Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jujky, to je otázek  :angel: 

Ano, ty krávy velký a těžký prostě nosím, nijak mi to nevadí... Pistoli S&W M&P45, revolvery Ruger GP161 a S&W M&P R8, S&W model 10. No a když něco menšího, tak Ruger LCR. Nijak mne to neomezuje, nevadí ani nepřekáží. Jednak je to dané vhodnými pouzdry a pak prostě zvykem, režimem, prací atd...

Jinak Sniper kurz dopadl výborně, odpadli jenom dva lidi  :whistle:  Počasí přesně na objednávku, poslední den, kdy už dělali zajímavý věci, tak bylo počasí echt pro odstřelovače - hnusně, zima, vítr a déšť... Kterej jinej magor by byl v takovým hnusu hodiny venku bez hnutí, že jo...

 

post-3414-0-95094700-1537771937_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se týká krátké zbraně na nošení, tohle je jedna z nich... Letos se věnuju hlavně střelbě na dlouhé vzdálenosti a na pistoli nebo revolver nezbývá moc času, ale utrhnul jsem se (doslova) na mistrovství a zase druhý místo... Příští rok už to ale zlomím...  :2guns: 

post-3414-0-43706800-1538052602_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvas panove.. probudil jsem se se strasnou touhou po nejaky dlouhy, .223/5.56, dokud to jde. Strilet s tim budu minimalne, zadny souteze, spis na mazleni doma, treba 14? hlaven. Ma to smysl, nejakej DD, V-AR v zakladu, nebo je to uplna blbost? Treba kolem 50k. Urcite to tady nekdo taky resil.. a vubec, de to porad, skrzeva to EU omezeni zasobniku a tak?:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím žádné omezení nemáme, prozatím nebyla žádná změna v zákoně. Jak to bude dál neví nikdo...

Jakákoliv puška okolo 50 bude naprosto v pohodě, jen je potřeba si uvědomit, že VAR je čistě na sportovní střelbu, zatímco třeba DD, HK jsou vojenské (taktické) modely... Takže holt jde o rozhodnutí jaký typ to má být (silniční motorka nebo enduro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem řešil a hlavně vyřešil cca. před měsícem. Hlavní je určit si zda chceš pístovou nebo "plynovou" AR (DD,BCM atd). Já se dlouho nemohl rozhodnout, každá má svoje pro a proti. Za mě osobně nakonec vyhrála VARka, ale kdybych toto psal v lednu tak ti odpřísáhnu že takhle těžkou pušku mít nikdy nebudu.

 

Výhoda VARky je velmi pěkný zpracování, poměrně velká variabilita hlavní, předbažbí atp. Pár lidí v mém okolí má například jednu v 14,5 223. a pak upper 9mm aby mohli trénovat i na kratších střelnicích při zachování stejné spouště a ovládacích prvků.

Už v serii dostaneš dobrou spoušt nebo natahovací páku, lepší pojistku, což u DD třeba ne.

Velká nevýhoda je díky konstrukci vysoká váha zbraně, jakmile ji porovnáš s nějakou DD nebo BCM tak to prostě poznáš. Pokud to máš na občasný střílení a mazlení tak jako já tak to není problém. Pokud bys měl ambice účastnit se víkendových kurzů alá selection cup tak doporučuji zapracovat na síle v rukou:D Nebo pořídit BCM.

 

Dále u VAR nemusíš moc řešit čištění, díky konstrukci zbraně takřka nelítají zplodiny ?do pušky?. U DD po pár stovkách ran je celý vnitřek špinavý. Mě to zas tak srdce netrhá, ale mám kamaráda, který je z toho vždy úplně v depresi a musí to pak půl hodiny čistit než mu svědomí dovolí uklidit pušku do trezoru. Já toto u VAR řešit nemusím a budu čistit  stejně jako Glocka?jednou za rok na vánoce

Osobně bych z u nás dostupných pušek nyní vybíral pouze mezi VAR nebo BCM. Problém u BCM je ten že to sem vozí jen bestpatron a čekací lhůty nejsou krátké a není možnost si moc vybírat a specifikovat co bys chtěl. To se asi časem změní myslím si že BCM u nás čeká v budoucnu podobný boom jako DD, jen to holt musí nějaký větší hráč nakoupit a dovézt (tak jako to udělalo cairo) Ale nyní to tak není.

 

Co se týká legislativy tak teď nikdo neví co bude. VAR je registrovaná jako samonabíjecí kulovnice nikoliv puška. Zda to bude mít na něco vliv nebo se také uvidí. Na střelnici sem se setkal z názorem že tak Vosátka chce ten zákon obejít, zda je to pravda nebo je prostě jen jednoduší prohnat přes zkušebnu kulovnici netuším.

Upraveno uživatelem Speedster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se pístovky nemusí čistit je totální blbost a pověra, stejně jako se kdysi říkalo, že AR jsou "samočistící" což se rychle ukázalo jako pitomost.  :wallbash:

 

U pístovky je v oblasti závěru znečištění menší, to ano. Především proto, že tam nejdou plyny odebrané z hlavně. Ty jdou do míst kde je píst - což je to místo, které je potřeba čistit především. Tedy pístovky se čistí stejně často (kdo není prase, tak po každé střelbě), ale čistí se nejen oblast závěru, ale i oblast kde je píst (tedy je toho na čištění paradoxně více).

Výhodu vyšší odolnosti proti znečištění u pístovek (která je daná i konstrukčně tím, že většina má regulovatelný ventil) normální civilní střelec těžko kdy pozná. To je výhoda především v režimu full-auto pro vojáky a taky proto, že vojáci nemají vždy dostatečný prostor pro údržbu. Ale pro normálního civila, jako jsme my, který si navíc náboje platí sám... ...nějak si neumím představit co mi dá pístovka reálně navíc, kromě "toho pocitu", vyšší váhy a ceny.

Komu se líbí (vzhledově, konstrukčně, přidanou pohádkou), proč ne. Mně se osobně HK taky líbí, moc. Komu se líbí plynovky (jednoduchost, váha, cena), proč ne. Pro nás tam prostě reálný rozdíl není... Ale tyhle argumenty o čištění do toho netahejte, je to pitomost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je úplně opačná informace než jsem často četl i často slyšel. Ale ok od tebe to beru. Máš poněkud větší zkušenosti než já. Moje krátký soužití s ARkama a čištěním je ale taková jak jsem popsal výše. Píst mám očištěný behěm chvilky a nemusím řešit špinavý lover. Na druhou stranu když to porovnám s DD kamaráda tak ten rozdíl není tak velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...