Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

To vypadá perfektně! Jak se to krátí, bruskou bych to nedal, radši nůžkama a pilníkem, dá se to s tím rozumně opracovat?

EDIT: Když se tady nakously obklady, nemáte někdo tip, co by šlo použít na zeď za dětskou válendu? Kámen by tam asi nebyl zrovna optimální.

Upraveno uživatelem Paw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Geodet napsal:

Dá se to nalepit na zeď, která je nabílená vápnem nebo se to musí natřít penetrací?

Já to natíral penetrací před tím. Je to lepší. Klasická nabilena stukovana zeď.

Krátili jsem flexou s diamantovým kotoučem, ale nuzkama to jde taky. Jde to v pohodě....a pak zacistit pilníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2021 v 9:41, Gustaf napsal:

Já to natíral penetrací před tím. Je to lepší. Klasická nabilena stukovana zeď.

Krátili jsem flexou s diamantovým kotoučem, ale nuzkama to jde taky. Jde to v pohodě....a pak zacistit pilníkem.

Tak jsem se na to byl podívat osobně a musím říct, že do toho nepůjdu. Připadá mi to takové umělé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem si také prošli martyriem výběru obkladů. A většina těch proužků mi taky přišla strašně umělá a nerealistická.

Nakonec jsme vybrali WildStone, sice taky v podstatě umělý kámen, ale je to s příměsí skutečného kamene a prakticky, min na pohled, nerozeznatelné. Jsme moc spokojeni. Mají širokou nabídku mnoha různých motivů a tvarů. Třeba se Ti něco zalíbí.

My jsme zvolili trochu masivnější řešení :)

33cc58f5d3b6c740a06423f8e150eba2.jpg

491cebb7b25d004c159a7ee30bef20bb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Oplt napsal:

Tak jsem se na to byl podívat osobně a musím říct, že do toho nepůjdu. Připadá mi to takové umělé.

Nevím, mě to příjde cajk. Tenké vrstvy sutraku. Spíš to dělá ta pravidelnost obdélníku, ale to mě nijak nevadí.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Gustaf napsal:

Nevím, mě to příjde cajk. Tenké vrstvy sutraku. Spíš to dělá ta pravidelnost obdélníku, ale to mě nijak nevadí.

To je v pořádku, nijak jsem se tě nechtěl dotknout. Je to jen můj pocit.

Mě to přijde jakoby to bylo něčím napuštěné nebo  je to dělaný z kamenné jemné drti smíchané s pryskyřicí.

Nejvěrnější mi přišel kvarcit multicolor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Oplt napsal:

To je v pořádku, nijak jsem se tě nechtěl dotknout. Je to jen můj pocit.

Mě to přijde jakoby to bylo něčím napuštěné nebo  je to dělaný z kamenné jemné drti smíchané s pryskyřicí.

Nejvěrnější mi přišel kvarcit multicolor.

Pohoda...;) Ne ne, fakt je to sutrak, jen v tenké vrstvě. Žádná drť nebo směs....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gustafe (et al. :) ), jestli je to tenká vrstva šutru a nejde to do lepidla, musí být asi stěna za tím nejen napenetrovaná, ale především perfektně rovná, co?

Řeším, jak na staré horské chalupě pojmout stěny WC a majitelka básní o kameni... moc se mi to nechce obkládat, zkusím jí navrhnout tohle, nemusela by se řešit teplota a vlhkost při realizaci. Jenže stěny tam určitě rovný nebudou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hajzlíky kámen? Navrhni jí mozaiku, s tímhle se mi dělalo dobře: https://www.siko.cz/kamenna-mozaika-premium-mosaic-stone-bezova-29x30-cm-mat-stmos1030mix1/p/STMOS1030MIX1 Roviny nepotřebuješ. Až to někdo pobleje, nebo po-cokoli jinýho, jde to snadno hodit do cajku. Což se o těch hluboce reliéfních površích říct nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, martar napsal:

Gustafe (et al. :) ), jestli je to tenká vrstva šutru a nejde to do lepidla, musí být asi stěna za tím nejen napenetrovaná, ale především perfektně rovná, co?

Řeším, jak na staré horské chalupě pojmout stěny WC a majitelka básní o kameni... moc se mi to nechce obkládat, zkusím jí navrhnout tohle, nemusela by se řešit teplota a vlhkost při realizaci. Jenže stěny tam určitě rovný nebudou...

No rovnej povrch je ideál, ale menší nerovnosti to asi taky pokryje...je to docela tvarovatelný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak po asi 6 týdnech hotovo, teda ještě olištovat, oplechovat střechu a parapet, na to si netroufám a ani nemam ohýbačku plechu a zarovnat terén.

Dalo to víc práce než jsem si zprvu myslel, ale počasí mi přálo a skoro vůbec nepršelo. Kdyby někoho zajímalo klidně se ptejte. Dávám to sem pro inspiraci. Dodržel jsem všechny doporučovaný postupy, což se o odborných firmách co to dělají na kšeft bohužel říci nedá.

Konstrukce KVH hranoly, palubky smrk, lavice a rošt abachi,strecha trochu šikmá a folie, zatepleni vata strany 16cm a strecha 20cm, kamna 9kw el. Narvi - na 90 stupnu není večer za 37min, základ beton, sklo izolační dvojsklo kalený s úpravou bronzový stopsol,dveře dřevěný zateplený PUR deskou, zavírání 2x magnet. Zvenku mám barevnou 2m LEDku na dál.ovládání a dotváření atmosféry. Dokad děti neumí plavat tak bude tento bazén pak plánuji jezírko.

Ale je to vážně super 😄 chodíme teď asi 3x týdně.IMG_4847.HEICIMG_4848.HEICIMG_4849.HEIC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Petr11 napsal:

Tak po asi 6 týdnech hotovo, teda ještě olištovat, oplechovat střechu a parapet, na to si netroufám a ani nemam ohýbačku plechu a zarovnat terén.

Dalo to víc práce než jsem si zprvu myslel, ale počasí mi přálo a skoro vůbec nepršelo. Kdyby někoho zajímalo klidně se ptejte. Dávám to sem pro inspiraci. Dodržel jsem všechny doporučovaný postupy, což se o odborných firmách co to dělají na kšeft bohužel říci nedá.

Konstrukce KVH hranoly, palubky smrk, lavice a rošt abachi,strecha trochu šikmá a folie, zatepleni vata strany 16cm a strecha 20cm, kamna 9kw el. Narvi - na 90 stupnu není večer za 37min, základ beton, sklo izolační dvojsklo kalený s úpravou bronzový stopsol,dveře dřevěný zateplený PUR deskou, zavírání 2x magnet. Zvenku mám barevnou 2m LEDku na dál.ovládání a dotváření atmosféry. Dokad děti neumí plavat tak bude tento bazén pak plánuji jezírko.

Ale je to vážně super 😄 chodíme teď asi 3x týdně.IMG_4847.HEICIMG_4848.HEICIMG_4849.HEIC

 

IMG_4847.HEIC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...