Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

kotuc20: modra je dobra ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dostal od dedy jeho paradni 25 let stary 5ky. Mam k nim krabicku i se zarucakem a puvodni visackou. Jedna se o model SCWL93K s kalibrem 7009. Pokud vim, tak je snad nemel nikdy na ruce. Jako kluk jsem se na ne chodil tajne divat do supliku. Jsou uplne nadherny! Ja vim, ze tu par lidi kouka na 5kovou radu, jako na sockoidni smejd dobrej tak do popelnice. Ale podle me jsou tyhle hodinky proste krasny a elegantni! A navic je mam od dedy, takze proste srdcovka... ;)

post-47820-0-26479900-1482931229_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dostal od dedy jeho paradni 25 let stary 5ky. Mam k nim krabicku i se zarucakem a puvodni visackou. Jedna se o model SCWL93K s kalibrem 7009. Pokud vim, tak je snad nemel nikdy na ruce. Jako kluk jsem se na ne chodil tajne divat do supliku. Jsou uplne nadherny! Ja vim, ze tu par lidi kouka na 5kovou radu, jako na sockoidni smejd dobrej tak do popelnice. Ale podle me jsou tyhle hodinky proste krasny a elegantni! A navic je mam od dedy, takze proste srdcovka... ;)



Parádní záležitost a příběh a myslím si, že většina zde na 5ky takhle určitě nekouká, určitě ne v tomhle vláknu :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pětky mám a jsou neuvěřitelně přesný, tak co na nich může kdo hatit? Ty štiplavý řeči jsou jen závist a zloba, jako když bombarďák stojí u krajnice vedle nepojízdného Jaguára a ostatní kolem svištěji v těch sockách :lol2:

S tou presnosti cumim jak datel na telegrafni sloup. Ctvrt stoleti stary slupky, do kterych nikdy nebylo sahnuto a slapou cca +3s/d pri nonstop noseni. Nechapu... :) Svycari se s tema ETA strojkama mazou jak s prvni laskou, vystavujou COSC certifikaty a podobny chujoviny. Pritom uz tenkrat japonci bouchali inhouse strojky jak Bata cvicky s takovou presnosti a spolehlivosti. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pětky mám a jsou neuvěřitelně přesný, tak co na nich může kdo hatit? Ty štiplavý řeči jsou jen závist a zloba, jako když bombarďák stojí u krajnice vedle nepojízdného Jaguára a ostatní kolem svištěji v těch sockách :lol2:

Nevšiml jsem si, že by pětky byly tady na foru nějak haněny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak moje dnešní Seiko 5 ruček jsou celkem spolehlivé a přesné :-)

Pral bych ti, aby si to mohl rict po 10-20 letech, aniz by se tam trikrat menila pulka strojku. Vintazni petky vetsinou fungovaly spolehlive desitky let bez zasahu hodinare, sam jsem mel snad osmery. Najdes tu jiste mraky lidi, co maji podobnou zkusenost. Obavam se, ze tohle u soucasnych petek a obecne hodinek s kalibrem 7s, 6r atp., zdaleka nehrozi... Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pral bych ti, aby si to mohl rict po 10-20 letech, aniz by se tam trikrat menila pulka strojku. Vintazni petky vetsinou fungovaly spolehlive desitky let bez zasahu hodinare, sam jsem mel snad osmery. Najdes tu jiste mraky lidi, co maji podobnou zkusenost. Obavam se, ze tohle u soucasnych petek a obecne hodinek s kalibrem 7s, 6r atp., zdaleka nehrozi...

nestraš mě :D , měnit půlku strojku bych nechtěl...

 

post-20625-0-81254000-1483031284_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...