Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Ahoj, málo zásuvek všude hlavně obývák, ložnice, kuchyň. V kuchyni chybí zasuvka na troubu, indukci, mikrovlnku, lednicí, to chce všechno samostatný okruhy. V garáži zase není zasuvka 220V,  dal bych i zásuvku na schodiště pro osvětlení do zásuvky a zásuvka pracky, sušičky.  Nikde nevidím ventilátory v koupelně a WC ani digestoř v kuchyni. A pokud plánuješ časem fotovoltaiku tak rozvaděč s dostatečnou rezervou, aspoň 30%...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peknej baracek. Pokud bude na miste vse v cajku tak je to taky myslim spis vyhoda, ze to dve zimy stalo.
Nechal bych si to omrknout nezavislym statikem, a treba nejakej stavbyvedouci a projektant by mohli posoudit projektovou a provadeci dokumentaci vs to co tam realne stoji. Pak by nemel byt problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2023 v 12:57, Jarett napsal:

Pánové díky za rady, žena rozhodla WPC ... neplánuju, že to za zbytek svého života budu muset měnit :D

... modřín mám zkušenost a třísky se fakt dělají, tak raději ne, akát nikoho neznám.

Akát jedovatý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšou kluci, pokud to jsou vnitřně zateplené cihly, tak to nebrat. Bůh ví jak to vypadá uvnitř cihly. Vysychat to bude dlouho jak sviňa a nemáš jistotu, že to pak bude fungovat jak má.

Ještě k těm cihlám s vnitřní izolací. Všichni mě od nich zrazovali, projektant, i další stavoši co jsem s něma konzultoval projekt. Říkali mi, že je to strašně háklivé na provedení, můžou vznikat tepelné mosty ve větších mezerách, protože už se to nezatepluje z venku. A nakonec to zamoknutí, pokud to co nejdříve nedostaneš pod fasádu nebo alespoň lepidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik ještě mě praštilo do očí provedení věnce nad otvory oken, jednou to vyšalovali a zaleli s věncem, jednou je tam překlad... hmmm nechal bych to určitě zkontrolovat. Zejména jestli tam nejsou nějaké jiné nestandartní postupy, co tě dostanou do pasti při dokončování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pravdě mě taky udivilo, že tady kluci psali "v pohodě" jen podle tý fotky. Nemyslim si, že takhle od pohledu na fotku (na které třeba mě už by se nějaké věci nelíbily) se dá napsat "v pohodě". To, že to dvě zimy mrzlo, ještě neznamená, že to není odfláknuté. Nekoupil bych si něco, u čeho jsem od základu nebyl, nebo k čemu by nebyla alespoň solidní fotodokumentace a další doklady.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ten veniec namiesto prekladu nad výstupom na terasu aj zboku som si všimol aj ja, ale netuším, ako bežné alebo nebežné to je, a či to pri tej terase trebárs nemôže mať nejaký iný dôvod.

@geometr Čo sa ti tam nezdá, môžeš byť konkrétnejší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty trochu pobitý podivně poskládaný cihly na některých místech. Viděl/měřil jsem hodně rozestavěných domů a od firem, který to uměj a dělaj precizně, to vypadá trochu jinak. U některých typů zdiva na tom skládání cihel dokonce velmi záleží, aby ve výsledku mělo vlastnosti, které má mít. Ale nejsem stavař. Třeba je to u tohohle jedno. No a taky jestli tam dva roky někam tekla voda, kam nemá a tam dvě zimy mrzla, asi taky nemusí bejt uplně OK. Jak píšu - z fotky bych to úplně neposuzoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...