Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

 Tudíž bychom Vánoce byli úplně bez televize

 

 

Já taky televizi nepotřebuji, ale děti chtějí občas koukat a já........................

 

 

Tak po víkendu s novou TV Panasonic TX-55GZ2000E musím konstatovat, že je to pecka.

 

 

Snad bude sloužit stejně dobře a dlouho, jako předchozí plazma od stejné značky, která se nyní přesune někam jinam v domě a bude snad ještě dále sloužit...

:lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO> vytrhávat věci z kontextu by Ti šlo, neděláš u Babiše?  :clap:

1. Vánoce - konec vysílání DVBT byl avizován na konec listopadu. Nevím, které stanice už budou v tento datum vypnuty a které ne, ale nehodlal jsem to řešit na poslední chvíli.

2. Jak jsem psal, šlo mi hlavně o děti, já mám své práce na domě a zahradě až dost, ale pokud bude (už je) nová televize, rád se také občas večer podívám na pěkný film ve 4K. 

3. Ano, viděl jsem o prodlouženém víkendu jeden večer film a děti koukali během víkendu na pohádky (jak vysílání HDTV, tak z disku) a všichni jsme konstatovali, že nová televize má opravdu krásný obraz a zvuk.

4. A ano, plazma se přesune do jiné místnosti v domě, bude to nejspíš herna pro děti, kde bude sloužit jako zobrazovací zařízení pro Xbox a pro obsah domácí sítě (filmy a pohádky z hdd), tedy bez televizního příjmu.

 

Ale jak už říkala maminka Forresta Gumpa - pro hlupáka každý hloupý. Takže, mysli si v té svojí hlavičce co chceš, je mi to opravdu jedno. <_<

Všem ostatním přeji pěkný obraz a zvuk a nenechte se odradit lidmi typu YPO...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO> ano, představ si, že to tak asi bude. Ono, v domě 7+kk o podlahovce 250m na to prostor je, tak proč ne, zvláště pokud jsou v domě tři děti. Chápu, že se to někomu v panelákovém 2+kk může jevit jako směšné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blb je pro mne ten, kdo se snaží dělat blbé z druhých. Zkus se nad tím zamyslet... Nepřipomíná Ti to někoho? Ne? Já jsem si sem přišel pro radu, bohužel jsem se tu dočkal jen toho, že přišel troll YPO, který se snaží vyvolávat jen hádku. Vytrháváš věci z kontextu, zesměšňuješ vše, co dokazuje, že nemáš pravdu nebo že jsi úplně mimo mísu.

Nechápu, co je na zesměšňování na tom, že mají děti společnou místnost, kde se sejdou a hrají hry a tráví společný čas, chtějí-li. Namísto toho, aby se "slezli" v jednom ze svých pokojů, které jsou jen jejich a kde třeba chtějí mít klid a pořádek. Řekni mi prosím, co je na tom směšného? Máš nějaký objektivní argument? Je smutné, kam se dokáže zvrhnout obyčejná prosba o pomoc při výběru značky a technologie u TV...

Že tu s Tebou vůbec ztrácím čas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To má YPO z toho, že si furt mění nicky a avatary... lidi nepoznaj váženýho člena, nemá žádnej respekt a je za trolla ;)

Btw - starej avatar byl o dost lepší.

 

K tématu, když už jsem sem vlezl: řešil tu v minulosti někdo v reálu vykuchání TV, potvrzení o tom, že je neschopná příjmu signálu, její odhlášení a převedení do módu "monitor na hry a filmy"? Chci svou domácnost zcela proti trendům maximálně odinteligentnit a TV produkce+reklamy už mě nějakou dobu se.ou víc než snesu. I kvůli dcerkám (vánoční reklamy cílený na děti, multikulti masírka, stupidní animáky, slang) Vyhazovat to nechci, na dobrej film z filmotéky se rád večer podívám a pro mladý mám zas pohádky.

 

Neptám se na technický řešení, spíš na tu administraci (lejstro a odhlášení), jestli to vůbec současná legislativa umožňuje. Jestli se to tu řešilo, budu vděčnej za odhad (před měsícem, před rokem...).

 

Edit: mám pár let starou velkou placatou Samsung na stěně, ale to je asi fuk.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blackhead> pěkný. :punk:

African> díky. Snad bude sloužit stejně dobře a dlouho, jako předchozí plazma od stejné značky, která se nyní přesune někam jinam v domě a bude snad ještě dále sloužit...

Mám to stejně tak, praletou plazmu která má stále krásný obraz v prvním patře, asi tri roky starou Panasonic ledku nebo co to je, v druhém patře :-) S Panasonic výrobky vždy maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2blackhead: To je takovej ten ťamanskej LED pásek s dálkáčem za 3 kila? Obávám se že princip fungování "Ambilight" ti stále poněkud uniká...  :whistling:

 

2martar: Jediné čeho tím docílíš bude, že z tuzemsky naservírovaných TV programů ratolesti přepnou na trubku, s nekončícím automatickým přecházením na sračkové blábolení dalšího trubkera, jehož výběr už vůbec neovlivníš (osobní zkušenost - 2 děcka, každé svou Smart TV ve svém pokoji). Jediné pozitivní na tom je, že tu mentální bídu nekonzumují ze 30 cm na ztmaveném displejíku mobilu, takže si tolik nekurví si oči a baterku...  :thumbsdown_anim:

 

2speslmbcz: Poslední podobný televizní pošuk (nebudu jmenovat, chodí sem dosud) se mi před pár lety na srazu chlubil, jak má na tyhle "televizní večery" vycvičenou manželku. O dva měsíce později nechápavě lamentoval ve vlákně "Rozvod", jak mu ze dne na den zdrhla k rodičům a veškerý další styk už byl jen přes tchána. Zkus se prosím na tohle téma do Vánoc zamyslet, než se nás zas rozhodneš obohacovat svými poučkami o tom co je pro rodinu nepostradatelné...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože, co to je? Radek124 a YPO, vy jste v nějaké sektě? Všimli jste si, že pokud se tu nezjevíte vy dva, tak se tu normálně diskutuje a nikdo nikoho neuráží a nezesměšňuje? Radku, Radku... Cvičí se psi, ne ženy.

 

martar> zjišťoval jsem to, než jsem zkolaudoval, když jsem na stavbě neměl televizi. Bylo mi řečeno, že pokud neplatíš, může přijít kontrola zjistit, zda vlastníš přijímač. Tak jsem do zkolaudování poplatky neplatil. Ale jestli to tak doopravdy je, to 100% nevím.

 

blackhead> podsvícení máš pěkné, sice to není funkce ambilight, která rozšiřuje barevné spektrum obrazu i mimo tv, ale jako ambient light to fungovat bude myslím dobře. ;-)

 

African> jj, zatím s Panasonic jen dobrá zkušenost, oproti Samsung, kdy mi televize a domácí kino odešly shodně cca dva měsíce po skončení dvouleté záruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqid> ambilight je pěkná věc, ale ani pro mne to nebyl ten hlavní parametr pro koupi. Také jsem dal přednost jiným, pro mne důležitějším parametrům obrazu a zvuku. Navíc, nemám za televizí rovnou bílou zeď, takže bych ambilight stejně nemohl plnohodnotně využít. Ale pěkné to je, to jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2blackhead: To je takovej ten ťamanskej LED pásek s dálkáčem za 3 kila? Obávám se že princip fungování "Ambilight" ti stále poněkud uniká... :whistling:

 

2martar: Jediné čeho tím docílíš bude, že z tuzemsky naservírovaných TV programů ratolesti přepnou na trubku, s nekončícím automatickým přecházením na sračkové blábolení dalšího trubkera, jehož výběr už vůbec neovlivníš (osobní zkušenost - 2 děcka, každé svou Smart TV ve svém pokoji). Jediné pozitivní na tom je, že tu mentální bídu nekonzumují ze 30 cm na ztmaveném displejíku mobilu, takže si tolik nekurví si oči a baterku... :thumbsdown_anim:

 

2speslmbcz: Poslední podobný televizní pošuk (nebudu jmenovat, chodí sem dosud) se mi před pár lety na srazu chlubil, jak má na tyhle "televizní večery" vycvičenou manželku. O dva měsíce později nechápavě lamentoval ve vlákně "Rozvod", jak mu ze dne na den zdrhla k rodičům a veškerý další styk už byl jen přes tchána. Zkus se prosím na tohle téma do Vánoc zamyslet, než se nás zas rozhodneš obohacovat svými poučkami o tom co je pro rodinu nepostradatelné... :smoke:

3 kila? tak to přidej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože, co to je? Radek124 a YPO, vy jste v nějaké sektě? Všimli jste si, že pokud se tu nezjevíte vy dva, tak se tu normálně diskutuje a nikdo nikoho neuráží a nezesměšňuje? Radku, Radku... Cvičí se psi, ne ženy.

 

martar> zjišťoval jsem to, než jsem zkolaudoval, když jsem na stavbě neměl televizi. Bylo mi řečeno, že pokud neplatíš, může přijít kontrola zjistit, zda vlastníš přijímač. Tak jsem do zkolaudování poplatky neplatil. Ale jestli to tak doopravdy je, to 100% nevím.

 

blackhead> podsvícení máš pěkné, sice to není funkce ambilight, která rozšiřuje barevné spektrum obrazu i mimo tv, ale jako ambient light to fungovat bude myslím dobře. ;-)

 

African> jj, zatím s Panasonic jen dobrá zkušenost, oproti Samsung, kdy mi televize a domácí kino odešly shodně cca dva měsíce po skončení dvouleté záruky...

dík, ty máš taky pěknou telku, za ty prachy super kup
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqid> ambilight je pěkná věc, ale ani pro mne to nebyl ten hlavní parametr pro koupi. Také jsem dal přednost jiným, pro mne důležitějším parametrům obrazu a zvuku. Navíc, nemám za televizí rovnou bílou zeď, takže bych ambilight stejně nemohl plnohodnotně využít. Ale pěkné to je, to jo.

za tv vyhodíš takový ranec a nevíš,že ta zed´nemusí bejt bílá/rovná?

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ambilight patent Philipsu je casove omezen a casem s tim prijdou i dalsi vyrobci.

 

Ad ČT - ČT ma za to ze v rade pripadu i Tv neschopna prijmu, napr. stare CRT s analogovym tunerem, je schopna prijmu - pres set-top box. Tj. i za ni chteji platit, byt v podstate nema funkcni tuner a pracuje de facto jen jako monitor. Vstoupit do bytu bez souhlasu soudu samozrejmen nemaji, ale maji udajne technologii, jak na dalku poznat, jestli tam TV bezi nebo ne. Blize o teto technologii nevim, ale pokud jde napr. o byt ve vyssim patre, tak pak se jim blbe prokazuje, ci ta TV v dome je.

 

Jinak samozrejme postupy jsou uvedeny ruzne na netu, napr.

https://www.euportal.cz/Articles/16148-jak-prestat-platit-koncesionarske-poplatky-ceske-televizi-zde-je-navod.aspx

https://www.e15.cz/finexpert/setrime/staci-vam-k-zivotu-internet-poradime-jak-neplatit-koncesionarske-poplatky-1352663

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...