Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Vanoce jsou za rohem, tak bych jen rad poprosil vsechny, kteri by jeste chteli stihnout pro sebe nebo sve blizke objednat nejaky vonavy balicek (nebo treba kavove predplatne), aby dali vcas vedet, protoze uz nezbyva moc casu :-)

Upraveno uživatelem RedAce666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem za poslední rok zůstal s jedněma hodinkama, zato jsem postupně nakoupil Aeropress, Porlex, Fellow Prismo, Clever Dripper, V60, Wilfu Svart, Flair (pak ho tu prodal), ROK, Behmor Brazen Plus, mlýnek Comandante a utratil dost za kafe (spotřeba cca 1,5 kg měsíčně)...

 

Vyzkoušel jsem hromadu pražíren od nejlevnějších (a na filtr většinou nepitelných) po libovky z Kofia. Většinou jsem bral white bean z Coffeespotu..

 

A právě ta moje spotřeba mě pořád nahlodávala, přece jenom dávat měsíčně cca 12-15 stovek za něco, co jsem měl předtím v kolbence zadarmo, je drahej koníček. Tak jsem sháněl něco levnějšího s tím, že lahůdky budu pít jenom občas.

 

Dostal jsem doporučení na Mezzo (balírny Holešovice), že mají dvě světle pražené Arabiky. No, byl jsem trochu skeptický, protože jsem Mezzo zkoušel na začátku a na filtr se to nedalo pít. Ale tak co, jsem si řekl, že zkusím...

 

Zabrousil jsem do sekce Světle pražené Arabiky a zkusil 500g Costa Rica Sonora Honey. Nevím, jak to tam mají, ale při vyzvednutí je cena vždycky podstatně nižší než mají na eshopu. V tomhle případě to bylo 180 Kč.

 

Když jsem to rozbalil, nestačil jsem se divit, pěkně upražené, hezky to vonělo a V60ka z toho byla fakt dobrá, chuťově celkem typická pro Honey zpracování.

 

Teď s ní zkouším ladit mletí na ROK, který jsem včera koupil z druhé ruky. Zatím na mlýnku postupně klikám na jemnější stranu, ale už teď je výsledkem ucházející ovocné presíčko..

 

Takže kdyby někdo chtěl levnou alternativu pro kávu na filtr, případně moderní espresso, nebál bych se to doporučit..

 

Až to dojedu, tak zkusím i to druhý světlý kafe, ale musím říct, že už teď jsem dost mile překvapen, v Mezzu bych tohle nečekal. A už vůbec ne za tuhle cenu.

Našel jsem tam tuhle kávu,ale za 250

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Synek byl v Bruseli /skloňuji podle vzoru pr.el/ a stavil se na presso v jedné doporučené kavárně se širokým sortimentem a vlastní pražírnou.

 

IMG-20191207-WA0123.jpgIMG-20191207-WA0133.jpgIMG-20191207-WA0138.jpg

 

Výběr byl slušný, tak mi vzal vzorek toho, co bylo podle místního guru nejvíc nejlepší.

 

20200102_171112.jpg

 

Prohhnal jsem to Brasilií, trochu poladil mletí a tempování a leze z toho slušné presso. Dokonce to udělalo i cremu a lehoulinký náznak tygrování.

 

20200102_171059.jpg

 

Nedosahuje ani zdaleka kvality a chuti Tres Marias, což je též 100% Arabica, ale patří k těm méně kyselým kávám.

Na mě je taková řídká, méně síly, lehčí chuť hořké čokolády s nepatrným nádechem květinových tónů.

Chybí mi tam ta moje oblíbená zemitost. Dle mého soudu ideální na blbnutí s mlékem, ale každý máme jinou chuť...

 

Co naplat moje je moje....

 

20191223_153934.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My Gaggia

Jakou máš Gaggii?

Měl jsem Baby Twin a pořád se srala. Když fungovala tak dělala kávičku super. Pořídil jsem automat Jura, kafe oproti pákovce horší. Tak přemýšlím znovu nad pákou, ale nevím jakou. Gaggúa už mi nesmí do baráku. Kdyby jste měl někdo tip na páku, tak napište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...