Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Tak mi volal kamarad z detstvi, ze dostal úžasnou nabidku a ze se tedy rozhodl si koupit novou technologii.. novou televizi.. ze mu to prodavač poradne vysvetlil, ze kdyz ma LG Oled, tak Samsung ma Qled, ze se to jen holt nemohlo jmenovat stejne.. a ze to je skvela sleva z 35 na 20 a z když podepise pár papiru tak dostane ještě slevu 1000 Kc... za možnost splátek.. na uver..... Tak jsem pro nej dojel autem, tu jeho nadheru nalozil a celou cestu ho kopal do zadku, na co se to všechno nechal nachytat... :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O "serióznosti" Samsungáckého marketingu svědčí už jejich dřívější terminologický nesmysl "LED TV" - sice je v tom furt starý LCD sliz, ale přes plastovou rozváděcí vrstvu místo zářivek svítí (levnější a spektrálně mizernější) LED pásky, hlavně že to koloušci na západě sežerou a zaplatí.

Sorry, ale touhle logikou měli QLED TV už naši před 30 lety - jasně si pamatuju že kromě CRT baňky v tom byla u pochromovaného vypínače i malá LEDka, co svítila červeným puntíkem když byla kisna "stand-by" a zeleně když jela - no a obě tyto barvy zcela neoddiskutovatelně vznikaly kvantově, bez použití filtrů a dokonce i bez luminoforů!!!  :oneeyed02:

 

Připomínám že všechny konzumní OLED TV jsou osazené panelama LG (SONY, LOEWE a podobné srance pro Novyje Russkije nevyjímaje), liší se jen vnějším designem, obrazovým preprocesorem, mírou škrcení celkového příkonu u jasných scén, fíčurama integrovaného audia, (ne)přítomností Ambilightu a (z hlediska čučení na televizi naprosto nepodstatnými) detaily v OS... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když ten TechniSat tak jsem dle vašeho doručení vytipoval tyto dva, ale jaký z nich a proč?

 

 
a nebo
 

https://www.mall.cz/set-top-boxy/technisat-digipal-t2-hd-antracit

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez post-processingu dnes u velké bedny nevydržíš, obecně "čím horší je zdroj, tím hůř". Problém nastává taky když si moderní obrazovej procesor nerozumí s prokládaným, upscalovaným a rekomprimovaným low-framerate animákem nebo starým "rukou točeným" dokumentem, kde zaokrouhlení na 1px ve zdroji dělá 7,5px skoky na výstupu. To už negeneruje jenom pihy, to je jak drncat fest opilej na horské dráze...  :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne bych se ridil tim, jak se obraz libi mym ocim a memu mozku. Cili misto procitani spousty recenzi a testu bych zasel k nejakemu velkemu prodejci do showroomu a zhodnotil, co se mi nejvice libi. Treba Alza ma tech televizi v Holesovicich pustenych fakt hodne od vsech hlavnich vyrobcu a ve vsech cenovych kategoriich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...