Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, runner napsal:

No jak mám fallkniven rád (mám f1) , tak za ty prachy, to už je moc. Chystal jsem se na s1x, ale radši jsem se domluvil s nožířem. Jednak viz cena a pak z toho delaji strašné páčidla. 

Dík. Něco takovýho jsem chtěl slyšet. Utratím to jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, michal.s napsal:

Když se řeší Opinel, mam dotaz, nemáte nějaký zlepšovák, aby ta pojistka nešla tak lehko, případně držela při otevření.  

Díky 

Sundat (roztahnutim) a malinko zmáčknout v sikovkach, odzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Radek124 napsal:

Jako doplňky na menší práce k A1 bych bral spíš praktičtější kousky typu Mora 2000, 111mm švýcaráček - a když už "survival buřtkraft", tak Izula (akčně rukojetí dolů na popruhu, á la neck knife). 

Mora 2000 je super kudla za ty peníze. Mohu potvrdit, mám ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dawe009 napsal:

Já mám A1 a přišla mi ta F1 jako dobrej doplněk, připnout na batoh.. No nic, asi blbost.

Když se podíváš, jakou má ta F1x čepel, nejde o nůž na běžné používání. Čepel je tlustá 5 mm, přičemž konvexní výbrus začíná až v její cca polovině (!). Třeba standardní F1 má tloušťku čepele 4,5 mm a konvexní výbrus začíná už od hřbetu. Dá se tedy předpokládat, že obyčejná F1 bude významně řezivější (nemyslím tím ostřejší; ostré budou oba dva jak žiletka, o tom žádná).

Jak už zmínil Radek124, "F1(x) není na loupání, ale na drceni a štípání." Runner napsal "páčidlo". Je v tom ovšem kus pravdy. F1x sice zvládne i krájení potravin (chleba, ovoce, zelenina ad.), nebo i jiných běžných věcí, ale velmi rychle by tě řešení podobných situací otrávilo. Je to o preferencích. Tedy zdali víš, že by takový nůž u Tebe našel uplatnění.

P. S. Ono jaksi řezat či krájet se dá i sekyrkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dawe009 napsal:

Vy na to jdete moc vědecky. Mně se ta kudlička akorát strašně líbila :) Koukal jsem na tu Moru a našel ji v kombu se sekyrkou. To je krásná blbost :) 

958BAB42-EA85-4EEE-B243-EF469BE30EA2.jpeg

No spíš prakticky. Mě se teda mnohem více líbí ten původní tvar čepele a kdybych chtěl něco extra tak f1v CoS nebo 3g verzi. Event mtu mikartovou limitku. Ale ta je zaraketu a myslím že je vyprodaná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, undertaker napsal:

Spectra od Martina. A samozrejme veľká spokojnosť.

Hezký nožík, k čemu slouží ten háček?
Mě napadl jen otvírák na lahváče. (asi ne, je to hodně zaoblené)

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Vit napsal:

Hezký nožík, k čemu slouží ten háček?
Mě napadl jen otvírák na lahváče. (asi ne, je to hodně zaoblené)

 Slúži na rýchle otvorenie noža. Keď ho máš vo vrecku na klipe a potrebuješ rýchlo tasiť nôž tak počas vyberania z vrecka sa práve ten háčik zachytí o kraj vrecka a počas toho ako ho vyberáš sa zároveň aj otvorí čepeľ. Je to veľmi rýchle a efektívne. No a zároveň nábeh na to zaoblenie je aj opora pre palec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, undertaker napsal:

 Slúži na rýchle otvorenie noža. Keď ho máš vo vrecku na klipe a potrebuješ rýchlo tasiť nôž tak počas vyberania z vrecka sa práve ten háčik zachytí o kraj vrecka a počas toho ako ho vyberáš sa zároveň aj otvorí čepeľ. Je to veľmi rýchle a efektívne. No a zároveň nábeh na to zaoblenie je aj opora pre palec. 

Díky, to mě nenapadlo ani ve snu.
Při tom otevírání ještě musíš odjistit pojistku, že?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...