Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Pokial mas obavy z poplandavania cepele vo vrecku tak axislock je urcite riesenie tam cepelka v zavretom stave pruzi.

Este dodam ze uplne riesi obavy z neposedneho noza vo vrecku samostatne puzdro. Da sa s tym zit, dlho som tak nosil rozne predatory od mikova a potom noziky ktore klip sice maju ale svojim tvarom nadnerne poskodzuju rifle namatkou trebars presidia od bm (ktore som si kupil pre istotu dva, tak som to predsa nejak musel aspon trochu ponosit :) )

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ggrand napsal:

Asi jsem jediny, kdo se porezal. Pootevrel se mi linerlockovy nozik v zadni kapse, zadny smejd. Kuchl jsem se do palce, kdyz jsem pro nej smatral. Po serizeni(zesileni detentu) s nim uz nikdy problem nebyl.

Pak me kuch CS Recon 1, kdy se pri vytahovani ze zadni kapsy castecne zachytil za spuntik na otvirani, pootevrel a jak se spuntik uvolnil a nozik se zavrel, kuchl me. Tam bych videl jako pricinu asi nestandartni vytahovani noze, protoze recon ma nesmyslne drsnou rucku s nesmyslne silnou sponou, takze se mu nechtelo z kapsy ven. Nuz jsem mel pujceny, takze jsem ho nemohl upravit, aby fungoval normalne.

Tim celym chci rict, ze tyhle veci se stavaji a ne nadarmo maji slusne asistovane otviraky pojistku.

Edit: jeste bych dodal, ze pokud by se asistovany nuz v kapse otevrel, budes o tom vedet, takze se neporezes jako u linerlocku, kde pri smatrani do kapsy ocekavas zavreny nuz.

Tohle všechno eliminuje klip na straně čepu. Já si teď zvykám na velkýho Sinkeviche a těch předchozích 20 let s obráceným klipem je furt znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den vespolek pánové..říkejte si co chcete ale tohle byl pro mně kapitalní úlovek!KA-BAR 4071 mněl jsem ho již dříve,samozřejmně stratil a samozřejmně už pak nesehnal.4071 naprosto bombovní kudla!4MM ve hřbětě,zytel,aus-8.Perfektní tvar čepele a backlock přes celou střenku.Pevný jako skála!Je ve vynikajícím stavu,pouze nějaké vlásečnice na čepeli a už nějakou práci udělal ale bylo jí,opravdu asi hodně málo!Přetahnutý pouze jednou a z lehounka, na Lansky sadě a předchozí majitel to umněl.Takže ostří parádní!Jinak absolutně perfektní stav!Dokonce i na klipu barva a vše pevné nic se nevyklá!Tenhle nůž už se prakticky nedá sehnat!Na ebay se nedávno jeden vydražil za 3k+ v evropě!V usa jsem zahlédl jeden kus za 1000kč ale celnice,pošta,atd..Myslím že je to nůž kvalitou srovnatelný s Voyagery od CS a přitom je takový nějak ergonomicky lépe vyvážený.Bob Dozier prostě nože dělat umí..

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

imageresize.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, cecil napsal:

Dobrý den vespolek pánové..říkejte si co chcete ale tohle byl pro mně kapitalní úlovek!KA-BAR 4071 mněl jsem ho již dříve,samozřejmně stratil a samozřejmně už pak nesehnal.4071 naprosto bombovní kudla!4MM ve hřbětě,zytel,aus-8.Perfektní tvar čepele a backlock přes celou střenku.Pevný jako skála!Je ve vynikajícím stavu,pouze nějaké vlásečnice na čepeli a už nějakou práci udělal ale bylo jí,opravdu asi hodně málo!Přetahnutý pouze jednou a z lehounka, na Lansky sadě a předchozí majitel to umněl.Takže ostří parádní!Jinak absolutně perfektní stav!Dokonce i na klipu barva a vše pevné nic se nevyklá!Tenhle nůž už se prakticky nedá sehnat!Na ebay se nedávno jeden vydražil za 3k+ v evropě!V usa jsem zahlédl jeden kus za 1000kč ale celnice,pošta,atd..Myslím že je to nůž kvalitou srovnatelný s Voyagery od CS a přitom je takový nějak ergonomicky lépe vyvážený.Bob Dozier prostě nože dělat umí..

 

 

 

 

Gratulace k paradnimu ulovku. Jak jsem tady opakovane psal, mam stejnej, kupovanej na knife kdysi asi za 800kc. Mam ho rad, presto mu davam poradnej zahul (nakonec na to ten nuz je), takze jeho misto je v monterkach a pracovni prostredi dilna/zahrada/les. Takze je samozrejme taky X krat brousenej, ale ve finale jsou na nem jen nejaky vlasecnice na cepeli a trochu osoupanej klip. Jinak si zachovava puvodni pevnost, ani dnes se nic nevykla, backlock drzi bezchybne. No, jak tady opakovane psal Mydlinka, je velka skoda, ze ho prestali delat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

warann:Diky🙂Přesně tak!Pracant s masivního kusů AUS8,tam je z čeho ubírat ale vzhledem ke kvalitě oceli je to opravdu málokdy to broušení!Aus8 mám moc rad je to výborná ocel!Zytel to je skoro kosmický material,skelná vlákna a nylon.Čep je masivní a drží jako beton..vůle nulové!Chtěl jsem na nej udělat střenky u Donyho ale asi ho zatím nechám jak je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, cecil napsal:

warann:Diky🙂Přesně tak!Pracant s masivního kusů AUS8,tam je z čeho ubírat ale vzhledem ke kvalitě oceli je to opravdu málokdy to broušení!Aus8 mám moc rad je to výborná ocel!Zytel to je skoro kosmický material,skelná vlákna a nylon.Čep je masivní a drží jako beton..vůle nulové!Chtěl jsem na nej udělat střenky u Donyho ale asi ho zatím nechám jak je..

Já chtěl v jistý fázi taky střenky přehodit, ale pak jsme to s Vojtou nějak vyhodnotili, že to je pitomost, tak jsme předělali RATku a tenhle nechali jak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 12. 2020 v 22:00, Strocek napsal:

Neměl by někdo tip na takovýhle pouzdra? Jak kožený, tak i kydexový, ale ty předpokládám, že budou vyloženě na míru, takže asi ne, ale kdyby náhodou. 

Koženejch jsem viděl spoustu na etsy.com 

kydex nevím... 

Upraveno uživatelem fijo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...