Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nesuďte nahodile praví písmo a pan kardinál, řekl Athos.

citován z Respektu

Jasno až ve středu v poledne vnesl do události polský prezident Andrzej Duda. Raketu, která v úterý zasáhla Polsko, patrně vypálila ukrajinská protivzdušná obrana a nešlo o úmyslný útok, sdělil podle agentury Reuters.

Agentura AP jako první v úterý uvedla, že podle nejmenovaného vysoce postaveného představitele amerických tajných služeb na místo dopadly ruské rakety - což bylo v médiích interpretováno i tak, že šlo o střely vypuštěné Moskvou, ať už úmyslně či neúmyslně. Ve středu ráno však AP s odvoláním na tři nejmenované americké činitele napsala to, co nyní potvrdil Duda: že podle předběžných zjištění šlo o jednu raketu a zřejmě ji vypálily ukrajinské ozbrojené síly, když mířily na přilétající ruskou střelu. Americký prezident Joe Biden řekl už ve středu dopoledne podle Reuters partnerům ze zemí G7 a z NATO, že vzhledem k trajektorii je nepravděpodobné, že by raketa byla odpálena z Ruska, ale incident se stále vyšetřuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, montemar napsal:

atomovky. nebýt jich, nikoho ten konflikt nezajímá. 

Máme taky. 

 

Jediné co je rozdíl že slabé rusko hrozí jejich použitím. Napsal bych že ze strachu, protože si musí nutně uvědomovat že Nato nepřeperou. Což mě ale staví na úplně opačný konec k názoru Afričana, takže je tedy posrané rusko z Nato nebo Nato z ruska? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že když jsem před pár hodinami ten článek četl, tak mi hlavou blesklo něco jako: ne, tak hluboko přece klesnout nelze. No, jak tak o tom přemýšlím, začínám se klonit k názoru, že Eman and his boys toho opravdu schopni jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Ono 140 miliónovemu rusku (s "neporazitelnou rudou armádou") se poměrně úspěšně brání 45 milionová Ukrajina. Země Nato mají zhruba miliardu obyvatel. EU jako taková přibližně půl miliardy. 

Nemyslím si, že existuje důvod, proč by mělo být: 

nebo proč si to myslíš?  

Právě jak jsem zmiňoval ty jaderné zbraně kde je strach na místě, jelikož si NATO uvědomuje stále víc, že jsou ty hovada schopni je použít....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě. jsou schopni, a věrím, že je tam dost hovad, který to i prosazujou.

a že je uk nějaká sluníčková země si nemyslím. viz třeba https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-rusove-i-ukrajinci-muceni-zajatcu-probihalo-na-obou-stranach-tvrdi-mise-osn-40414606?amp=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té raketě. Generál Šandor naprosto rozumně prohlásil "Nepochybně obecně platí, že kdyby Rusko nepodniklo agresi proti Ukrajině, neostřelovali infrastrukturu Ukrajiny, tak k takové nehodě by nedošlo. Druhá věc, která mě děsí, je rychlost a snaha, s jakou někteří politici chvilku poté již ví, kdo je viníkem, a hrozí odplatou. Zaráží mě, jak tito lidé touží bojovat. Taková věc si zaslouží určitý odstup, abychom pracovali s důkazy,

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Conrad napsal:

Ještě k té raketě. Generál Šandor naprosto rozumně prohlásil "Nepochybně obecně platí, že kdyby Rusko nepodniklo agresi proti Ukrajině, neostřelovali infrastrukturu Ukrajiny, tak k takové nehodě by nedošlo. Druhá věc, která mě děsí, je rychlost a snaha, s jakou někteří politici chvilku poté již ví, kdo je viníkem, a hrozí odplatou. Zaráží mě, jak tito lidé touží bojovat. Taková věc si zaslouží určitý odstup, abychom pracovali s důkazy,

 

Kamaráde, plně chápu jak to myslí, ale vložím Ti do toho ještě další pohled na věc, a sice ten, že od roku 2014, kdy rusko zabralo Krymský poloostrov je odstup už dost dlouho. A od února to bude devět měsíců. 

Tedy, někteří, respektive touto optikou většina politiků, se za tu eobu stále nerozhoupala k tomu, určit kdo je viníkem a vypadá to, že bojovat netouží nikdo z nich. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Tom4 napsal:

Kamaráde, plně chápu jak to myslí, ale vložím Ti do toho ještě další pohled na věc, a sice ten, že od roku 2014, kdy rusko zabralo Krymský poloostrov je odstup už dost dlouho. A od února to bude devět měsíců. 

Tedy, někteří, respektive touto optikou většina politiků, se za tu eobu stále nerozhoupala k tomu, určit kdo je viníkem a vypadá to, že bojovat netouží nikdo z nich. ;)

Příteli, on nepíše o tom co by se mělo dělat od roku 2014, nebo že jsme po celou dobu zbytečně zachovávali odstup, to je jiná otázka, ale jen jedné této konkrétní události :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Duke650 napsal:

Tak se ukázal důvod, proč Hrad s.r.o. volá po zrušení kontrol, které si Ovar vydupal po trenkovém atentátu

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-hrad-pronajal-na-vanoce-dalsi-nadvori-firme-jejiz-lide-sponzorovali-zemanovce-219345

Jedovatá Kunda bude škodit i na smrtelné posteli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celá proRusská sebranka z Čech by se měla sebrat a táhnout do Ruska.

Vykřikovat od nás, jim jde.

Babiš, Zeman, Mlynář, Nejedlý, ale i Okamura a ruská blonďatá čubka v rudém kostýmku. Je jich samozřejmě víc, včetně některých zdejších místních členů, kteří hledají senzace a ve skrytu doma také mávají tou ruskou vlajkou a hledají co všechno špatně dělá i Ukrajina ( lidský exodus, parkování v Praze, přeci také střílejí rakety, atd atd.)

Z toho posledního RuSSkého bombardování  Ukrajiny jsem strašně nasraný, sorry!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, long napsal:

Celá proRusská sebranka z Čech by se měla sebrat a táhnout do Ruska.

Vykřikovat od nás, jim jde.

Babiš, Zeman, Mlynář, Nejedlý, ale i Okamura a ruská blonďatá čubka v rudém kostýmku. Je jich samozřejmě víc, včetně některých zdejších místních členů, kteří hledají senzace a ve skrytu doma také mávají tou ruskou vlajkou a hledají co všechno špatně dělá i Ukrajina ( lidský exodus, parkování v Praze, přeci také střílejí rakety, atd atd.)

Z toho posledního RuSSkého bombardování  Ukrajiny jsem strašně nasraný, sorry!

To už tu čtu poněkolikátý. Takže: Mynář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geometr

@Geodet

Chlapi, pokud jsou souřadnice dopadu rakety v pidivesničce v Polsku přesnou kombinací severní šířky cíle v Kyjevě a východní délky cíle ve Lvově, jak ukazuje video o par postů výš a jak jsem si právě (snad správně) ověřil, proč tomu není věnována větší pozornost? Nejjednodušší vysvětlení bývá často správné, navíc by to byla náhoda jak prase. Což by mohlo znamenat buď ruskou neúmyslnou chybu, nebo ruskou provokaci tvářící se jako chybu testující reakci NATO, a pro úplnost je nutné zmínit i nějakou komplikovanou akci pod cizí vlajkou s motivem, který není tak zjevný (ale na to by se asi v dnešní době dŕív nebo později přišlo).

V případě ruské záměny souřadnic by ty tanečky kolem byly opravdu jen zametáním pod koberec, protože si NATO nepřeje eskalaci a přímé zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...