Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Myslím,že bude záležet na způsobu přípravy kávy,jestli je to na turka tak to i ten Lodos pomele.Sám jsem jel dlouho na Trampu 2 s moka konvičkou a v pohodě.

Elektrické na doma by stačil Iberital Challenge a jeho klony či Rancillio Rocky,Ascasso Steel ,Gaggia MDF .

Kovové kameny se dají brousit nebo rovnou koupit nové v cenách +/- 800 Kč.

Keramika je náchylná na poškození díky např.zatoulanému kamínku v kávě,u levných káv dost běžný jev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keramika je náchylná na poškození díky např.zatoulanému kamínku v kávě,u levných káv dost běžný jev.

S kamienkami to je pravda. Po poslednom veľkom čistení mlynčeka som potreboval nastaviť mlecie kamene na dotyk a otestovať stroj, tak som kúpil malé balenie lacného zrna. Vysypal som to najskôr na tanier a vnútri bol fakt bordel a keramika by mohla dostať na frak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

díky za rady. Je to na kafe z presovače.

Mlýnek má být určitě ruční. Design je lépe retro, ale pokud jí odborně vysvětlím, že tyhle mlýnky melou hůř, tak klidně i nějaký novodobý.

 

Lodos na heurece vypadá docela ok... škoda

http://kavomlynky.heureka.cz/f:5172:414001/

Co teda jinýho? Bohužel na to (svoji vinou) spěchám, takže to koupím někde v krámě po Praze, třeba zde: http://www.cerstvakava.cz/rucni-mlynky-na-kavu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presovač má předpokládám přetlakovej systém (kdybys měl doma mašinu bez něj, tak už k ní nejspíš od začátku máš i pořádnej mlýnek (-; )

V takovým případě vyhoví i ty ruční a oproti kávě už kupovaný jako mletý to bude i tak krok dopředu. Vzal bych to Hario (Mini Slim mi přijde lepší než Skerton, líp se drží a má víčko - dá se mlít "obouruč" Skertona si i já se svejma prackama musím na něco postavit a mlít jen jednou rukou, ale zase je Skerton hezčí a má spodek ze skla a ne  z plastu - a víčko už se na něj dá taky sehnat). Nebo Porlexe (designem v podstatě nerezovej válec s kličkou nahoře). V Praze by je afaik mohli mít v Karlíně v Šálku, v Emě u Masaryčky a v Alza café v Holešovicích.

Upraveno uživatelem Kytkosaurus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tyhle retro nesmysly se vykašli. Pokud má mlýnek ruční mlet slušně kávu, nejlepší je opravdu Hario/Porlex. 

 

PS: i tak  to bude o kompromisech, ale pokud je přístroj na espresso vybaven přetlakovými miskami, bude to stačit.

Upraveno uživatelem ondra.palas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Porlex (ten větší) a absolutní spokojenost.

Po té co jsem si byl vyzvednout kafe v cerstvakava.cz a videl a vyzkousel jejich nabízené mlýnky, tak musím přiznat, že provedení Porlexu je o třídu vejš, to se nedá s Lodosem srovnávat. Kupoval jsem ho před Vanocema  na e-bayi, místní podnikavci nebyly schopni ho dodat. Objednal jsem ho z Koree a vyšel na 1.000,-Kč. Je pravda, že vzhledem to žádný retro není, spíše naopak, jak to posal výše Kytkosaurus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby nedošlo k omylu - mluvím-li o presu (káva preso), tak presovačem myslím ten skleněný válec s pístem, cca za 200,- z Tesca...

 

edit: jmenuje se to french press (sorry, já kafe moc nepiju, tak se nevyznám, to je dárek pro přítelkyni)

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem koukal, ze Hario dela i retro kousek, cca 1300,- To by melo mit "vnitrnosti" stejny ne?

 

http://www.cerstvakava.cz/1074-rucni-mlynek-na-kavu-hario-skerton-mm-2/

 

I kdyz je sranda, ze pisou "japonska kvalita" a pod tim "made in china, ovsem pri zachovani japonske kvality." :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavná vec, že píšu, že v tom Hariu "kameny nereznou". Ešte som nevidel používaný mlynček s kovovými kameňmi, ktorý by začal hrdzavieť. Inak vyzerá celkom dobre, na french press, príp. mocca konvičku by to mohlo stačiť.

Do páky to bude komplikovanejšie, tam zvyknem dokonca mlieť na iné nastavenie, ak idem použiť filter na jednu, alebo dve kávy, aby bol výsledok ideálny. Pomôže rozdielna sila utlačenia, ale na úkor peny a aj chuť nie je úplná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud: zajímavý, ten jsem ještě v praxi neviděl. Ale podle toho popisu a mechanismu pod kličkou tipuju střeva z Hario Skerton, který jsou na french press úplně v pohodě. Nevýhodou bude ergonomie (držení tou rukou, která netočí kličkou), výhodou design. Na občasné použití a s důrazem na design to bude myslím v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavná vec, že píšu, že v tom Hariu "kameny nereznou". Ešte som nevidel používaný mlynček s kovovými kameňmi, ktorý by začal hrdzavieť. Inak vyzerá celkom dobre, na french press, príp. mocca konvičku by to mohlo stačiť.

Do páky to bude komplikovanejšie, tam zvyknem dokonca mlieť na iné nastavenie, ak idem použiť filter na jednu, alebo dve kávy, aby bol výsledok ideálny. Pomôže rozdielna sila utlačenia, ale na úkor peny a aj chuť nie je úplná.

Ten Hario má  keramické kameny

 

....strojek s keramickými kameny, které ani při dlouhodobém každodenním mletí nepotřebují brousit, nereznou a nemají kovový zápach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel teď v polední pauze pro to rustikální Hario MM a vrátil se zpět s tímhle Lodosem :-)

1945.JPG

resp. v inverzní barvě (co je "třešeň", to je u mě ta šedá a naopak).

 

Hario MM proti němu vypdal o třídu hůř, byl malý, plastové víčko a navíc byl to nějaký poslední kus, poněkud křivý. A stál o 300,- víc.

(jinak Lodos, to je taky co kus, to originál .-) )

Tak snad na French press to bude stačit. Aspoň mám dobrý pocit, že jsem podpořil domácího výrobce a ne japonce/číňana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...