Přejít na obsah

Záměr prodat Chronomag


Chronomag

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 831
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Návštěvník

Ty jsou moc rozvité a málo hradečácké. Já ten dialekt neovládám, ale bude to spíš něco jako Emoj máma, mámoj mísa...

 

O východočeštinu se nesnaž. vypadáš u ní stejně blbě, jak když tlustej Němec tančí v plážovým baru macarenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo postřehů ode mě:

1. placené členství "zaplatím, abych tu vůbec mohl být" -  špatné a kontraproduktivní

2. více reklamy - jen se zvýší používání blokátorů reklam

 

Někdo psal, že už je to zastaralý způsob komunikace. Já říkám - jak pro koho. Spousta z nás prostě filozofii a praktiky FB a podobných "kůl" sítí nezkousne. A pokud je na takovém "zastaralém" fóru FUNKČNÍ fulltextové a trochu inteligentní vyhledávání, je to pohoda.

Pro mnoho členů je důležitá prodejní sekce. A to je oblast, která se dá při rozumném nastavení monetizovat, aby

a) nenas...rala většinu členů

B) částečně či úplně pokryla provozní náklady

 

Mě by se zamlouval model, (částky a doby platnosti jsou ilustrativní) např.:

- poplatek za vložení prodejního inzerátu, 5 Kč / platnost 14 dnů

- po této době se inzerát "zneaktivní", tedy nebude vidět v prodejní sekci

- pokud bude chtít prodejce (uživatel) pokračovat, zaktivuje ho za 5 Kč na dalších 14 dní 

 

A jak tam nasype penízky? Prostě pošle "příspěvek", po připsání na účet se mu u jeho uživ. účtu vytvoří kredit v dané výši. S každou novou "aktivací" inzerátu se mu 5 Kč z kreditu odečte. Až to vyčerpá, tak je na něm, zda dosype (když stále chce prodávat) nebo ne.

 

Jednoduché, tranparentní, dobrovolné a funkční. Navíc by se prodejní sekce hezky udržovala jen opravdu aktuálními kousky v nabídce.

Uvědomte si (admini, majitelé), že právě zdejší prodejní sekce a dlouhodobě vybudovaná reputace mnoha prodávajících je to, co zde má nemalou hodnotu.

Koupil by někdo z Vás hodinky za dvě tři výplaty od někoho z "bazouše" nebo "maukra"?

 

Mimochodem - z dosavadních 23 stran jsou 21 a půl opravdu je hov...na. Konstruktivních příspěvků je pramálo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Něco málo postřehů ode mě:
1. placené členství "zaplatím, abych tu vůbec mohl být" -  špatné a kontraproduktivní
2. více reklamy - jen se zvýší používání blokátorů reklam
 
Někdo psal, že už je to zastaralý způsob komunikace. Já říkám - jak pro koho. Spousta z nás prostě filozofii a praktiky FB a podobných "kůl" sítí nezkousne. A pokud je na takovém "zastaralém" fóru FUNKČNÍ fulltextové a trochu inteligentní vyhledávání, je to pohoda.
Pro mnoho členů je důležitá prodejní sekce. A to je oblast, která se dá při rozumném nastavení monetizovat, aby
a) nenas...rala většinu členů
B) částečně či úplně pokryla provozní náklady
 
Mě by se zamlouval model, (částky a doby platnosti jsou ilustrativní) např.:
- poplatek za vložení prodejního inzerátu, 5 Kč / platnost 14 dnů
- po této době se inzerát "zneaktivní", tedy nebude vidět v prodejní sekci
- pokud bude chtít prodejce (uživatel) pokračovat, zaktivuje ho za 5 Kč na dalších 14 dní 
 
A jak tam nasype penízky? Prostě pošle "příspěvek", po připsání na účet se mu u jeho uživ. účtu vytvoří kredit v dané výši. S každou novou "aktivací" inzerátu se mu 5 Kč z kreditu odečte. Až to vyčerpá, tak je na něm, zda dosype (když stále chce prodávat) nebo ne.
 
Jednoduché, tranparentní, dobrovolné a funkční. Navíc by se prodejní sekce hezky udržovala jen opravdu aktuálními kousky v nabídce.
Uvědomte si (admini, majitelé), že právě zdejší prodejní sekce a dlouhodobě vybudovaná reputace mnoha prodávajících je to, co zde má nemalou hodnotu.
Koupil by někdo z Vás hodinky za dvě tři výplaty od někoho z "bazouše" nebo "maukra"?
 
Mimochodem - z dosavadních 23 stran jsou 21 a půl opravdu je hov...na. Konstruktivních příspěvků je pramálo. 

Ono někdy zamyslet se, neznamená nutně něco vymyslet. To by bylo nákladné, složité a dlouhodobě neudržitelné. Takovýto formát fóra toto nepodporuje a muselo by se doprogramovat a to je za ranec.

 

Souhlasit můžu s Petrem, kupuju a prodávám na základě referencí a ty jsou zde cenné. Není ale problém udělat prntscrn a vložit to na jiné fórum. Když to bude samozřejmě nutné, doufám stále, že ne. Ale nic zatím nenasvědčuje pozitivní výsledek :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci (obecně) omlouvám se, jestli jsem něco přehlédl a/nebo nepochopil, ale jen otázka - z jakého důvodu by fórum mělo přestat fungovat? Myšleno v jakémkoliv případě - prodej/neprodej.

 

Posun směrem k prodeji fóra vnímám naopak jako pozitivní věc, protože PZ tady na to dlouhodobě háže bobek, což podle mě krásně reflektuje právě aktuální situace s nefunkčními SZ.

 

Neni jedno, kdo do toho půjde a převezme otěže - ať už jednotlivec nebo skupina?

Horší než za (ne)vlády současného majitele to podle mě být už moc nemůže. Ikdyž pravda jsem v jádru optimista.

Zavedou se poplatky? OK. Více reklamy? Přežijeme. Jiná pravidla, omezení nebo přístup k vedení boardu? Všemu se dá přizpůsobit. Ale že by ať už nový nebo stávající vlastník-provozovatel měl fórum jakkoliv omezovat na funkci, k tomu prostě nejsem sto najít důvod.

 

No a když se kupec nenajde, resp. nedojde k dohodě PZ s některým ze zájemců? Tak co? Podle mě nic. Pojede se dál v tomhle módu polo-letargie, jako každoročně se poskládá na provoz a prostě se pojede dál. Mohl by se teda vrátit Kamil a schrastit admin do foroty, když už.

 

Fakt sry, jestli jsem něco minul. Jen mi ta mírná ?panika? přijde když nic tak hodně předčasná, ale spíš bezpředmětná.

Hezký večer! (zatim jsem nic nepil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Ti nevim. Ten FB bych neviděl tak růžově - podle mě to neni schopno fórum nahradit. Ikdyž je pravda, že já tam už několik let skoro nelezi a třeba se to dá funkčně/vizuálně přizpůsobit, aby to nebyl ?prostý daily feed?.

 

Jako reálnou možnost spíš vidim max. kdyby se větší část stabilní členské základny rozhodla založit si něco vlastního. Tomu ale popravdě taky moc nevěřim - jsme tu na to zvyklí, ať už nad stavem/situací remcáme víc nebo míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řeknu jinak, fórum je parádní, jsem i na FB, pokud to tu zhasne, budu na FB a nebudu s tím mít problém. Primárně bych ale uvítal zachování stávajícího formátu, plně funkčního a s novou energií jak majitele tak uživatelů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda fakt dobrý, po mých dvou letech členství a po  50 vytvořených upocených  diskusních  příspěvků, když můžu konečně  se zúčastnit  aktivně prodejního vlákna se to zpoplatní. Fakt nemám slov, jsem v šoku. Žes do toho Hudsone10 lezl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda fakt dobrý, po mých dvou letech členství a po  50 vytvořených upocených  diskusních  příspěvků, když můžu konečně  se zúčastnit  aktivně prodejního vlákna se to zpoplatní. Fakt nemám slov, jsem v šoku. Žes do toho Hudsone10 lezl...

 

Hudsone:

 

1. Neumíš číst. Nikdo nic nezpoplatňuje.

2. Pokud jsi sem "lezl" kvůli prodávání, tak zase klidně odlez.

3. Aplikuj protišoková opatření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hudsone, to je život :). Každopádně zatím se nic neplatí. A i kdyby, tak se s tím většina nejspíš smíří. Od začátku, kdy zde jsem, beru prodejní sekci jako bonus pro aktivní členy. A doteď to bylo zdarma, což je třeba brát jako štěstí. Pokud majitel nevydělá - alespoň na provoz - jinak, nezbyde mu něco zpoplatnit. Nelze čekat, že to bude financovat ze svého jen tak pro potěšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vojně jsme říkali,smrt z vyplašení.Ale už mě pěkně serou ty SZ,nebo spíš,že se nic neřeší. Asi to ten PZ nepotřebuje prodat.Prodávat něco nefunkčního,no nevím.

IMO je to se SZ mnohem prostší. Anabáze. Prodáváš auto a 3 týdny před prodejem se vysere spojka. Nemáš chuť ani čas to řešit, tak na to hodíš deku a necháš to na novym majiteli. Nechci konspirovat, ale jiný vysvětlení - krom hyper-mega-technickýho problému na úrovni mléčný dráhy - mě nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To raději ať něco napíše Ypo. Ten když se do někoho seje, tak to má aspoň nějakej obsah.

 

Informatívne, Ypo má svoje fórum, sem už nechodieva.

 

''...právě zdejší prodejní sekce a dlouhodobě vybudovaná reputace mnoha prodávajících je to, co zde má nemalou hodnotu..."

 

 

Konečně příspěvek k veci...

 

Okrem toho sa na fóre za tie roky nazhromaždilo kvantum informácií. Recenzie, reporty, fotky... Škoda by to bolo len tak poslať do pušky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...