Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Jasně že mimotematické vlákno může být i o hovínkách, když to admin a modi strpí. Ale než si to zas vezmeš osobně, proč (místo špekulování po fórech kam nechodí) Hejkalovi jednoduše nenapíšeš, že styl nožů co dělá tě zajímá - a jestli by měl čas, že by ses u něj (třeba příští Pátek cestou na školení?) rád na chvíli zastavil a zkouknul co umí? Sám na tenhle "rustikální styl nejsem, ale co jsem ho na pár výstavách potkal, vždycky si s lidma co se u jeho nožů zastavili rád popovídal, prostě fajn chlap a nadšenec, žádná primadona :cool02:

A uznej že tak jako si nepůjdeš pro hodinky ke kováři (je fakt že někteří už to zkoušeli), není úplně logické řešit zrovna vůle u nožíře, který léta bouchá hlavně pevné kudly a u křiváků selské pojistky... :speak_cool:

Hejkal se mi na knifu sám ozval,poptávám tam od něj nůž. Myslel jsem,že už zakazky nedělá. To že je to pohodový člověk jsem pochopil uz z mailu a z nabídky co mi dal ;)

 

Mě prostě zajímala zkušenost, toť vše,na výstavy se nedostanu a cestu kolem sice mám, ale žena nemusí vědět vše :D

Co ho sleduju,tak se mi právě zdá, že dělá více zavíraky,mám jich vybraných asi 20 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní nářadíčko - přesně tenhle má můj starší brácha už několik let a spokojenost. Já na vyzkoušení koopil pouze Leatherman REV a osvědčil se tak, že na 30-tiny od bráchy a táty dohromady chci Leatherman Signal ve verzi s damaškem - viz obrázek. Blbé je, že se ale musí objednat z Ameriky, ale to už je jejich problém - takže další rok v lednu už ho budu mít a pokochám se tady s ním :-)

Nádhera, v Americe to budeš objednávat sám nebo přes někoho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám prosbičku. Chci si koupit nožík (vřelé díky YPOvi a jeho poptávkovému vláknu...), ale zcela záměrně se odmítám do problematiky nožů nořit nějak hlouběji, abych se nenachytal tak jako s hodinkami. Chci jen koupit a nosit, hotovo, nazdar :)

 

Otázka 1 zní: je někde v Praze obchod, kde bych si mohl osahat modely LionSteel SR1, LionSteel SR2, LionSteel TS1 TiSpine a LionSteel T.R.E. ? Jde mi hlavně o velikost a pocit v ruce.

 

2. Je damašek svými užitnými vlastnostmi srovnatelný se špičkovými materiály, které jsou alternativně k modelům nabízeny, nebo je o trochu horší a kupují ho lidé zaměření hodně na vizuálno (já :) ) ?

 

3. Jsou verze damašku Thor, Raindrop, Fate a Lizard odlišné jen vzorem, nebo má odlišná struktura kovu vliv i na pevnost, tvrdost či možnosti broušení? Strašné se mi líbí buňkový vzor Lizard...

 

Vím, že bych odpovědi našel na nožířských webech, ale nechci otevírat další Pandořinu skříňku. Chronomag úplně stačí :) Děkuju za případné odpovědi.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice neznám obchody v Praze ,ale myslím ,že užitné vlastnosti damašku jsou srovnatelné se špičkovými materiály,ale dal bych si pozor na korozi a jako nůž pro používání bych si vybral něco nerezového např. z Elmaxu .Štvalo by mne,kdybych zapomněl nůž otřít a ten mi zrezivěl a tím si zničil damašek.Je zkrátka potřeba o damašek náležitě starat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju moc za odpověď na část mých otázek. Po víkendu do toho asi praštím, pokud najdu kamenný krám. Po netu to kupovat nechci, absolutně nemám představu, co mi bude sedět v ruce tvarem a velikostí a co bude ještě přijateln? velké do kapsy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. bohužel nepomůžu (leda by jsis chtěl udělat výlet do Brna...)

2. damašek v minulosti vznikl právě kvůli lepším vlastnostem spojení dvou různých kovů - měl by být "lepší", dnes je to u top materiálů srovnatelné a je to spíš ten design

3. jde o vzor, vznikají jiným překládáním a kroucením vrstev. Bráno do extrému tam asi drobné rozdíly budou, ale nic co by ovlivnilo užitnou hodnotu čepele v zavíráku

 

K tomu damašku - hrozně záleží z čeho je (uhlíková ocel, nerez). Původní damašek se dělal právě z uhlíkovky, která je dobře kovářsky svařitelná, ale rezne. Moderní nerezové damašky se dělají např práškovou metalurgíí (třeba damasteel) a tam není čeho se bát.

 

Na stránkách lionsteel je uvedeno, že pro tebou vybraný nože používají nerezové damašky od tohoto výrobce https://nicholsdamascus.com/ takže bych se toho nebál a pokud se ti libí, šel bych do toho...Takže pokud do toho nechceš spadnout, jediné na co si chceš dát pozor je, že se jedná o nerez...

 

Zrovna v tvým případě bych měl ale strach, že tím nákupem tu skříňku ne že pootevřeš, ale rozvalíš dokořán :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Martar, chválím postup "nejdřív ohmatat na vlastní pracky" - možná jsem jen dospěl, ale ukájení nožofílie v dobře zásobených krámech mi po letech krmení pošťáků taky přijde mnohem rozumnější, výživnější a ve finále i levnější  :speak_cool:

S Prahou bohužel neporadím, ale kdybys měl čirou náhodou cestu kolem Brniska, třeba tady by sis mohl ohmatat a pomuchlovat co hrdlo ráčí - mají skladem snad všechno od LionSTEEL co zmiňuješ, dokonce i toho "mini-ještěrkáče"...

sr2dl.jpg

PS: Koukám že kolega Lamiczka mě s Brnem o minutu předběhl  B)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc :clap:

 

Brno zas není tak daleko, když nenajdu nic v Praze, udělám si výlet autobusem a budu mít nůž s příběhem (pro mne je každá cesta po D1 silný zážitek) :) Ještě bych to mohl spojit s brněnským srazem :D (snad bych pak nezakládal vlákno "Kde mám kudlu?!").

 

Můj současný nožík nosím čtvrt století, koupil jsem si ho za první peníze, které jsem dostal na transfuzce za krevní destičky. Ten svůj příběh má... a mám ho pořád rád, jen se moc díky žlutém kovu nehodí k většině mých dnešních doplňků. Navíc jsem Herbertz kupoval v době, kdy jsem vypadal podobně (štíhlej a falešnej), zatímco dneska ke mně doufám bezvadně půjde ta SR1 nebo SR2 :D

 

post-30813-0-22534800-1476594990.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní jako osobní zkušenost... sakryš, a tak se mi líbil - no, vezmu to v potaz a zaměřím se spíš na TS nebo T.R.E.. Štve mě to, TS je nádherný, ale na mě až moc agresivní, špičatý... a T.R.E. zas není k dispozici v Lizard vzoru. Uvidíme naživo. Díky za praktický názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

osobně se mi víc líbí tenhle vzor než lizard, ale to je samo individuální

 

ke špičce .... neska se nože většinou používají na otevíraní obálek, řezání krabic a krájení potravy - hlavně potravu si pojídač chce po ukrojení napíchnout = za mňe teda špička jednoznačně ano a opět - s SR nic nenapíchneš = není čím x nemá to špičku, respektive jako takovou nějakou má, ale je tak tlustá, že to buď nenapíchneš, nebo ti to spadne

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...