Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Koukám tady jsou samí fajnšmekři :-) Já jsem zatím skončil u klasických běžně prodávaných irských whiskách: Tullamore Dew a Jameson.

 

V městečku Tullamore Dew jsem byl a je to celkem pěkné. škoda jen že jsem neměl čas navštívit palírnu. Jedna palírna, kde pořádají exkurze, je i v Dublinu - tak 15 minut chůze od Spiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V městečku Tullamore Dew jsem byl ....

Není to městečko jenom Tullamore ? A Dew označení té jejich dobroty? Mám ji radši než kdejakou single malt, ale nejsem žádný fajnšmekr.

S tím městem máš pravdu .-) nějak jsem si ho zafixoval podle té whiskey :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

nikdy nepij whisky bez vody ani vodu bez whisky ! ostrovní návod k přežití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

nikdy nepij whisky bez vody ani vodu bez whisky ! ostrovní návod k přežití.

Tyjo, tak to jsem na dobrý cestě. :) Do vodmašťovny.

BTW : V Brně se prej vodmašťovnou myslí hospoda, já mám teda za to, že to je léčebna alkoholíků..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nejspíš tady budu za prase ale občas to dělám: Ředím whisky vodou 1:1. Přijde mi, že to voní a chutná furt stejně, jen to není takovej utrejch. Je fakt, že nepiju žádný extra značky, spíš, co mi přijde pod ruku, dostanu a tak. Ale už se lepším, zejtra pod vlivem tohoto vlákna hodlám strčit rypák ke Kratochvílovcům.. Tak jen jestli v tom mám pokračovat..? Myslím v ředění, v chlastu mám jasno.

nikdy nepij whisky bez vody ani vodu bez whisky ! ostrovní návod k přežití.

Tyjo, tak to jsem na dobrý cestě. :) Do vodmašťovny.

BTW : V Brně se prej vodmašťovnou myslí hospoda, já mám teda za to, že to je léčebna alkoholíků..

U nás v regionu se říká do Kroměříže,což znamená záchytku a pro stálé klienty následně odmašťovna :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jednu dobu jsem pořád musel jezdit do Anglie. A vypěstoval jsem si tam tento rituálek; degustoval jsem whisky. Vždy jsem obcházel markety a krom jiného si dělal chutě, kterou skotskou za pár dnů otestuji. Skotská whisky je pro mě nejlepší pití, whiskey je bezpohlavní Amerika. Koupil jsem plátky skotského lososa, bagetu?.a láhev dobroty. I u toho lososa jsem střídal značky. Od nového roku už na cestování kašlu, mám jinou práci. Přesto mám krásné vzpomínky na spojení Anglie-skotská-losos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roxo: Technická - whiskey znamená v prvé řadě irskou pálenku tohoto typu, nikoliv americkou. Tou je bourbon, který ač mi nijak zvlášť nechutná, bych rozhodně nenazýval bezpohlavním, jeho chuť je celkově poměrně charakteristická a výrazná (samozřejmě ne u flašky za 150 ze supermarketu), což je dáno i jinou obilovinou oproti whisky/whiskey. Mám dojem, že se i pro bourbon výraz "whiskey" používá, párkrát jsem to viděl, ale rozhodně nevím, jestli je to správně, protože whiskey prostě znamená především irskou w. Ta se od whisky liší tím, že se méně pálí a více destiluje, není tudíž tak agresivní, je jemnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dovoluji si oživit tuhle 5 let starou mrtvolu, když má svoje vlákno Nespresso tak Whisky by ho měla mít taky! :smile_anim:

 

post-3194-069274000 1332006579.png

 

A tady moje dvě specialitky, které si šetřím na nějakou zvláštní příležitost:

 

Česká whisky Hammer Head, vypálená v roce 1989, české dubové sudy, český ječmen. Po revoluci se sudy někam zakutálely a STOCK je objevil za dvacet let a stočil.

 

post-3194-044653400 1332006988.jpg post-3194-099301900 1332007000.jpg

 

A jedna třicetiletá MILLBURN plněná Gordon & MacPhail vypálená v roce mého narození.

 

post-3194-049607500 1332007639.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znate a pouzivate ledove kamenne kostky? Nedela to nejakou pachut?

Dostal jsem je v Makru zdarma k Jamesonu. Nejdříve jsem na toho kluka divně koukal, ale následující den jsem šel poprosit ještě o jedny :-).

 

Teď koukám, že ve tvém odkazu za ně chtějí 550 Kč. To je dražší než ten Jameson, ke kterému jsem je dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi divné že místní labužníci zcela pominuli Highland Park z Orknejí-nejsevernější palirna-báječná whisky.

 

BTW kamenné kostky díval jsem se na stránky výrobce a -- nejnáročnější konzumenti kvalitní whiskey,bourbonu,koňaku, rumu-- házet je do koňaku nebo rumu to ve mě budí nedůvěru.

 

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...