Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsou ti velky, doktore :) Respektive mne budou :(

Jen aby ses nepřepočítal, bez korunky spíš 39, širší luneta to taky trochu schová.

 

uff, tak to bylo docela napínavé, díky za dobrou hádanku. Včera jsem se kvůli tomu zasekl v práci.

Vem Citizeny s sebou za týden!

Sorry :) Moc dobře to za týden ale fakt nevypadá, budeš si mě musit odlovit jinak.

 

Jen dorazím ten most/mosty, vedou nad hlavním nákladním průtahem Prahou.

 

1938 ještě nic

post-38718-0-29146100-1573817675_thumb.png

 

1945 už jo

post-38718-0-25520100-1573817707_thumb.png

 

1988-89 už se vším všudy

post-38718-0-22668000-1573817731_thumb.png

 

Přístup k mostu z pole/z jihu:

post-38718-0-80118500-1573818006_thumb.jpg

 

A naopak výhled na jih:

post-38718-0-68189100-1573818053_thumb.jpg

 

Z profilu:

post-38718-0-49560500-1573818127_thumb.jpg

 

A nakonec hodně zoomnutá fotka, která místo úplně odčaruje. Foceno přímo z Průmyslový:

post-38718-0-15064200-1573818238_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky misto na zakopani nekoho :) .

Pojal jsi to opravdu dukladne, to se mi libi, vazne.

Zkus napisat nejake postrehy na ty nove Cecka.

Takovy kousek se tady jen tak nevidi a urcite stoji za info., moc se mi libi. Hodne jsem na ne koukal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zkusil jsem s dovolením aplikovat tvoji metodu na prodejce na chrono 24 a nezabralo to. Jdu vybrat něco do Helveti :lol2: Gratuluji k nové akvizici!

Tohle se dá aplikovat jen když už kořist krvácí (=sleva 30%)  :)

 

...

Zkus napisat nejake postrehy na ty nove Cecka.

...

Snad se dokopu k recenzi

 

IN Grand Seiko SBGC005

post-38718-0-65842500-1574884083_thumb.jpg

post-38718-0-59131700-1574884197_thumb.jpg

 

Nejlepší cifr mají podle mě normální 001. Tyhle se na rozdíl od ocelových ale dají normálně nosit. Co k nim jinak říct - oficiální story ke knoflíkům je, že to odkazuje na ruční chrona, že jsou to devadesát stupňů pootočené Spacewalky apod. je taky fakt.

 

SD chronostrojek je bomba i proto, že konstruktérům evidentně záleželo i na jeho organizaci - palcový rozdělovač nebo jak se tomu nadává je umístěný symetricky pod korunkou, člověk taky vidí na kola obou sčítačů, o UFO plotně mluvit netřeba. Tohle přesně čekám od plnotučných inhauzních chron - nejen tu provenienci, ale i něco navíc.

 

Tenhle model se po několik staletí válel v Praze u AD, zkoušel jsem si na něm kdysi, jestli GS chrona vůbec jo. Tehdy jsem se jim chechtal, vzhledu i ceně :) Bright Titanium jinak funguje - když si vezmu, kdo všechno je za ty léta osahával.

 

Jsem taky fanda schovaných GMT, to Seiko umí dobře.

 

Rovnou budu zase tajemný (ano, Praha):

post-38718-0-63935400-1574884531_thumb.jpg

post-38718-0-75623400-1574884559_thumb.jpg

post-38718-0-30900900-1574884588_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaple Nalezení sv. Kříže a sv. Heleny ? Kdysi jsem tam jel na kole. Tak pred patnacti lety, to byla jeste v dezolatnim stavu. Ale ten Dientzenhofer me zaujal uz tehdy.

 

Edit: A seiko dobry :) Congra

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jako soutez? Ja to presel jen jako info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, já to příště vypíšu výslovně, ale není důležité zvítězit... :)

 

Ty Ti chrona jsou boží - když ne ty, tak od GS už žádný.

 

Je to jak píše Příšera, dnes řeckokatolická kaple, z jedné strany koleje, z druhé hnusný plot. Já šel kolem úplnou náhodou. Je to krásná stavba a víc exoticky snad ani umístěná být nemůže.

post-38718-0-92636200-1574963703_thumb.jpg

post-38718-0-16266800-1574963727_thumb.png

 

Nejdřív německý masakr motorovou  pilou:

 

OUT Sinn 6110 Technik. Jsem rád, že mě neminula ani tahle tvář Sinnu, je škoda, že už nic srovnatelného nedělají, na ten Unitas pouzdro fakt jak dělaný.

 

OUT Damasko DA35. Pouzdro co se odolnosti týče fakt všechna čest, u Damaska se vybrat dá (skoro jsem skončil i s chronama na tahu - ale měly technickej problém, kterej jsem nedal) a s tím tahem něco někdy asi zkusit chtít budu. Nebo možná ne.

 

A pak:

 

OUT ty Citizen Bullheady. Je s nima sranda, ale tohle bylo od začátku na ponošení a posunutí dál. Vtipný bylo, že měly fakt obří krabici (největší, co jsem kdy u čehokoli měl).

 

OUT Grand Seiko SBGR051. Určitě jsem je nepouštěl kvůli cifru nebo kvůli strojku, ale prostě mě to přece jen víc táhne k baterkám a SD. Kromě výšky (ale to jsou prostě GS) a samozřejmě té chybějící mikroregulace (dtto) v podstatě perfektní hodinky. Ale je taky fakt, že s mechanikou se dá jít ještě dál než ke GS či R :)

 

A ještě IN Citizen One AR5000-50E. Místo fotky úchylné video, kde vám všechno vysvětlí, jedna je tu někde víc nahoře. Fakt báječnej počin, i z hlediska zpracování. Na rozdíl od těch Bullheadů krabička malinká jak od něčeho za bůra, spolu s polystyrénovým spacerem. Ugh.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QW0FjbvUbK4

 

Co je kua to ER?

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že tys se nedíval na to video :)

 

Právěže by je člověk hned tak zlomit neměl - ta cermetová luneta tam není jenom na parádu, k tělu je pak nalepená specificky pro modelovou řadu vyvinutým astro/gumidžus lepidlem. Prostě vymakaný, i když má člověk stejně bobky - jako ty průhledný chodínky v Číně.

77d4e35ea8d9652f3dad2f245ecbefcc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Stalo se už tak před pár měsíci, zatím jen nebyl morál to zacálovat (někam jsem to snad i postoval). Ale k pátým narozeninám jim to už dopřeju.

 

Nakonec asi normálně do autorizáku, i když vím, že pod rukou ten náhradní díl asi leckdo sehnat dokáže.

 

Z ruky přímo na kachlíky. Hesalit by byl v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN Sinn 6068NK (200ks LE, NK = Neunkirchen v Sársku, rodiště současného bosse Sinnu Lothara Schmidta).

post-38718-0-29997700-1580140134_thumb.jpg

Ještě jedno pětkové výročí, i když jenom virtuální.

post-38718-0-36415800-1580140219_thumb.png

https://www.chronoshop.cz/sinn-6068-nk-bazar-420160006

 

Jak se to seběhlo:

Hodinky z fotky (a na ostatních z odkazu) už nemám. Tenhle 099/200 exemplář jsem po dlouhém uvažování prodal za á kvůli šetření, za bé kvůli tomu, že jsem měl (a stále mám) SARB065 koktejly, a to mi jako leštěnky v týhle třídě stačilo.

Navíc si jsou v dost ohledech podobný:
post-38718-0-19791700-1580140313_thumb.jpg

post-38718-0-44202800-1580140332_thumb.jpg

post-38718-0-49977200-1580140355_thumb.jpg
Teda podobný - rozdílů jsou mraky, ale jako nablejskaný cca čtyřicítky na kůži to mohl být ekvivalent - prostě si nepřipadám jako totální debil, že jsem to tak vnímal :)

Prodával jsem je tehdy přes Chronoshop (ani jsem tehdy nebyl na chnmg regnutý), takže anonymně.

Z toho, že jsem se jich zbavil, jsem si rval vlasy už tak dva a půl roku zpátky (viz začátek vlákna), ale tak před 9ti měsíci mi začaly strašit v hlavě fest.

Jedny jsem našel na chronu, asi za kilo. V duchu jsem to vzdával. Zkoušel jsem i autosugesci, že by je standardní 6068 Finanzplatzuhr (o vztahu mezi nimi a NK viz níže) mohly nahradit, ale to fakt ne.

A teď, milé děti, je čas na bajku o prospěšnosti alkoholu: Je 18. října 2019, den velkého Seikosrazu. Doktor má narozeniny, takže si udělá příjemný den a pochlastává už od rána. Začátek srazu si tedy pamatuje, pak ještě pár střípků (pokus udržet se na nohou před podnikem v laskavé společnosti tuším p3k, který měl pro moji situaci velkorysé pochopení) a pak skoro nic, no nic.

19.9. je pak na Žofíně SEW. Večer, když byl trochu víc klid, jsem si našel Kubsona a začal lomit rukama, lamentovat, prosit, žadonit, skučet - jestli by se nezeptal někoho z těch, komu se prodaly, zda by to nějak nešlo. Kubson se na mě díval trochu záhadně, nechal mě dokňourat a pak mi řek, že jasně - vždyť jsem mu to říkal den předem na Seikosrazu. Po momentu sebezhnusení (které jsem si přeléčil tím, že jsem šel delegaci od Sinnu dořvat za pár nedávných kroků, které se mi nezdají - no koukali se na mě podobně jako Kubson) jsem to nějak pustil z hlavy.

No a co ta prospěšnost teda? Že si to díky zopakování zapamatoval! - a rád mu tímto ještě jednou děkuju. Přijde mi od K echo, na nějakém fb sinnfóru že se jich někdo zbavuje, koušu si nehty, než mě odklepnou - a furt tam jsou! Týpek dobře komunikuje (nějaký cyklomechanik, dnes v UK, dříve US Army), na všem se dokážeme dohodnout, snažím se ho co nejvíc rozkecat, jestli působí normálně, a nakonec mu ty prachy pošlu.

Hrozně řeší, jak to zabalit, nakonec to odchází 23.12., čili úplně nahovno. Okolo Tří králů klikám na tracking jak dement a dočkám se:
post-38718-0-70253500-1580140385_thumb.png

Mi jebne. Poprvé v životě od civilisty (mimo fóra apod.) a v ten moment se to ausgerechnet podělá. Nakonec to dobře dopadlo, ani to nebylo zjevně přebalené - ale v DE si to poleželo 1 (slovy: jeden) týden.

Proč jsou dobrý:

Super řešení GMT vnitřní lunetou (12 kliků), korunka u 10 tak akorát rozbíjí tu jejich noblesu. Já měl i mám vždycky radši GMTčka, který ta funkce vzhledově nedefinuje (GS chrona OK, GMT II míň), tady to dokáže splynout zcela.


Nominálně malý, vizuálně akorát (prostě malá vnější luneta).


Tenký rhodiovaný indexy na černým sunburstu jsou naprosto k sežrání.


Datumovka je, kde má být, a je maximálně (a přitom neodfláknutě) znevýrazněná (ano, tady by mi kontrastní barva datového věnce překážela :) ).
Nápis Neunkirchen/Saar je hodně nenápadný - ve srovnání s NK je ciferník u standardních 6068 svými nápisy (a umístěním datumovky) jednoznačně horší.


Erb na dýnku - beru, že to je divný. Na druhou stranu - a to píšu jako někdo, kdo fakt nemusí hodinky uctívající jednotlivce nebo instituce - Lothar Schmidt z tý industriální prdele pochází, čili jasný spojení se značkou, takže tady mhouřím oko.

Prostě je fakt žeru :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...