Přejít na obsah

RED WING boty - výběr


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, skalis napsal:

Dneska odpoledne - ale neni to hiking, jen 5 km po lese. Proslapat s nima celej vikend klidne 50 km, kdyz pak muzou dobre proschnout, neni problem. Vyrazit na 150 km trail v horach bych v nich nechtel, i kdyz to jde. Prirovnani k pochodovani na frontu sedi, ty boty Te nenechaj ve stychu. Ale na seriozni hiking v horach bych bral moderni, lehky a odpruzeny boty.

IMG_3015.jpeg

Vypadla Ti penženka btw., snad jsi si ji pak sebral 😄

150km trek zatím ještě potvrdit nemohu. Jednak jsem tolik ještě nikdy v životě neušel (ať už v jakékoliv obuvi) a za druhé píšu že "začínají být jako bačkůrky", ale ne že ještě jsou. Pokud k tomu @Prochy68 cítíš učitou nechuť už teď dopředu, radši bych je tedy být Tebou vůbec nekupoval 😉

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Waya03 napsal:

Vypadla Ti penženka btw., snad jsi si ji pak sebral 😄

150km trek zatím ještě potvrdit nemohu. Jednak jsem tolik ještě nikdy v životě neušel (ať už v jakékoliv obuvi) a za druhé píšu že "začínají být jako bačkůrky", ale ne že ještě jsou. Pokud k tomu @Prochy68 cítíš učitou nechuť už teď dopředu, radši bych je tedy být Tebou vůbec nekupoval 😉

Jo sebral, diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi.

Já vím že ten dotaz je takovej divnej, co vlastně čekat. Ale za poslední dva týdny jsem vyzkoušel tak 20 modelu bot od různých značek, od barefoot, trail, minimalistické trail running atd, a na tu moji blbě rostlou nohu prostě nic není. Nejblíž použitelným botam jsem byl s Lone Peak 7, ale i tady je mi velikost 48 malá.

Na ty Red wing se ptám proto že je stejně chci koupit do kanclu, a možná kdybych to pořádně odtrpěl teď tak by mohly podzimní trail zvládnout.

Asi počkám na novou kolekci Altra a zkusím objednat nějaké ultra wide velikost 49.

Ještě jsem zkoušel psát do Jim Green do JAR, podle měření by mi model African Ranger barefoot mohly sedět, jestli by nějak nezvládli zařídit shipping do EU, ale zatím žádná odpověď. Evropského distributora jsem nenašel.

Upraveno uživatelem Drooz3R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skalis Díky, na něco takovýho bych si je přesně představoval.

@Waya03 Přesně pravý opak, jinak bych se tu neptal. Mám rád bytelný, poctivý věci. Ale já si boty (pokud pominul do kanclu a dejme tomu sandály) kupuju na chození. To znamená abych v nich byl schopnej ujít aspoň 25 bez újmy na zdraví. Ale abych vyhodil osmičku za boty, v kterejch půjdu kilak a půl do práce jen abych si připadat in, tak na to jsem už dost starej a asi i chudej 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové vy si ty RW pletete s univerzálníma botama na všechno... Dneska sem měl IRka celej den (kancl, auto, běhání po Praze) ani jednou sem neměl pocit, že by mě tlačily nebo byly nějak nepříjemný, vlastně jsem o nich ani nevěděl, ale mám je rozšláplý a dovolil bych si tvrdit i správnou velikost, což jsem přesvědčený, že plno lidí nemá, ale myslí si to :default_smile:. RW nejsou na dlouhý tůry, to si asi nebudeme nalhávat a nikdo si předpokládám na dlouhý tůry nevybere "pracovní" boty, tu 25 by asi daly, když by byly hezky prošláplý, ale proč se trápit, když jsou na to to určený jiný boty. Zase nad druhou stranu, kdo byl na vojně, tak klasický kožený vojenský kanady, když byly hezky rozšláplý, tak taky nebyly špatný, respektive dalo se to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2024 v 8:32, Waya03 napsal:

Necelý dva týdny a začínaj bejt jako bačkůrky. Dost pomohl ten All Natural Boot Oil hned po prvním týdnu, barvu to nijak nezměnilo.

 

Tak nevím, jestli 8875 jsou z nějaké poddajnější kůže než 875, ale já u těchto bot vůbec netrpím a to už v nich chodím celý týden denně. Nenapouštěl jsem je ničím a přesto skoro bez bolesti 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je celkem rozdil boty “tahat” celej den stylem:
-> nasadit - do garaze k autu - z parkoviste do kanclu - pobihani po kanclu - pul kilaku do nejblizsi restaurace na obed a zpet - vecer k autu a domu - doma na pulhodinovou prochazku se psem;
-> vyrazit z domu a sviznou chuzi jit 10+ km.

V prvnim pripade jsem nemel pri rozchazeni problem, ve druhem jsem puchyre ze zacatku mel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, přispěju také vlastní troškou: 
1) Nově koupeny 8875 (můžeme založit klub :)) a jsou super. Velikost jsem si napodruhé vybral správnou a jsou relativně pohodlné (čti: trochu prošplápnout potřebují)
2) Pro lidi, co se bojí pohodlnosti mohu doporučit alternativu v podobě Danner Bull Run Moc Toe - stejný styl, také US made, ca o litr-dva levnější. Za mě byly výrazně pohodlnější od začátku ("sneaker-like"), navíc mají na stránkách skvělý systém pro určení velikosti bot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Z. Paul Dej tomu ještě čas, jak se rozšmajdají, tak si to sedne. Pokud je nemáš větší více jak o 1,5 cm, nechal bych si je. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Michalem. Taky sem míval pocit, že mi sou velký, tak sem kupil menší a utvrdilo mě to, že ty větší byly správně :default_smile:, tak jsem se vrátil k tý původní velikosti. Jak tam neni mega mezera, tak je to OK a ladil bych to tlustou fuseklí. Kdysi sem si koupil z rozmaru origo Red Wing fusekle (dvoje za 1500,-...) a ty podle mě vymezí cenťák jako prd, ale ty nosim málo, ale sou skvělý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, moco napsal:

@Z. Paul Dej tomu ještě čas, jak se rozšmajdají, tak si to sedne. Pokud je nemáš větší více jak o 1,5 cm, nechal bych si je. 

Hele mam je skoro rok, nosím je tak jednou do dvou týdnů a prostě cítím, že to chce o číslo menší. Nosím tlustou ponožku a stejně musím dost dotáhnout, i tak to není komfortní. :( 

Velikost všech bot mam 44 (Nike, Asics, Adidas, UA a jiné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...