Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

Tak je pravdou, že k totální nirváně mi chybí nějakej ten superlehkej, jasnej letní závan, ale kašlu na to :DFuego Futuro, což je ostatně poslední přírůstek (společně se Synthetic nature, který jsem vzal "zdarma" díky nasbíraným bodům v Ingredients), tuhle roli splní zcela uspokojivě s razancí, jakou jen Monaco dokáže. A na střídačku se poleju něčím dalším, čert to vem :D.

Ale pravdou je, že dlužím ještě recenzi, čili:
Thomas de Monaco - Fuego Futuro - dřevo, něco svěže štiplavýho, citrus, popel a kadidlo. Nakolik zmíněná kombinace může znít zvláštně, funguje velmi dobře. Za mě víc pánská záležitost. Výrazně lehčí a méně vrstvená vůně než Raw Gold. Zcela jistě nositelná celý rok, přičemž nejlepší výkon podle mě podá v teplotách pod 25 stupňů.

Představuju si plápolající vatru jak z Pána prstenů. Vysoká skála, výhled do okolí a na bouřící oceán, vlahá červnová noc, cvrčci rachtaj. Dívám se do krajiny, v zádech cítím žhnoucí dříví a jsem obklopenej hustým sosním, v němž je sto metrů ode mě schovanej malej a útulnej resort. V něm zrovna jede nějaka luxury bitch párty v čele Bilzerianem a Keithem Moonem. Chlast, feromony, koktejly, fet, bazén, zábava. Někdo zrovna zadělal hektolitr cuba libre a půlku ho vylil bokem do bazénu. 

Ta vůně je neuvěřitelně vyspělá a sebevědomá, přesto veselá, hravá a plná energie. Ani jedna složka extra nevyčnívá, ale celková kompozice, byť "jednodušší", je neskutečně přívětivá, objímající, nadto jiskřivá. Absolutně není těžká, žádná deka, opona nebo kouřová clona. I tak je dost výrazná.

Na rozdíl od Raw Gold tady ovšem není potřeba řešit outfit, příležitost nebo počasí. Jistě, v parnym létě to bude trochu tank v Pařížský. V běžnejch teplotách je to ale jako milá vzpomínka z fajn dovolený, kdy člověk poprvé strčil nohu do slaný vody a brodil se bosky nahřátym pískem v podvečer u plápolajícího ohně. Za mě fakt nádhera.

Skóre: 10/10 (výdrž vynikající)

 

P.S. - Thomas de Monaco má sice jen tři vůně, ale zatím každá naprosto exceluje. Sol Salgado jsem koupil holce a ta je z ní naprosto vyřízená.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, EpsteinBarr napsal:

@KFL Ale prestan s takymi napadmi :cheers: Nebyt nahodnej navstevy tohoto vlakna, kde prave ako posledny prispevok bola tvoja recenzia (ktora ma, ako kazda dalsia od teba neskutocne bavila), tak si zijem v spokojnosti s CK One a Bleu de Chanel 🙂 
Podobne, ako ked som pred cca desatrocim prisiel na chronomag a vdaka Instantovi som o chvilu mal MM300, o rok GS divery a nasledne dalsich asi 5ks GS... @Laika ma ban a teraz to tu ma viest kto? V ziadnom pripade tymto neznizujem znalosti a zapalenie pre parfemy u clenov @Bukowsky a @ivan_989 a dalsich 👍

To buď naprosto v klidu,

Moje znalosti a zapálení pro parfémy (stejně tak pro hodinky a veškerý další artikl hojně zde propíraný) vytvořil ten samý @KFL během rekordně krátkého času...tuším tak měsíc-dva max.😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2024 v 18:00, KFL napsal:

Noir Epices je pecka, ale nakonec na muj vkus prilis damsky (aspon pri testu na kuzi), takze ho vynecham.

Jinak timto koncim proaktivni testovaci participaci v tomto vlakne a prohlasuji za sebe tema a nakupy vonavek za vyresene, a sbirku za kompletni emoji3.png.

Na obrazku porad chybi 5 ks, ktere mam v Praze (Malle Musc ravageur, Kintsugi Santal, MFK Amyris homme, Crivelli Citrus Batikanga a posledni si ani nevzpomenu). Jinymi slovy - v nejlepsim prestat, byt tak o 10 flakonu pozde emoji3.png.

5527b521d92ab3fc567e26812449b618.jpeg

 to je pecka, ale takovou nálož pičifuků bych měl měl tak na 7 let 😃 jak to děláš, že to vše spotřebuješ? bereš si to třeba i sebou a během dne doplňuješ "forsáž"? 

a já kromě vzorků z ingrediets paralelně objednal i pár vzorků od Toma Forda a z čeho jsem úplně nadšen tak je Ombre leather - jako bych se přenesl do autodílny kde sedím na kožené sedačce a právě jsem dokončil výměnu motoru v mém Fordu Mustang z roku 69, trochu smrdím benzínem, ale jsem naprosto spokojen...a zároveň je tam jistá živočišnost, no prostě pecka a ta vůňe mě naprosto uchvátila a na podzim/zimu je to favorit na koupi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 minutes ago, pavo_ said:

 to je pecka, ale takovou nálož pičifuků bych měl měl tak na 7 let 😃 jak to děláš, že to vše spotřebuješ? bereš si to třeba i sebou a během dne doplňuješ "forsáž"? 

Kromě toho, že moje dávkování je lehce nadprůměrné :D a tudíž mi 50 ml zmizí během dvou měsíců maximálně, spíš dřív, také během dne doplňuju. V závislosti na "výkonnosti" parfému samozřejmě. Jsou modely, kde doplnění není třeba vůbec. A zase naopak. Ostatně jsem někde četl, že u běžných voňavek je zcela běžné se "převonět" během dne, např. po uplynutí 3-5 hodin od první aplikace...

Ale ano, tahle zásoba mi nějakej čas asi vydrží. Je výsledkem totálního zmagoření, což je ostatně můj systém fungování - najdu si téma/koníček a vyčerpám ho, jak to jen jde. A pak jdu zase o dům dál. Parfémy mě drží odjakživa, ale nikdy jsem jich neměl víc než 2-4 druhy. Tentokrát jsem do toho upad trošku víc, klasický nadšení a mamon. Něco jsem už i prodal nebo rozdal kamarádkám/kamarádům. Aktuálních 19 flašek je vlastně zbytek.

Každopádně už teď vím, že do budoucna budu držet maximálně pět modelů a třeba jeden "novej" na zkoušku. V mojí "svatý pětici" pro další éru je teď aktuálně:

  1. Raw Gold
  2. Fuego Futuro
  3. Musc Ravageur
  4. Crystal Saffron
  5. Mortel Noir
  6. Baccarat 540

Ano, je jich šest, vím. Baccarat je tam v podstatě pro zpestření, protože už jsem ho měl a pokládám ho pořád za jednu velkou bombu. Ale nebudu předbíhat - každej z těch 19 flakónů je bezvadnej (pro mě) a časem se preference můžou měnit. Bůhví, co bude za rok... :D 

P.S. - Parfémy vydrží roky, pokud jsou skladovaný ve stálý teplotě a mimo sluneční svit... takže 7 let no problem, kdyby na to přišlo :D.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, pavo_ napsal:

 to je pecka, ale takovou nálož pičifuků bych měl měl tak na 7 let 😃 jak to děláš, že to vše spotřebuješ? bereš si to třeba i sebou a během dne doplňuješ "forsáž"? 

a já kromě vzorků z ingrediets paralelně objednal i pár vzorků od Toma Forda a z čeho jsem úplně nadšen tak je Ombre leather - jako bych se přenesl do autodílny kde sedím na kožené sedačce a právě jsem dokončil výměnu motoru v mém Fordu Mustang z roku 69, trochu smrdím benzínem, ale jsem naprosto spokojen...a zároveň je tam jistá živočišnost, no prostě pecka a ta vůňe mě naprosto uchvátila a na podzim/zimu je to favorit na koupi 

Ombre Leather je fantastickej, měl jsem ho asi dva roky jako signature. Podle mě je lepší než Falcon Leather od Matiere Premiere.
Takže určitě doporučuju. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mám hrozne vo vlnách, občas mi príde, že mi vonia všetko a musím to nutne mať, občas mi nevonia nič a redukujem... Zrovna mám na ceste balík, ktorý by tiež niektorým vydržal 5 rokov :D Ale holt človek musí mať nejakú neresť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, KFL napsal:

Kromě toho, že moje dávkování je lehce nadprůměrné :D a tudíž mi 50 ml zmizí během dvou měsíců maximálně, spíš dřív, také během dne doplňuju. V závislosti na "výkonnosti" parfému samozřejmě. Jsou modely, kde doplnění není třeba vůbec. A zase naopak. Ostatně jsem někde četl, že u běžných voňavek je zcela běžné se "převonět" během dne, např. po uplynutí 3-5 hodin od první aplikace...

Ale ano, tahle zásoba mi nějakej čas asi vydrží. Je výsledkem totálního zmagoření, což je ostatně můj systém fungování - najdu si téma/koníček a vyčerpám ho, jak to jen jde. A pak jdu zase o dům dál. Parfémy mě drží odjakživa, ale nikdy jsem jich neměl víc než 2-4 druhy. Tentokrát jsem do toho upad trošku víc, klasický nadšení a mamon. Něco jsem už i prodal nebo rozdal kamarádkám/kamarádům. Aktuálních 19 flašek je vlastně zbytek.

Každopádně už teď vím, že do budoucna budu držet maximálně pět modelů a třeba jeden "novej" na zkoušku. V mojí "svatý pětici" pro další éru je teď aktuálně:

  1. Raw Gold
  2. Fuego Futuro
  3. Musc Ravageur
  4. Crystal Saffron
  5. Mortel Noir
  6. Baccarat 540

Ano, je jich šest, vím. Baccarat je tam v podstatě pro zpestření, protože už jsem ho měl a pokládám ho pořád za jednu velkou bombu. Ale nebudu předbíhat - každej z těch 19 flakónů je bezvadnej (pro mě) a časem se preference můžou měnit. Bůhví, co bude za rok... :D 

P.S. - Parfémy vydrží roky, pokud jsou skladovaný ve stálý teplotě a mimo sluneční svit... takže 7 let no problem, kdyby na to přišlo :D.

to, že parfém by bez problému vydržel 7 let jsem si teda nemyslel, ale to je jedině dobře 🙂 a tvůj entuziasmus a recenze parfémů jsou skvělý, takže doufám, že ti to vydrží co nejdéle...

a co se týká tvé top 5/6 tak se rád nechám inspirovat, jediné co jsem zkusil tak teď zkouším vzorek klasického Mortelu a jsem nadšen, je to tak zvláštní kombinace vůní kovu, pryskyřice, dřeva a pepře, nebo něčeho co mi tak krásně a lehce ten rypák  poškádlí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našiel som doma zapadnutu vzorku Beaufort - Vi Et Armis. Co uz s nou, vyskúšal som  :)

Vôňa mi okamžite pripomenula zadymeny vlhký mach s tlejúcim marshmallow v pahrebe. Hmlisté ráno pri ohni s pohárikom Laphroaig alebo Ardbeg alebo čosi takého. Zimná vyvážená vôňa. Dymova ale nie moc, korenena aj sladká, ale len troška, asi aj špetka tabaku a dreva a škorice sa nájde.. veľmi príjemné prekvapenie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2024 v 19:35, pavo_ napsal:

 to je pecka, ale takovou nálož pičifuků bych měl měl tak na 7 let 😃 jak to děláš, že to vše spotřebuješ? bereš si to třeba i sebou a během dne doplňuješ "forsáž"? 

a já kromě vzorků z ingrediets paralelně objednal i pár vzorků od Toma Forda a z čeho jsem úplně nadšen tak je Ombre leather - jako bych se přenesl do autodílny kde sedím na kožené sedačce a právě jsem dokončil výměnu motoru v mém Fordu Mustang z roku 69, trochu smrdím benzínem, ale jsem naprosto spokojen...a zároveň je tam jistá živočišnost, no prostě pecka a ta vůňe mě naprosto uchvátila a na podzim/zimu je to favorit na koupi 

Ombre Leather mám ve verzi Parfum a je to fantastická věc! Leze z toho kožená bunda, nové boty a nevím co všechno 😄 Taky to vydrží naprosto nesmyslně dlouho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se k příznivcům Ombré Leather Parfum, aktuálně skoro furt, k tomu jinak na střídačku Boss The Collection EDP Intense Confident Oud, Tom Ford Noir Extreme, Terre d’Hermès Eau Intense Vétiver, Van Cleef & Arpels Precious Oud, Tom Ford Noir, Chanel Bleu De Chanel, Dior Sauvage, Fierce Reserve od Abercrombie ...no prostě spíš taková konfekce, ale jsem spokojen:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beautinow.com ide mat 10% off side wide - aj na už zlacnené veci - a robí výpredajove ochutnávky večer o 22:00 na dve hodiny. A k nákupu ešte prihodí nejaký sampon , sprchac a pod.

Tak som vyriešil leto: Xerjoff Shooting Stars Nio Parfum - 50ml

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak se to stalo, asi jsem zakop nebo se někde uklik, ale doma mi přistálo 10 vzorků od Profumum Roma. Tak vám je tady zkusím popsat, byť velmi stručně, neboť mě až na výjimky žádnej extra nezaujal. Vybíral jsem to tak nějak namátkou v kombinaci se čtením popisu na webu.

Plus - téměř všechny mi přijdou spíš dámský a výdrž nic moc - po 2 hodinách necítím nic. Což je zajímavý, protože prakticky všude píšou, že vynikají výdrží. Možná jsem toho cákal málo, zkusím u pár vybranejch víc a kdyžtak doplním.

Takže:

Confetto - spousta mandlí, vanilky a kokosu (ačkoli není ve složení). Po chvíli to začne připomínat ultrapevnej lak na vlasy. Je to takový křečovitě sladký, což dělají ty mandle (podle mýho teda s kokosem). Zhruba po půl hodině mi to nejvíc připomíná prací prášek, nějakýho Jelena nebo tak něco, nic z těch moderních, spíš old-school praní. 

Antico Caruso - barber shop, lehce omšelej, kde obsluhujou starý dědci, který holili ještě Cicera. Ze začátku mi to připomnělo Vanilla powder od Malleho (o tom píšou i na Fragrantice), ale postupem doby to vysublimovalo fakt do totál oldschool klasický vody po holení, kterou na vás napatlaj u holiče.

Aqua Viva - pokud sháníte totálně letní citrus s trochou dřeva, mohlo by vás zaujmout. Citrus je naprosto omračující, dřevo se přidá po chvíli a celkový dojem je taková rozšafná svěžest (asi jako padesátiletej frajer v krizi středního věku na cafe raceru u kavárny). Rozhodně silnější než Bigarrade Concetré od Malleho, ale pro mě ničím extra zajímavý.

Ichnusa - zelená a svěží vůně, nařezaný kytky, typově podobný se Synthetic jungle od Malleho, tady ale s výraznou příměsí sladkýho fíku. Kdo zná Philosykos od Diptyque, bude vědět. Po půl hodině je to příjemně sladká vůně s příměsí fresh šrotem z nasekanejch kopřiv a trávy.

Dambrosia - 100% dámská, velmi sladká, fíky, mandle, hruška. Ta vydržela úplně nejmíň - 20 minut a hotovo.

Battito d'Ali - sladké, květinové, 100% dámská. Určitě dobrá na léto, ale poměrně těžká. Jedna z mála, kterou jsem cíleně smejval.

Thundra - já cítil mech, zeleň a hlavně levanduli, která tam - překvapivě - zase není. S popisem se dá souhlasit - je to jako jít lesem po dešti, kde ovšem roste levandule! Zajímavá vůně - čichal jsem k ní celej večer a byla to jedna z mála, u který jsem si říkal, že jí musim dát druhou šanci ve větší dávce.

Vir - pro změnu kadidlo, santal a máta. Pro mě naprosto generická, nedokážu se o nic opřít, abych řekl cokoliv zajímavýho. Po půl hodině mi začala připomínat Aqua di Parma - Cologne intensa (myslím). Prostě taková starodávná kolínská, kterou člověk najde ve skříni po pradědovi.

Sorriso - kakao, vanilka, čokoláda. Plápolající oheň v kamnech ve starý chatě, kde za orosenejma oknama zuří sněhová bouře, prohání se John McClane na skútru a na mě čeká na kožešině u ohně nahá buchta. Hrozně útulná a objímající vůně, ukrutně sytá a plná, ale přijde mi tam všeho trochu moc. Jako kdyby se fakt člověk polil čokoládou a vanilkovym pudinkem. Na test super, ale nejspíš bych ji nedokázal nosit. To spíš ta holka z kožešiny. Hledal jsem podobnost s Grand Soir, ale čokoláda/kakao tady zcela dominují. Nicméně i týhle dám druhou šanci.

Dulcis in fundo - typově podobná té předchozí, jen mnohem sladší. Jako když se polejete cukrovou polevou, pak na vás někdo chrstne McFlurry s lentilkama a pro jistotu to zaleje vanilkovou zmrzlinou. Krémovej dojezd, bezvadně uhlazená, ale prostě too much. Taky stopro dámská.

Nemáte zač :).

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, KFL napsal:

Nevím, jak se to stalo, asi jsem zakop nebo se někde uklik, ale doma mi přistálo 10 vzorků od Profumum Roma. Tak vám je tady zkusím popsat, byť velmi stručně, neboť mě až na výjimky žádnej extra nezaujal. Vybíral jsem to tak nějak namátkou v kombinaci se čtením popisu na webu.

Plus - téměř všechny mi přijdou spíš dámský a výdrž nic moc - po 2 hodinách necítím nic. Což je zajímavý, protože prakticky všude píšou, že vynikají výdrží. Možná jsem toho cákal málo, zkusím u pár vybranejch víc a kdyžtak doplním.

Takže:

Confetto - spousta mandlí, vanilky a kokosu (ačkoli není ve složení). Po chvíli to začne připomínat ultrapevnej lak na vlasy. Je to takový křečovitě sladký, což dělají ty mandle (podle mýho teda s kokosem). Zhruba po půl hodině mi to nejvíc připomíná prací prášek, nějakýho Jelena nebo tak něco, nic z těch moderních, spíš old-school praní. 

Antico Caruso - barber shop, lehce omšelej, kde obsluhujou starý dědci, který holili ještě Cicera. Ze začátku mi to připomnělo Vanilla powder od Malleho (o tom píšou i na Fragrantice), ale postupem doby to vysublimovalo fakt do totál oldschool klasický vody po holení, kterou na vás napatlaj u holiče.

Aqua Viva - pokud sháníte totálně letní citrus s trochou dřeva, mohlo by vás zaujmout. Citrus je naprosto omračující, dřevo se přidá po chvíli a celkový dojem je taková rozšafná svěžest (asi jako padesátiletej frajer v krizi středního věku na cafe raceru u kavárny). Rozhodně silnější než Bigarrade Concetré od Malleho, ale pro mě ničím extra zajímavý.

Ichnusa - zelená a svěží vůně, nařezaný kytky, typově podobný se Synthetic jungle od Malleho, tady ale s výraznou příměsí sladkýho fíku. Kdo zná Philosykos od Diptyque, bude vědět. Po půl hodině je to příjemně sladká vůně s příměsí fresh šrotem z nasekanejch kopřiv a trávy.

Dambrosia - 100% dámská, velmi sladká, fíky, mandle, hruška. Ta vydržela úplně nejmíň - 20 minut a hotovo.

Battito d'Ali - sladké, květinové, 100% dámská. Určitě dobrá na léto, ale poměrně těžká. Jedna z mála, kterou jsem cíleně smejval.

Thundra - já cítil mech, zeleň a hlavně levanduli, která tam - překvapivě - zase není. S popisem se dá souhlasit - je to jako jít lesem po dešti, kde ovšem roste levandule! Zajímavá vůně - čichal jsem k ní celej večer a byla to jedna z mála, u který jsem si říkal, že jí musim dát druhou šanci ve větší dávce.

Vir - pro změnu kadidlo, santal a máta. Pro mě naprosto generická, nedokážu se o nic opřít, abych řekl cokoliv zajímavýho. Po půl hodině mi začala připomínat Aqua di Parma - Cologne intensa (myslím). Prostě taková starodávná kolínská, kterou člověk najde ve skříni po pradědovi.

Sorriso - kakao, vanilka, čokoláda. Plápolající oheň v kamnech ve starý chatě, kde za orosenejma oknama zuří sněhová bouře, prohání se John McClane na skútru a na mě čeká na kožešině u ohně nahá buchta. Hrozně útulná a objímající vůně, ukrutně sytá a plná, ale přijde mi tam všeho trochu moc. Jako kdyby se fakt člověk polil čokoládou a vanilkovym pudinkem. Na test super, ale nejspíš bych ji nedokázal nosit. To spíš ta holka z kožešiny. Hledal jsem podobnost s Grand Soir, ale čokoláda/kakao tady zcela dominují. Nicméně i týhle dám druhou šanci.

Dulcis in fundo - typově podobná té předchozí, jen mnohem sladší. Jako když se polejete cukrovou polevou, pak na vás někdo chrstne McFlurry s lentilkama a pro jistotu to zaleje vanilkovou zmrzlinou. Krémovej dojezd, bezvadně uhlazená, ale prostě too much. Taky stopro dámská.

Nemáte zač :).

Kdo se nám to vrátil k řemeslu, po nekonečně dlouhé pětidenní pauze? Tož vítaj!🤗

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozerám zloženie parfemov z dielne Beaufort London a strašne, strašne ma svrbia prsty odklepnut ochutnávku

https://essenza-nobile.de/beaufort-london-discovery-set-8x2ml-16ml-en

Ale ovládnem sa aspoň kým nedorazi iná várka vzoriek co je na ceste. 🤪

Nemáte niekto skúsenosti s Beaufort vecami? Ja poznám len Vi Et Armis a to bolo také, ze zaujalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ve čtvrtek koupil RAW GOLD, protože mi hodně voní a do dnes mi už sedm žen (počítal jsem to) řeklo, přesně kdo to tady smrdí nebo to je přehnana vůně a docela ve zlém, ze se to nedá cuchat (mel jsem uplně stejný pocit jako, když jsem navoneny LV OMBRE NOMADE). 😬😬
Segře a její dceři taky vůbec nevoní, takze ho příští týden i když nerad v Ingredients nerozbaleny budu radši vracet (zatím jsem záměrně používal RG jen čtyři odstriky, protože na 60% jsem tuhle kritiku tušil).

IMG_4763.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má někdo zkušenosti s posledními batchi Aventusu? Vyplatí se to kupovat, nebo je to fakt slabota jak všude čtu? Případně máte tip kde to koupit nejlevněji? Ty ceny jsou šílenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Fade napsal:

Má někdo zkušenosti s posledními batchi Aventusu? Vyplatí se to kupovat, nebo je to fakt slabota jak všude čtu? Případně máte tip kde to koupit nejlevněji? Ty ceny jsou šílenost. 

Mám F000972, výdrž 8+ hodin. Samotnou vůni se staršími batchi moc porovnat nemůžu, měl jsem už celkem dávno jen tester a co si matně vybavuju, byla to nálož citrusů co přešla do kůže/kouře. Teď je to takový "temný" ananas od začátku do konce.

Co jsem testoval poslední F batche:

Aventus, Aventus cologne, Original vetiver, Virgin island water 8+ hodin

Erolfa, Millesime imperial a Green irish tweed 5-6 hodin

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prichadzam na to, ze s vonami to mam podobne ako s hodinkami. Teda o nieco jednoduchsie. Nedokazem mat na ruke rovnake hodinky cely den. Pridem vecer z prace a prva vec po „nazdar zeny“ je, ze dole jedny, nasadit druhe.
Pri parfemoch to nie je take jednoduche. Vonaju mi tricka, kosele, mikiny, nohavice, tahy na hodinkach 🙂 a menit vonu "len tak", z minuty na minutu...to nejde.

Ale, cesta je ciel. Objavovanie. A tych nadhernych voni je milion. Teda menej (nastastie).

U mna sa to aktualne ustaluje takto:

Frederic Malle                  French Lover
Atelier des Ors                 Noir by Night
Barrois                              Ganymede edp
Jovoy Paris                       La Liturgie des Heures

Co je v plane:

Barrois                                 Encelade
Jovoy Paris                          Psychedelique
Linari                                    Shades of Leather / Fuoco Infernale
Atelier des Ors                     Bois Sikar
Trudon                                  Mortel 

Najaktualnejsi plan:

Lorenzo Pazzaglia         Black Sea

Ak by mal niekto chut vyskusat Beaufort London a ich masaker 1805 Tonnerre....sz a poslem (len tak). Pre moderatorov, nejde o skryty predaj 🙂 proste poslem flakon v krabici niekomu, kto ma chut skusit dymovu divocinu. Tzv., putovny parfem 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...