Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

V 27. 7. 2022 v 14:04, shadepirat napsal:

Dneska mi přišel balíček! Ostrý jak břitva, dalo by se s tím i oholit. E12C6698-0CC7-47BF-BB6D-74DC601CC133.thumb.jpeg.8787750c7e794dab1ba876856064c820.jpeg

Nedalo. Kdo nikdy nezkoušel nabrousit břitvu, nedokáže ocenit ostrost. Břitva bere chlupy již po nejhrubším kamenu ( grit 1000) ,ale holit se s tím nedá!!!! Pohodové holení je až po gritu 15000. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bohus76 napsal:

Nedalo. Kdo nikdy nezkoušel nabrousit břitvu, nedokáže ocenit ostrost. Břitva bere chlupy již po nejhrubším kamenu ( grit 1000) ,ale holit se s tím nedá!!!! Pohodové holení je až po gritu 15000. 

Tak on to myslel nadneseně. Chlupy to bere, i ten vous. Ale do hladka bych se s tím holit nechtěl. :)

Upraveno uživatelem John_Lenon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to samozřejmě chápu,ale byla to praktická připomínka. Břitva krájí tlakem,bez pohybu do předu a zadu a nůž řeže právě pohybem zepředu do zadu.

Zde citáta pana Poka z Plzně co dělá /dělal ? má přes devadesát let/ nože :  Vzpomínám si, jak jsem si šel jednou na pražské výstavě pokecat s Pokovými a jeden z návštěvníků se ptal pana Poka, jestli jeho nože holí. A pan Pok pronesl pro mě památnou větu: "Moje nože řežou. Na holení mám žiletky.". K tomu můžu dodat za sebe, že jsem držel v ruce už dost nožů, které sice hezky holily, ale řezaly dost blbě.

Tož tak to je 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 36 minutami, Frantik napsal:

Sem neodolal a šel do oldschool Ka-Bara 🙂 D2, hliník.

 

 

 

Tvl ten je 👍.  Pro Ka Bary, (hlavne teda starsi) mam slabost. Ja mam ted pro syna k 10. narozkam nachystanej 4070

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA4070.php

v celkem noz stavu i s krabkou, tak myslim ze bude potesen. 
Zatim ma mensiho brasku, ale v 10 uz je cas na dospelou kudlu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, warann napsal:

Tvl ten je 👍.  Pro Ka Bary, (hlavne teda starsi) mam slabost. Ja mam ted pro syna k 10. narozkam nachystanej 4070

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA4070.php

v celkem noz stavu i s krabkou, tak myslim ze bude potesen. 
Zatim ma mensiho brasku, ale v 10 uz je cas na dospelou kudlu. 

Jo, taky jsem jich par vystridal 🙂 Ten 4070 taky 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjčil jsem (jo sem debil) svou Mcustu kolegovi v práci a vrátil se mi s ulomenou špičkou. Jen malinkej kousínek, ale mě to bolí u srdíčka pokaždé, když si s ním krájím svačinku :)

Nemáte prosím tip na někoho v Brně, kdo by byl schopný to spravit, ideálně třeba i hezky celý rozebrat, promazat, nabrousit atd.? Předem děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Happy88 Když pominu detail že ženské a kudly se nepůjčujou, nepřipadá ti tak trochu mimo mísu poptávat přebroušení zprasené kudly na hodinkovém fóru, namísto (tématicky asi logičtějšího) knife.cz? Co se Brna týče, svého času brousili třeba u https://kapesni-noze.cz, stačí se zeptat - no a hlavně s tím "vrakem" nechoď za legendárním brněnským dědkem Tupým (teda jestli ještě žije) :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Andrew napsal:

Kde v Praze nechat nabrousit ZT? Nechci, aby se na tom někdo učil...

Případně i Sebenzu nabrousit, rozebrat promazat seřídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Radek124 napsal:

@Happy88 Když pominu detail že ženské a kudly se nepůjčujou, nepřipadá ti tak trochu mimo mísu poptávat přebroušení zprasené kudly na hodinkovém fóru, namísto (tématicky asi logičtějšího) knife.cz? Co se Brna týče, svého času brousili třeba u https://kapesni-noze.cz, stačí se zeptat - no a hlavně s tím "vrakem" nechoď za legendárním brněnským dědkem Tupým (teda jestli ještě žije) :skull:

Možná je to u některých k nepochopení.., ale né všichni jsou na milion forech... a dotaz na broušení nože na foru, které má daleko větší záběr než jsou hodinky a ve vlákně o nožích, mi přišla tato otázka zcela relevantní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StrocekKdyž už nemáš buffer víc než na jednu větu tak zbytečně nemoralizuj, protože v citované odpovědi máš jak možné řešení, tak varování ke komu ve štatlu určitě nelízt. Dotazy uvedeného typu jsou na Knife.cz poměrně běžné - a spousta zdejších "uživatelů" má historicky účet i tam, aniž by to návštěvnosti nebo relevantnosti "hodinkového" Chronomagu jakkoliv ubližovalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

@StrocekKdyž už nemáš buffer víc než na jednu větu tak zbytečně nemoralizuj, protože v citované odpovědi máš jak možné řešení, tak varování ke komu ve štatlu určitě nelízt. Dotazy uvedeného typu jsou na Knife.cz poměrně běžné - a spousta zdejších "uživatelů" má historicky účet i tam, aniž by to návštěvnosti nebo relevantnosti "hodinkového" Chronomagu jakkoliv ubližovalo. 

Ja sem teda taky dost proti aby ve vlakne 'Noze' nekdo tajdle naseho Radka moralizoval debilnima dotazama na brouseni.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Happy88 napsal:

Půjčil jsem (jo sem debil) svou Mcustu kolegovi v práci a vrátil se mi s ulomenou špičkou. Jen malinkej kousínek, ale mě to bolí u srdíčka pokaždé, když si s ním krájím svačinku :)

Nemáte prosím tip na někoho v Brně, kdo by byl schopný to spravit, ideálně třeba i hezky celý rozebrat, promazat, nabrousit atd.? Předem děkuji.

 

Zkus Pavel Strejček - Líšeň. Nožíř, skvěle mi brousí už několik let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...