Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

V 26. 1. 2021 v 19:01, shewcza napsal:

Co říkáte pánové na Kershaw bareknuckle? Je to teda dost pod limitem, ale celkem mě oslovil.

Já ho mám a je velmi lehký (cca 100 gramů) na svou velikost. Také je poměrně štíhlý v zavřeném stavu, takže do kapsy u džín ideální. Zpracování je na vysoké úrovni - žádné vůle, čepel je z horní strany krásně zaoblená. Jediné co mi trochu vadí, ale možná je to můj kus, je to, že mi jde otevírat skrze krátký fliper docel těžko. Ale žádným způsobem jsem to nešteloval a musím přiznat, že až tak často jej neotevírám, tak to nemá ani šanci si "sednout". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Storm: Z mého pohledu jistě funkční nástroj na bodání či sekání haluzí, ale na běžné řezání (potraviny, provázky, kartony, chlupaté dřívko apod.) si dokážu představit něco krapet efektivnějšího. A co se týče odkazu na UTON, sice jde o klasiku, ale zase... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám KMFS a myslím, že je slušná, jestli je to moc tak napiš Mydlinkovi na jeho klemu, měl jsem, a je skvělá, ale KMFS je pro mě jednodušší

https://www.kmfs.cz/eshop/brousky/brousici-system-na-noze-kmfs-rival-diamant-stealth/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, asi to tady bylo už tisíckrát. Ale můžete mi někdo doporučit nějakou slušnou sadu na broušení nožů? 

Záleží jestli “sadu” myslíš brusnej systém. Jestli chceš kameny, doporucuju Naniwa. A nekupuj “jemný” kameny (vyšší než 4-5000) a porid radši jeden dva “stropping” bloky, vyjde to tak 100x levenjc :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Moty napsal:

mám KMFS a myslím, že je slušná, jestli je to moc tak napiš Mydlinkovi na jeho klemu, měl jsem, a je skvělá, ale KMFS je pro mě jednodušší

https://www.kmfs.cz/eshop/brousky/brousici-system-na-noze-kmfs-rival-diamant-stealth/

 

Díky, něco takového jsem myslel 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dokusan napsal:

Ahoj, asi to tady bylo už tisíckrát. Ale můžete mi někdo doporučit nějakou slušnou sadu na broušení nožů? 

Všechno je to v rukách a bruska může být fajn,ale začal bych pěkně ručně,třeba s mydlinkovou klemou a čínskou sadou Lánský a nějakým " dopraseným" kuchyňákem. Až pak nějaké slušné nože.Kdyz to na brusce neumíš, můžeš nadělat více škody,jak užitku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, bohus76 napsal:

Všechno je to v rukách a bruska může být fajn,ale začal bych pěkně ručně,třeba s mydlinkovou klemou a čínskou sadou Lánský a nějakým " dopraseným" kuchyňákem. Až pak nějaké slušné nože.Kdyz to na brusce neumíš, můžeš nadělat více škody,jak užitku.

Částečně souhlas, v ideálním případě by to člověk měl mít "v ruce"..  nicméně když nechceš vyhazovat zbytečně prachy za různý brusný kameny a nějaký polo-řešení a pak se s tím trápit a bejt akorát tak vypruzelej, když se nedaří, tak je lepší rovnou koupit tu kmfs sadu, kde je výsledek vlastně zaručenej a celkem v klidu se můžeš vrhnout i na slušnější nože.

Takže za mě radši nedělat kompromisy a koupit radši rovnou něco, co funguje a mít výsledky hned. Jen teď je nějakej prototyp kmfs, tak nevim, jestli se nevyplatí počkat na něj (v kmfs vlákně na knife foru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, musím se trošku pochlubit nálezem na Aukru. Obyčejně tam hledám starší vystřelováky od Mikovu, ale tentokrát jsem narazil na skutečnou raritu. Nůž od výrobce z Francie - Jacquese Mongina. Vůbec jsem netušil, že by se mohl v ČR nějaký kousek nacházet, natož pak tento pro milovníky vína (malý nožík na odstraňování obalu kolem hrdla) a velký na sýr. Plus vývrtka. Nůž je navíc integrál - z jednoho kusu rohu.

 

jm1.jpg

jm2.jpg

jm3.jpg

jm4.jpg

jm5.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...