Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, KFL napsal:

Kilian - Sacred wood nebo Bamboo harmony

Diptyque - Eau de Minthe (nebo tak nějak), Philosykos a pak "vietnamský" duo Tam dao a Do Son

Byredo - Los Santos, Eyes closed

LeLabo - Patchouli 33

Crivelli - Papyrus Moleculaire, Citrus Batikanga nebo Santal Vulcanique

MFK - Amyris homme nebo Baccarat (BC jsem nosil celoročně dlouhý 3 roky a úplná pohoda)

F. Malle - Vetiver Extraordinaire (moc nevydrží) nebo L'Eau d'Hivre (strašně jemná a fajn záležitost)

Kintsugi - Luna, Santal a Phoenix

 

Všechny výše uvedený buď mám doma anebo je mám vyzkoušený :D. Ale samozřejmě, tisíc lidí, tisíc chutí.

edit: doplnění

dík, vezmu to jako testovací seznam na příští návštěvu Ingredients ;)
teda kromě Amyris homme a Luny, ty už jsem zkoušel a Baccarat, který mám už přečichaný/profláklý

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Kluk jako buk napsal:

@Muffik Ganymede? 😀

Nižší kategorie, ale moje "originální" letní vůně: Etat Libre Someone Like You (máta), Acqua di Parma Fico di Amalfi (fíky), Guerlain L'Homme Ideal EdP (třešně),  Guerlain Homme (mojito). Taky třeba Hermes toho má mraky...

Škoda, že Gypsy Water má tak mizernou výdrž. To by byla moje signature.

Plus Creed Virgin Island Water. Kdyby ty Creedy nebyly tak předražené...

Ganymede miluju, ale ta metalická vůně pro mě není na léto

Gypsy water vyzkouším, dík za připomenutí, četl jsem na něj pochvalné recenze. S výdrží je to obecně u letních vůní těžké - když už má být vůně svěží a lehká, těžko chtít dlouhou výdrž.

Creedy jsou předražené totálně.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lamiczka napsal:

ale ta cesta.....ta stojí za to :D

Vcera som stravil nadherne takmer dve hodiny v starostlivosti skutocnych odbornikov (dakujem za tip @Laika). Bol tam jeden pan, ktory si nechal predviest mozno 15+ voni (ja som nezaostaval nijakym sposobom). Ako sam povedal, prisiel s tym, ze proste odide s parfemom a hotovo. Ze clovek sa musi vediet rozhodnut. Netvrdim, ze nie...

Ja som ale odchadzal s 15ks zabalenych navonanych pruzkov s vyskusanymi vonami a ich presnym oznacenim. A k tomu so vzorkami, ktore boli k dispozicii. A presne o to ide. Cesta je ciel... Obmedzit sa jednymi hodinkami? Ci nozom? Alebo jednym flakonom? Kdeze.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lamiczka napsal:

Díky moc za tip. Díval jsem se, že pořadí těch parfémů je prakticky stejný, liší se snad jen v detailu hodnocení.

Na té německé verzi jsem bohužel to N.C.P nenašel vůbec, na EN aspoň něco málo, je to zjevně ne příliš provařená (nebo kvalitní, nevím?) značka. Já dnes zkusil jejich 301 a celkem mě to baví, uvidím jak výdrž. Ale zatím vím prd a zkušenosti nic, ale tak baví mě to. V hodinkový terminologii v šuplíku mám primky po dědovi, točím první seiko, čumím po německým homáži a můj vlhkej sen jsou velký Béčka v chronu....stejně nakonec skončím u Omegy nebo Rolexu a vyseru se na to, jako všichni, že 🤣 ale ta cesta.....ta stojí za to :D

https://www.parfumo.com/Perfumes/n-c-p/olfactive-facet-301-jasmine-sandalwood

Ale to je krásně napsaný! :)

Přesně tak to je i s voňavkama, ja ja, akorát že já už jsem za ty roky kus cesty ušla, mám skříň plnou Primek, seiko i homážů... a už nosím jen ty Béčka v chronu. A Občas ty Omegy, ale nerada, jen ze společenských důvodů... U těch voňavek je dobrý (nebo dobrý...), že ta cena umožňuje to točit rychleji. Ale stejně pořád zkouším to nový, že objevím něco dechberoucího... a ono je tam čím dál víc balastu. To asi i v hodinkách, že? :) 

 

 

Ad Parfumo - přímo na stránce máš přepínáček jazyků u každé voňavky, můžeš si to přečíst anglicky a když přehodíš na němčinu, přehodí ti to celou stránku na německou verzi (ne jen překlad, jak je zvykem) a objeví se ti tam ty DE komenty. 

Oni mají i lepší DTB, komplexnější, a taky mají u více parfémů uvedené parfuméry, což mi vyhovuje. A taky víc dbají na uvedení správného složení - Fragrantica má spoustu chyb u složek. Prostě tady německý Ordnung už vyhrál nad Rusákama! :) 

 

 

 

parfumo.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@EpsteinBarr Takové návštěvě se ještě chvíli budu bránit, znám se, já bych sice taky odcházel s 15 proužkama, ale navíc 3 parfemama minimálně....🤣

 

@Laika No i v tuto chvíli mám hodinek násobně víc jak parfémů :D Přesně plná kabelka primek, seiko, vintážek, pár úchylárniček a na ruce....Rolex (jsem trapnej suchar, vím :D). Breitling mě přešel po tom co jsem je měl a všimnul si jich každej a každej to řešil. Rolexky ani omegy nikoho nezajímají a to mě vyhovuje :D

Díky za radu s tím Parfumo. Poradila bys mi na co se zaměřit, protože zatím je to pořád španělská vesnice. Prošel jsem detaily u toho co jsem koupil a dnes jsem měl na sobě tu 301 - výdrž nevím jak se hodnotí, když jsem si rukou večer otřel krk, tak jsem ho ještě jemně cítil i po cca 11 hodinách od nastříkání a z oblečení ho cítím pořád i druhý den.

Budu se taky muset zorientovat v těch vůních, pořád jsem měl pocit, že v tom cítím cca po hodině nádech toho co jsem pojmenoval jako kadidlo, ale nevím jestli je to je vůbe vetiver, nebo podle složení jsou tam tóny fugeru a santalu, tak jestli je to ten....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dámy a pánove. Na necelý měsíc, prosím, oželte přítomnost @Laika na Chronomagu. Už mi došla trpělivost s její zakrytou komerční aktivitou. Fakt tady vzorky nabízet nebude. A je mi úplně u prdele, jestli zdarma, nebo za peníze. Zvlástě když měla v podpise odkaz na komerční stránky. Podpis jsem jí upravil, a Laika bude 3 týdny žrát banány. Debata skončena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem do tohodle kolotoče taky nastoupil, zatím velmi decentně a věřím, že to tak i zůstane😁

Považuju se za začátečníka, nosím už asi milion let Paco 1 Million a i když jsem občas něco očuchal, nic moc mě nezaujalo. Berte tedy moje zkušenosti s rezervou...

Koupil jsem naslepo od @koveras MFK Aqua Vitae Cologne Forte(no, měl jsem vzít i ten Amyris) a pak jednu sadu vzorků z Ingredients.

  1. MFK Aqua Vitae Cologne Forte je hodně květinová, letní, až na hraně unisex vs dámská, zdá se mi tam hodně výraznej jasmín, dám ji šanci ještě v létě, líbí se mi
  2. MFK Amyris Homme je super, umím si ji představit jako daily v létě v zimě, je to spíš sladká vůně, přijde mi jako taková lehčí a pro masy akceptovatelnější varianta Baccaratu
  3. MFK Baccarat, to jsem prostě musel zkusit a je to pro mě jasná jednička z celýho setu. To jsem hledal a koupím si ji.
  4. MFK Homme A la Rose jsem si vytipoval jako něco svěžího a lehčího na jaro/léto a moje očekávání splnila, ještě ji taky párkrát testnu, ale vážnej kandidát na nákup. Růže tam samozřejmě je, ale není tak intenzivní jako jasmín u Vitae Cologne Forte, moc mě baví
  5. MFK Gentle Fluidity Silver, tak z tý se mi normálně udělalo blbě. Taková štiplavá, kořeněná vůně, pocitově chladná, vůbec není pro mě
  6. Frederic Maille French Lover, očekávání byly velký, ale realita o to horší. Je tam na začátku hodně cítit ta zelenost, asi ten mech?, která tam zůstává v menší míře pořád, bohužel mi to připomíná žabinec na rybníku, kam jsme jako děti hodili hrát hokej...

Mám na webu otevřenejch asi dalších 10 kusů, co bych rád zkusil, Diptyque Oyedo, Byredo Sundazed, Kintsugi Luna a Deus, Matiere Vanilla Powder, Maison Crivelli Citrus BatiKanga, MFK Grand Soir, Frederic Malle Eaud de Magnolia a L Eau d Hiver...ale asi si dám chvilku pauzu 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 3. 2024 v 6:39, koveras napsal:

To som zvedavý, čo Muffikovi poradíte. U letných vôní je zásadným problémom výdrž a u citrusových vôní veľmi tenká hranica mezi super a twl to je osviežovač na záchod...

Ja som skončil u LV Imagination, ktorý považujem za najlepší parfém na leto. Mám ale jeden z prvých batchov a pretože som toho mal "plnú kabelku", tak som ho moc nepoužil. Na fórach čítam, že novšie batche už nie sú tak dobré, refilly tiež nie sú tak dobré... Sám neviem, či už to je choroba ľudí, čo sa o parfémy zaujímajú, hľadať vo všetkom to zlé, alebo je to pravda. Toto si ale značky spôsobili samy, nepriznávaním reformulácií, či už na základe cash-grabu alebo zákazu používania niektorých zložiek. Uvidím až ho nechám doplniť.

Na tento rok som k nemu kúpil Cologne Cédrat od Matiere Premiere. Vôňa je super, ale výdrž skutočná katastrofa. Musím na definitívu počkať, až vonku začnú letné teploty, ale zatiaľ je to fakt zlé. Kúpiť si ho ako prvý parfém od tejto značky a zaplatiť za neho plnú cenu, bol by som veľmi nespokojný zákazník.

 

Včera jsem v LV zkusil Imagination a voní hezky akorát z toho na 80-90% cítím dámskou Dolce & Gabbana Light Blue nebo L´Eau Par Kenzo. 
Kazdopdne neurazejici vůně která hodně voní ženám a já si připadám, ze jsem navonený spíše damskou vuni, ale každý to má samozřejmě jinak. 
Za mě na léto od LV Pacific Chill nebo Afternoon Swim akorát cena je vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na webu otevřenejch asi dalších 10 kusů, co bych rád zkusil, Diptyque Oyedo, Byredo Sundazed, Kintsugi Luna a Deus, Matiere Vanilla Powder, Maison Crivelli Citrus BatiKanga, MFK Grand Soir, Frederic Malle Eaud de Magnolia a L Eau d Hiver...ale asi si dám chvilku pauzu


Matiere Vanilla Powder je za me total damska vec. Pridej si misto toho Los Santos od Byreda.

A L’eau d’hiver jsem poridil a je porad bozi. A po realnym provozu muzu rict, ze na EdT skvele drzi (na hadrech dloouhy hodiny).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tu s další várkou dojmovýho spamu.. jak už jsem psal předtím, nemám trénovanej nos a buďto se mi vůně líbí, nebo ne. Jednotlivé složky poznám málokdy v detailu, takže můj text může být zavádějící.

  • F. Malle - Monsieur - tahle vůně mi evokuje tu nejklasičtější vůni postaršího gentlemana, který zrovna vylezl ze zakázkového krejčovství někde v Itálii. Je to mix dřeva, pačuli, kouře, kadidla a kůže. Veskrze velmi příjemná věc, taková elegantní, zralá, přesto neutrální a vlastně "nevyčnívající". Překvapivě by se dala považovat za lehčí a svěží parfém, nic extra těžkýho. Přesto v ní vidím lněný kalhoty, semišový mokasíny a širokou rozhalenku se sakem kolem namáklýho a opálenýho hrudníku, plus teda prošedivělá hříva vlasů. Nic pro mě :D.

    Shledávám ovšem naprosto tristním fakt, že 10 minut po aplikaci absolutně nic necítím, a to ani když přiložím nos k místu aplikace. Nevím, jestli šlo o vadu vzorku anebo už jsem tak otupělej, ale z týhle várky šlo jednoznačně o nejslabší kus, co se výdrže týče.

    Skóre: 7/10 (jen za vůni)
     
  • F. Malle - Geranium pour Monsieur - na tuhle jsem byl zvědavej. Kakost (geranium) mám vůní spojenej s vynikající kosmetikou Aesop a tudíž jsem předpokládal, že mě parfém nemůže ničím překvapit. Jako obvykle jsem se mýlil. Především tím, že ve složení žádný kakost i přes název není :D. Zjevně se totiž slovo geranium používá i pro muškát (nebádal jsem proč, ale zjevně to tak je).

    Nicméně odér je naštěstí téměř identickej s Aesop sprcháčem. Tj. převažuje muškát (sic), ale jsou do něj úžasně zamíchaný další složky - dřevo, kadidlo a ještě něco, co nejsem schopen identifikovat. Přesto květinová vůně absolutně dominuje, a to i na dojezdu. Je svým způsobem těžká, určitej mix sladko-trpkýho závanu rozpálenýho dne někde na prérii, kde za chroštím spí zvonková víla. Nic svěžího nebo lehkounkýho (jako např. L'Eau d'Hiver). Naopak je pěkně hutná, přilnavá a vytrvalá. Nedokázal jsem za celou dobu říct, jestli mi ten odér vadí, nebo mě naopak baví. Takže nic pro mě, ale propracovaností je ta vůně naprosto skvělá. Výdrž víc než solidní.

    Skóre: 8/10
     
  • Dyptique - Tam Dao - naprosto kouzelná dřevitá vůně, která při zavřeným oku člověka přenese někam do jehličnatýho lesa poblíž nějakejch starejch dřevěnejch vrat do chrámu, kde šumí a klepou bambusy. V popisu vůně je cosi o zaslesněné oblasti Vietnamu, ale mně to na první dobrou vyvolalo myšlenku na Soudce Ti, jak cestuje mezi provinciema v Číně a v patách mu je Ma-Žung a Ťiao-taj.

    Tohle si dovedu představit jako čistě letní vůni do velkejch veder, protože dřevěný tóny jsou krásně balancovaný na hraně svěžesti a lehkosti. Žádnej zaprášenej červotoč. Nicméně i tady je lehkej problém ve výdrži - vůně dává maximálně dvě hodiny a pak zcela zmizí. Ovšem klidně bych v tomhle případě přimhouřil oko, protože mě parfém opravdu baví!

    Skóre: 9/10 (slabší výdrž)
     
  • F. Malle - Promise - tenhle flakón s arabským nápisem chtěl čas. Spoustu času. A já ho tolik nejspíš ani nemám. Když jsem flakón poprvé zkoušel v Ingredients na papírek, zvednul se mi kufr a hlavou mi proletělo přebalování mimina s průjmem. Nicméně všichni tvrdili, že je potřeba zkoušet na kůži a dopřát vůni prostor na rozvinutí. Nepomohlo.

    Testoval jsem fakt s odhodláním, dokázal jsem dokonce i z hlavy vypudit chorobné představy o poch*anejch velbloudech nebo plenách a navnímat atmosféru pánskýho klubu a dobrýho drinku někde u krbu. Nicméně finální dojem nakyslý a zakouřený "žíraviny" na kůži jsem prostě nesetřás ani zaboha. Jak už to bývá, když se mi něco nelíbí, nemůžu se toho zbavit. A Promise není výjimkou. Prakticky nejde smejt a výdrž má naprosto neuvěřitelnou. Takže opatrně s ním! 

    Skóre: 1/10 (výdrž 10/10)

Mno... Pak jsem ještě testoval Diptyque - Do San (další "vietnamská" vůně), což je ale zcela dámská věc, takže nemůžu hodnotit. Vzorky od M. Premiere jsem vyčerpal téměř všechny, ale nic kromě Crystal Saffron L'Eau d'Hiver, který mám, ve mně nezanechalo extra dojem. Z Encens suave, z který se mi původně kroutil nos, se nakonec vyklubala příjemná a dospělá záležitost na podzim/zimu. Vanilla Powder je za mě čistě dámská voňavka + záplava vanilky a pudru. Bois d'Ebene je super uhlazená dřevitá vůně s lehkou nasládlostí, velmi příjemná a celoroční. Na rozdíl od skvělýho, leč slabýho Vetiver Extraordinaire ale zase víc vydrží. Uncut gem je na mě moc ostrej a agresivní.

Dám si teď asi chvíli od testován pauzu. Svádím vnitřní boj, jestli pořídit ten nedržící Vetiver Ex., kterej mě fakt baví nebo spíš French Lover, kterej mi přijde super zajímavej. Anebo že bych dojel ještě celou sadu od F. Malle? Je tam ještě pár vůní, který jsem nezkoušel. Nevím... je toho moc :D.

Tak zas někdy...

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, KFL napsal:

Nevím... je toho moc

Sak to :)

Ja som pár vzorkami F. Malle prešiel tiež. A u mna:

Vetiver Ex- mizerna výdrž, kým som ho stihol poriadne ovonat a navnimat, zmizol.

Musc Ravageur - u mňa slabý priemer na teplejšiu zimu

Geranium pour monsieur - vôňa zubnej pasty s mätou

Bigarade - celkom zaujal , cítil som limetku citrus a neskôr drevo az čokoládu (?), fajn

Monsieur Bruno Jovanovic - dym, kadidlo, drevo & co., veľmi vydarený

A zaver ? Nuž takto. Nie je to originálne a je to na istotu (travel sety).  Ale k tymto veciam som sa pri vzorkách vždy vrátil. Ako povedali na záver v jednom filme: "Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship.

20240326_203934.thumb.jpg.92742e1f8dd5c9c59bd2f5858e2c386f.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pozicie analfabeta v danej oblasti sa pokusam vzdelavat teoreticky, ale aj prakticky. Slova ako vetiver, paculi, musk, tonka a mnoho, mnoho dalsich sa v mojom slovniku ani nevyskytovali 🙂. Bol som presvedceny, ze cokolvek citrusove je vlastne to moje. Ako zistujem, ani zdaleka.
Skusali ste, ci pouzivali niektore z nasledujucich voni? Mate pripadne nejaky svoj nazor, odporucanie?

Barrois: Gynamenede je asi vseobecne znama. Encelade?
JOVOY: Psychedelique
Atelier des Ors: Bois Sikar
Ramon Monegal: Dry Wood
Linari: Shades of Leather, Fuoco Infernale
MDCI: Invasion Barbare
Lorenzo Pazzaglia: Black Sea 

V plane su Eutopie (asi jedna z tych beznych), Heeley, Ex Idolo... ozaj, ze cesta je ciel....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Santal Austral (Matiere)

Ľahko drevito-koreneny, s púdrom a vanilkou, pride mi pekne vyvážený. Ráno aplikovaný a zreteľne je cítiť aj po večernej sprche. Slušná výdrž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vas aké máte skúsenosti s French Lover ? Ta vôňa ráno pokosenej trávy je moc fajn, ale za 2-3 hodinky ju už skoro vôbec necítim. Vydrží to niekomu dlhšie? Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, ivan_989 said:

Prosím vas aké máte skúsenosti s French Lover ? Ta vôňa ráno pokosenej trávy je moc fajn, ale za 2-3 hodinky ju už skoro vôbec necítim. Vydrží to niekomu dlhšie? Dik.

Dneska mi přišel. Nacákal jsem se ve dvě odpoledne a pořád to cítím :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...