Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Nevadi. Tak priste. Ale diky

 

Tak a ted bojuju s myslenkou, co poridit na kafe na chalupu, nejradsi bych paku ale tu nemam kam strcit.

 

Uz jsem byl rozhodnutej pro moka konvicku, ale posledni dobou ctu ze se tu celkem casto zminuje aero press.

 

Co je podle vas lepsi, kdyz me to tahne spis k espressu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu ze espresso udelam jen z paky, ale chci neco na cesty, co se tomu bud alespon trosku priblizi, nebo to udela pozivatelny kafe. Parkrat jsem z nouze dal rozpustny ale z toho mi pak bylo pul dne blivno tak jsem zacal jezdit na preso do mistni prazirny, ale jezdit kvuli kafi 10km me taky moc nebere. Jaro, leto a podzim se to da v klidu na kole, ale v tomhle pocasi nemam na kolo moc choutky tak se snazim najit alternativu abych nemusel nikam jezdit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil bych kombinaci moka + frenchpress. Za me na chalupu ultimatni reseni. V konvicce udelas "espresso", kdyz chces neco alternativniho, tak ve FP udelas vynikajici kavu (od jednoho hrnku po litrovou konvici rano k snidani pro celou rodinu). A jako bonus jde ve FP naslehat vyborne mleko do kafe z konvicky.

Aeropress je super a muzes ho prikoupit, ale je to spis reseni na cesty nebo do prace. Vic lidi s tim moc neobslouzis...

Pokud do toho budes sypat dobrou kavu, tak z toho i dobra kava potece. A vzhledem k cene dobre kavy to jsou dost levne nastroje, takze klidne vyzkousej vsechny. Kazdy ma neco do sebe...

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepíno, to nedělej. Pokud se rozhodneš do něčeho slušného investovat, musíš k tomu mít i slušný mlýnek. Věř mi. Platí to pro velké, malé, i cestovní sety. Vím, je toho tady ve vlákně na čtení hodně, ale tahle zásada platí jako desatero.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na chaty a chalupy (aj na lod) zboznujem dzezvu. Nic nieje vacsi zivotabudic ako poriadna turecka kava. Inak mam asi 6 velkosti kotogo (moka konvicka), aeropres, hario, frenchpress, 2 pakovky, zopar mlyncekov, 2 dzezvy, handpresso... Nespresso. Pouzivam vsetko, doma najma espresso, vonku najma aeropres/dzezvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil bych kombinaci moka + frenchpress. Za me na chalupu ultimatni reseni. V konvicce udelas "espresso", kdyz chces neco alternativniho, tak ve FP udelas vynikajici kavu (od jednoho hrnku po litrovou konvici rano k snidani pro celou rodinu). A jako bonus jde ve FP naslehat vyborne mleko do kafe z konvicky.

Aeropress je super a muzes ho prikoupit, ale je to spis reseni na cesty nebo do prace. Vic lidi s tim moc neobslouzis...

Pokud do toho budes sypat dobrou kavu, tak z toho i dobra kava potece. A vzhledem k cene dobre kavy to jsou dost levne nastroje, takze klidne vyzkousej vsechny. Kazdy ma neco do sebe...

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Martine, máš SZ ;) diky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FP má pro mě tu nevýhodu, že tu musíš rychle odlít, jinak se sti to pořád louhuje. Proto mám nejraději dripper, popř. chemex. Nepotřebuješ prakticky nic krom filtru, takže údržba minimální, investice taky. Pořídíš za dvě stovky v Kauflandu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...