

 

Nebude, jsou to kecy ;)

Ve Francii se delaji vina severneji a jsou OK.

U nas - obecne - nejsou uplne vhodny podminky pro cerveny vino, to ano, proto taky vetsina rozumnych vinaru dela privlastkova cervena pomerne malo, vic akorat v pripade podarenych rocniku, ale pro bila vina jsou u nas fajn podminky. Jenomze neni jeste takova vinarska kultura, ktera by nutila vinare delat pekna vina, a to je problem daleko vetsi a realnejsi nez nejaky podnebi.

Kdyz si clovek srovna vetsinu vin z melnicka nebo litomericka (me oblibene Zernoseky ;) ) s masovou produkci jizni Moravy (treba Znovin Znojmo), tak ta severoceska budou ve vetsine pripadu lepsi, protoze to proste neni masovka a davaji do toho vic. => na severu se da udelat lepsi vino nez na jihu.

Nerikam samozrejme, ze Znovin dela jenom sra*ky, ale prumerna kvalita produkce je oproti mensim vinarstvim uplne jinde a nezalezi na tom, jestli je to mensi vinarstvi na jizni Morave nebo na severu Cech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted maji v Tescu akci "Festival Vina" a maji pomerne zajimave kousky vlastni znacky Tesco Finest (u nas ji zacli prodavat teprve nedavno, nicmene ma jit o top zbozi - nejvyssi liga v beznym sortimentu) a zkusil jsem dve, pro jistotu ty nejlevnejsi:

1. australske Pinot Grigio r. 2007

2. italske DOCG Gavi r. 2007

... a byl jsem velmi mile prekvapen!

Pinot G: pomerne lehky suchy vino, nicmene s malo vyraznou kyselosti; diky tomu se zda sladsi nez ve skutecnosti je. Fajn vune, trochu korenena - pripomina mi hodne ryzlink vlassky PS 2007 z VinPremium. Na prvni napiti me nijak neuchvatilo, ale je to o teplote, kdyz se necha pul az trictvrte hodiny pri pokojove teplote, tak je fajn "odpocinkovy".

Na Gavi se chystam dneska, pokud bude taky OK, tak beru obojiho zasobicku na "obycejne" prilezitosti + testnu nejaky drazsi (v tyhle rade maji vina asi do 600,- za lahev a to mi prislo jako hazard...).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude, jsou to kecy ;)

Ve Francii se delaji vina severneji a jsou OK.

U nas - obecne - nejsou uplne vhodny podminky pro cerveny vino, to ano, proto taky vetsina rozumnych vinaru dela privlastkova cervena pomerne malo, vic akorat v pripade podarenych rocniku, ale pro bila vina jsou u nas fajn podminky. Jenomze neni jeste takova vinarska kultura, ktera by nutila vinare delat pekna vina, a to je problem daleko vetsi a realnejsi nez nejaky podnebi.

Kdyz si clovek srovna vetsinu vin z melnicka nebo litomericka (me oblibene Zernoseky ;) ) s masovou produkci jizni Moravy (treba Znovin Znojmo), tak ta severoceska budou ve vetsine pripadu lepsi, protoze to proste neni masovka a davaji do toho vic. => na severu se da udelat lepsi vino nez na jihu.

Nerikam samozrejme, ze Znovin dela jenom sra*ky, ale prumerna kvalita produkce je oproti mensim vinarstvim uplne jinde a nezalezi na tom, jestli je to mensi vinarstvi na jizni Morave nebo na severu Cech.

 

neber si to špatně, ale o vinařství toho zatím víš velmi málo, v něčem vyloženě plácáš nesmysly ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neber si to špatně, ale o vinařství toho zatím víš velmi málo, v něčem vyloženě plácáš nesmysly ...

 

 

V pohode - jsem pouze zapaleny konzument zacatecnik :)

Kazdopadne se k tomu pls. rozepis - rad se poucim (bez ironie a bez sarkasmu!)

 

Edit: me tak jeste napadlo - vychazim z toho mala, co jsem zatim ochutnal a tam mi opravdu prislo, ze obecne z maleho vinarstvi je vino okolo treba 150CZK lepsi, nez z velkovyrobny Znovin nebo Templarske sklepy...

Edit2: a jeste vychazim z toho, co mi rekli ve zminovanem vinarstvi, okalni fanousci a jeden mistni vcelar ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to na dlouho, ale pár poznámek vyplodím, k podmínkám pro pěstování modrých odrůd, podmínky pro ně máme slušné jen mají logicky jiný charakter než vína třeba z nového světa nebo francie, nelze tvrdit, že jsou lepší nebo horší, ale jiná, důležité pro výrobce je nepodlehnout módní vlně a vybírat červené odrůdy vhodné do našich podmínek, frankovka, vavřinec, andré nebo pinot dosahují velmi dobrých výsledků, dnes lze udělat víno doslova na míru, velmi zjednodušeně, díky současnému teplu, kvalitní chemii a redukci sklizně máme vysoký extrakt, nové technologie zaručí šetrné zpracování, díky novým kmenům kvasinek lze "udělat" aroma podle potřeby a řízené kvašení udělá většinu práce, je to hlavně o práci ve vinici, technologickém vybavení a přístupu výrobce, ( tedy o penězích ) bohužel dotace máme oproti zahraničí doslova směšné a kupní síla je pořád malá, ( 70% prodaného lahvového vína u nás je v ceně do cca 100 kč ) takže dělat kvalitu jako zmíněná francie je v našich ekonomických podmínkách problematické, ale ne nemožné

 

velký - malý, tady je to jednoduché, v množství, které chrlí na trh třeba templáři ( mimochodem většinou šílené sračky, dokonce plní do lahví i dovozová vína pochybného původu a kvality, které jdou na trh pod hlavičkou " země původu morava " na pravidelné pokuty od SZI mají budget ... ) nelze udržet kvalitu, prostě v řetězcích na kvalitní moravské víno narazíš zřídka, z pohledu kvality v daném objemu je na tom znovín ještě dobře, v řadě terroir club lze najít i velmi slušné zástupce, pravdou je, že u malého vinaře většinou nakoupíš lépe, ne levněji, ale lépe, je to na dlouho, můžeme to probrat někdy na srazu ;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to na dlouho, ale pár poznámek vyplodím, k podmínkám pro pěstování modrých odrůd, podmínky pro ně máme slušné jen mají logicky jiný charakter než vína třeba z nového světa nebo francie, nelze tvrdit, že jsou lepší nebo horší, ale jiná, důležité pro výrobce je nepodlehnout módní vlně a vybírat červené odrůdy vhodné do našich podmínek, frankovka, vavřinec, andré nebo pinot dosahují velmi dobrých výsledků, dnes lze udělat víno doslova na míru, velmi zjednodušeně, díky současnému teplu, kvalitní chemii a redukci sklizně máme vysoký extrakt, nové technologie zaručí šetrné zpracování, díky novým kmenům kvasinek lze "udělat" aroma podle potřeby a řízené kvašení udělá většinu práce, je to hlavně o práci ve vinici, technologickém vybavení a přístupu výrobce, ( tedy o penězích ) bohužel dotace máme oproti zahraničí doslova směšné a kupní síla je pořád malá, ( 70% prodaného lahvového vína u nás je v ceně do cca 100 kč ) takže dělat kvalitu jako zmíněná francie je v našich ekonomických podmínkách problematické, ale ne nemožné

 

velký - malý, tady je to jednoduché, v množství, které chrlí na trh třeba templáři ( mimochodem většinou šílené sračky, dokonce plní do lahví i dovozová vína pochybného původu a kvality, které jdou na trh pod hlavičkou " země původu morava " na pravidelné pokuty od SZI mají budget ... ) nelze udržet kvalitu, prostě v řetězcích na kvalitní moravské víno narazíš zřídka, z pohledu kvality v daném objemu je na tom znovín ještě dobře, v řadě terroir club lze najít i velmi slušné zástupce, pravdou je, že u malého vinaře většinou nakoupíš lépe, ne levněji, ale lépe, je to na dlouho, můžeme to probrat někdy na srazu ;)

 

Jo, to dava smysl ;)

Jinak k tem malym vinarum... myslim, ze to neni uplne nemozny, nakoupit "levne" - pro me levny vino znamena cca 150,- za flasku a za to uz jsou "obycejny" vina u nas ve vinotece (ty Zernoseky), pripadne mi kamarad odnekud z nejaky trafiky a vinoteky v jednom ( :) ) vozi nejaky vino Zajeci - a to je taky super. Je ale pravda, ze Templarske sklepy za to maji i nektery privlastkovy vina a to zni lip.

 

Add sraz... to nezni spatne - treba nejakej s degustaci :)

Mmmm... nejakej sraz ve sklipku pod strani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaječí teď vlastní soare sekt a poslední dva roky jejich vína nestojí za nic :) jinak ke kvalitě a ceně, někdy koupíš jakostku za 90, která nemá chybu a pak otevřeš výběr za 200 a vyleješ ho, chce to mít prověřené menší výrobce, kde Ti sedí charakter jejich vín a máš z pola vyhráno, podle cen a medailí ze soutěží se orientovat taky nedá, dost vinařů dělá šílené prasečiny se vzorky, jinak sraz ve sklepě není problém, udělám řízenou degustaci ;)

Upraveno uživatelem gas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, protože jsem byl pověřen nákupem alkoholu v Makru, za vybrané peníze na našem "posledním zvonění", rád bych k tomu přistoupil zodpovědně :)

Většina třídy hlasovala pro vodku.. Jsou tam takové dva tábory.. Finlandia a Absolut.. Obě mi příjdou docela drahé, Finlandia o něco dražší.

Chtěl jsem se zeptat na rozdíly mezi těmito nápoji. A potom, pokud má někdo zkušenosti s Makrem, prosím o doporučení nejlepší tequily v poměru cena/výkon :)

Sice si myslím, že se dá koupit i kvalitnější, přímo ruská, ale musím se přizpůsobit :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, protože jsem byl pověřen nákupem alkoholu v Makru, za vybrané peníze na našem "posledním zvonění", rád bych k tomu přistoupil zodpovědně :)

Většina třídy hlasovala pro vodku.. Jsou tam takové dva tábory.. Finlandia a Absolut.. Obě mi příjdou docela drahé, Finlandia o něco dražší.

Chtěl jsem se zeptat na rozdíly mezi těmito nápoji. A potom, pokud má někdo zkušenosti s Makrem, prosím o doporučení nejlepší tequily v poměru cena/výkon :)

Sice si myslím, že se dá koupit i kvalitnější, přímo ruská, ale musím se přizpůsobit :)

 

Vy jste teda rozezrani....na posledni zvoneni vam bude stacit i Bozkov, stejne to do sebe budete lit jako vodu a polovinu vyblejete. (vlastni zkusenost :lol2: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy jste teda rozezrani....na posledni zvoneni vam bude stacit i Bozkov, stejne to do sebe budete lit jako vodu a polovinu vyblejete. (vlastni zkusenost :lol2: )

Je mi to jasné.. taky si to myslím... :)

Ale peníze jsou vybrané.. a vůle lidu je vůle lidu :thumbsup_anim:

Proto mě zajímá porovnání těch dvou.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tam takové dva tábory.. Finlandia a Absolut.. Obě mi příjdou docela drahé, Finlandia o něco dražší.

Chtěl jsem se zeptat na rozdíly mezi těmito nápoji.

Nakupte si pepřovou Absolutku, k tomu pár kartonů Red Bullů a ucejtíte ty křídla... Lemtali jsme to dost dlouho, kolikrát to bylo na hranici infarktu... :drunk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...