Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil
- jinak skotskou nemusim (vyjimku tvori VAT69).....

Tak to jsme v této republice asi dva, Vatka je má nejmilejší. Jediná kterou jsem ochoten koupit. Když jsem "odměněn" nějakou jinou, buď s ní následně potrestám někoho dalšího nebo jí vyjímečně vypiju, ale není to ono.

...barbaři

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě, je to každýho věc jak to pije, jde o náladu a na co máš chuť. Max.lahoda je však pravý(ale opravdu pravý podle klasického receptu) Absint, panák do dvojky a dolejt vodou na led. Díky anýzu vznikne úžasné sperma a v letních měsících výbornej hučák.

To už ale není single malt. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- jinak skotskou nemusim (vyjimku tvori VAT69).....

Tak to jsme v této republice asi dva, Vatka je má nejmilejší. Jediná kterou jsem ochoten koupit. Když jsem "odměněn" nějakou jinou, buď s ní následně potrestám někoho dalšího nebo jí vyjímečně vypiju, ale není to ono.

Až zase od někoho dostaneš kvalitní single malt či velmi kvalitní blended, tak mi dej vědět, prosím - dám ti za ně galon VATky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

Piji neředěnou při pokojové teplotě, ale hodně znalců whisky ředí vodou. Prý více vynikne vůně i chuť. Ale obvyklý poměr pro ředění neznám. Nicméně, o poměru 1:1 pochybuji, to už je podle mě naředěno trošku moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě, je to každýho věc jak to pije, jde o náladu a na co máš chuť. Max.lahoda je však pravý(ale opravdu pravý podle klasického receptu) Absint, panák do dvojky a dolejt  vodou na led. Díky anýzu vznikne úžasné sperma a v letních měsících výbornej hučák.

To už ale není single malt. :)

Aha, tak proto ty nápady......... Mě to bylo od začátku nějaký povědomý. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

Piji neředěnou při pokojové teplotě, ale hodně znalců whisky ředí vodou. Prý více vynikne vůně i chuť. Ale obvyklý poměr pro ředění neznám. Nicméně, o poměru 1:1 pochybuji, to už je podle mě naředěno trošku moc...

Ředění je děs, nicméně pro uvolnění aroma se doporučuje přidat pár (opravdu je pár!) kapek vody, nejlépe z Highlands :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rašelinu ani Malt veľmi nemusím. Mám rád sladkosti, no a sladšie mi chutí kukurica, takže kanadská príp. americká.

Divokého krocana mám rád, když už jsme u té kukuřice.

Tú kukuricu mám radšej, ako krocana, neboli moriaka. Zdá sa mi trochu suchý a mäso húževnaté, samozrejme okrem pŕs. Naspäť k tekutému - ten Bourbon je na jazyk jemnejší. A keď už niečo pikantné, tak potom skôr slivovičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rašelinu ani Malt veľmi nemusím. Mám rád sladkosti, no a sladšie mi chutí kukurica, takže kanadská príp. americká.

Divokého krocana mám rád, když už jsme u té kukuřice.

Tú kukuricu mám radšej, ako krocana, neboli moriaka. Zdá sa mi trochu suchý a mäso húževnaté, samozrejme okrem pŕs. Naspäť k tekutému - ten Bourbon je na jazyk jemnejší. A keď už niečo pikantné, tak potom skôr slivovičku.

wildturkey03.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rašelinu ani Malt veľmi nemusím. Mám rád sladkosti, no a sladšie mi chutí kukurica, takže kanadská príp. americká.

Divokého krocana mám rád, když už jsme u té kukuřice.

Tú kukuricu mám radšej, ako krocana, neboli moriaka. Zdá sa mi trochu suchý a mäso húževnaté, samozrejme okrem pŕs. Naspäť k tekutému - ten Bourbon je na jazyk jemnejší. A keď už niečo pikantné, tak potom skôr slivovičku.

Heh :D To jsi napsal z legrace a nebo vážně???

Já myslel bourbon Wild Turkey (divoký krocan) z Kentucky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divokého krocana mám rád, když už jsme u té kukuřice.

Tú kukuricu mám radšej, ako krocana, neboli moriaka. Zdá sa mi trochu suchý a mäso húževnaté, samozrejme okrem pŕs. Naspäť k tekutému - ten Bourbon je na jazyk jemnejší. A keď už niečo pikantné, tak potom skôr slivovičku.

Heh :D To jsi napsal z legrace a nebo vážně???

Já myslel bourbon Wild Turkey (divoký krocan) z Kentucky ;)

Samozrejme žart. Ale za tou slivovičkou stojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tú kukuricu mám radšej, ako  krocana, neboli moriaka. Zdá sa mi trochu suchý a mäso húževnaté, samozrejme okrem pŕs. Naspäť k tekutému - ten Bourbon je na jazyk jemnejší. A keď už niečo pikantné, tak potom skôr slivovičku.

Heh :D To jsi napsal z legrace a nebo vážně???

Já myslel bourbon Wild Turkey (divoký krocan) z Kentucky ;)

Samozrejme žart. Ale za tou slivovičkou stojím.

Kolega ze Slovenska jednou dovezl na meeting repovicu a to jsem málem nepřežil.

Nic hnusnejšího jsem v životě nepil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bushmills single malt desetiletá byla zajímavá

ale obvykle dám irskou Jameson (rekreačně :)

Ale Bush je taky irská :)

Každopádně - to je téma! :)

Jinak já preferuji irskou, konkrétně Bushmills single malt 16YO, to je lahůdka:-)

A ze skotských trojlístek - taková obdoba dezertních vín - Glenmorangie port wood / madeira wood / sherry wood finish :) A nejlepčí z nich je asi to port wood...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...