Maxel Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 (upraveno) Nevybírám (teď) sice nic nového, ale myšlenka fliegerchrono hodinek ve mě zraje už drahnou dobu. Jednoduchý a nadčasový design, na druhou stranu plný cifr poutající pozornost nositele, tudíž menší šance na okoukání se. Zároveň pro mě kus do takové řekněme základní chronotrojice: potápky, pilotky, dress/casual. Na mou ruku - antilovečák cca 16,5 - mam v pilotní (business) třídě velikostně odzkoušeno a odnošeno (ne však moc odlétáno), že nejlíp sedí jak pocitově, pohodlím nošení, tak čistě esteticky... rozptyl 39-40mm. Zdá se to být blbost, ale nejni. Sorry jako. 38mm na chrono (obecně) spíše málo (čest výjimkám), 42mm a více už moc. 39-40 tudíž značka ideál. Bohužel to však není příliš oblíbený rozměr pro pilotní chrona a proto také toto vlákno - třeba něco uteklo mé pozornosti, model(y) obecně ne tolik neznámé, atd. Zkrátka bych si v této kategorii rád rozšířil obzor a prosím tudíž velectěné osazenstvo o pomocnou ruku. Etalonem pro mě jest počin od IWC, konkrétně pak Fliegerchrono ref. IW3777. Ať s dovětkem -09 na kůži, tak -10 na tahu ? což btw vnímám jako skvělou možnost a velké plus, mít pilotky na tahu. Neni už to sice ?ta? klasika jako na kůži, ale pro mě rozhodně plus (kdo mě zná, ví). Samozřejmě nesmím zapomenout ani na -14, neboli Le Petit Prince, opět nádherný kus s modrým cifrem. Asi jediné, které se mi tolik nezamlouvají, jsou -19 s šedivým cifrem. Ani nvm proč vlastně, ale nelíbí. Anyway... Co je však bohužel limitující pro mou útlou ručku, není ani tak price tag (ehm), jako rozměry: 43mm průměr, 15mm výška. Ať se snažim se přes to přenést jak se snažim, nende to. Ověřil jsem si to na Panerai (560), u kterých jsem se do toho nutil a přesvědčoval co to šlo, opakovaně je kupoval a vracel, ale řečí automobilovou fyziku prostě neodrbeš ; je mi to všecko velký. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Hledám tak v podstatě hodinky co možná nejvíce podobné těmto, rozhodně ne však hraničící s imitací, ve velikosti 39-40mm na průměru, výšky pouzdra pak samozřejmě co nejnižší. Lug-to-lug jako parametr téměř nejdůležitější nejlépe do hodnoty 47-48mm. Nicméně nerad bych se ?zamknul? na jednom/dvou existujících modelech, proto jako parametr zadání postačí jen ten průměr pouzdra. Co je mi známo, další kandidáti - bez ohledu na designový odklon - vyhovující rozměrově, jsou např. následující kousky. Vždy je tam ale nějaké ALE... prostě tak, když se snažíte najít náhradu za ideální kus. - IWC IW3706-01- Damasko DC56- Sinn 356 Flieger (-0,5mm na průměru jsme si nevšimli)- Laco Flieger Trier Jak vidno, uvádím hodinky nehledě na zemi původu, cenu i pohon. Záměrně. Prostě fliegerchrono. Tečka. Každopádně to je za mě vše. Tohle jsem dal dohromady z hlavy, za pomoci stréce Gugeleho. Nic moc, což?! ? myšleno jak na mé (ne)znalosti, tak na možnou (ne)existenci dalších kandidátů. Dále hodinky vesměs plnící designové zadání (+/-), bohužel však již ne to rozměrové. - Alpina Startimer Pilot Chrono (44mm)- Archimede Pilot Chronograph (42mm)- IWC 3717-04 (42mm)- Steinhart Nav B-Chrono (44mm)- atd. atd. ... na tuto stranu spektra velikosti už je výběr o poznání veselejší Těch 42mm u některých kousků se zdá být ?pretty close?, ale vyzkoušel jsem si to na místní limitce Davosa RAF. Krásné pilotky, ale nebylo to ono. Ty dva milimetry navíc, jsou tam prostě navíc. Čtyřicet max. je must-have. Kor pokud by se mělo jednat o hodinky v řádu vyšších desítek tisíc, tam opravdu neradno se do něčeho nutit. Toť na úvod asi vše. Nakonec jsem se rozepsal trochu víc, než jsem měl v úmyslu. Proto dík, pokud jste dočetli až sem a budu se těšit na příspěvky. Upraveno 3. září 2018 uživatelem Maxel
blackhead Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 A co stowa? Delaji i snad uz i 36mm ... Jinak IWC, ja mam mark xii ve 36,5mm a je to v pohode i na me 17,5cm zapesti, nejpohodlnejsi hodinky co mam.
Micey Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 Hanhart Pioneer me napadl.. skvely hodinky, 40mm. A je vic verzi..https://wornandwound.com/review/hanhart-pioneer-mk-review/
ondra_v Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 Trochu by se mohlo blížit. FORTIS 40mm Flieger Limited Edition Swiss Made Valjoux 7750 Automatic Stainless Steel Bracelet Watch Movement: Swiss Made Valjoux 7750 Automatic ChronographMovement Country of Origin: SwitzerlandCase Measurements: 40mmCase Thickness: 15mmCrystal: SapphireCrown: Push/Pull w/ Function PushersBracelet: Stainless SteelBracelet Measurements: 7-3/4" L x 20mm WClasp: Butterfly DeployantWater Resistance: 10 ATM - 100 meters - 330 feetWeight: 6 ozModel Numbers: Black: 597.20.71 M Beige: 597.20.92 MWatch Country of Origin: Switzerland Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Americkej Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 V týhle kategorii vidím jeden hlavní problém, poměr průměru VS výška. To byl nakonec hlavní důvod, proč jsem pustil stotrojky. Hodinky působí ze strany tak baculatě, věžovitě...
zhrado Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 Aj preto mám radšej Tutima Fliegerchrono. Je to manuálna 7750. Takže 7760 je o dosť nižšia. Tým pádom je to na 38,5 priemer v pohode s výškou.
zekon7302 Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 https://www.guinand-uhren.de/flying-officer-en/flying-officer.html
bandicoot Odesláno 3. září 2018 Nahlásit Odesláno 3. září 2018 Maxeli, a zkoušel jsi těch 43mm u IW3777?Ony jsou ty nožky pěkně zahnutý...
Maxel Odesláno 3. září 2018 Autor Nahlásit Odesláno 3. září 2018 Přiznám bez mučení, nezkoušel. Vnitřně jsem si to uzavřel na základě parametrů a jejich porovnání vůči mě známým modelům, jež jsem buď vlastnil nebo aspoň vyzkoušel. Jinak díky všem za dosavadní příspěvky. Nejblíž jsou asi ty Fortisy, ačkoliv mi tahle značka nikdy moc neřikala.
semi001 Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Já měl kdysi stejnou myšlenku, když jsem byl ve fázi, že mě u Rolexu už žádné další neohromí Měl jsem vedle sebe 3117 a 3706 , vybral jsem 3706.. Mám zápěstí max 16,2-5cm Já píšeš, na ruku dám lug to lug max 48mm , víc ani ťuk .. Teď mám 3251 a taky spokojenost Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
bandicoot Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Je fakt, že 3777 jsou celkově opticky větší, nejde jen o lug-to-lug. A to i kvůli užší lunetě a většímu sklu/cifru oproti 3717. Jsou to takový velký flígry pro někoho, kdo nemá prachy ani ruku na BP (můj případ).
Harwey Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 ak su tieto dvoje uplne mimo, tak sorac https://shop.us.longines.com/the-longines-avigation-bigeye-41mm-chronograph.html http://www.tourneau.com/watches/tourneau/tny-40mm-chronograph-aviator-in-stainless-steel-tny0100023-TNY0100023.html
kuncák7 Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Maxeli, pilotky me mijej, zvlast tyhle mensi, ale jestli mohu mluvit za sebe- mel jsem na ruce ty sinn 356 jednoho mistniho clena ( jsou i v prodeji ) a muzu je jen doporucit. Nosim sice vetsinou 42+, ale tohle bych na ruce mohl.Vyzkousej a uvidis.
Chronař Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Jestli to může bejt hlasování, tak za mě Sinn 356, nejlépe se safírem.Lepší jsou snad jen IWC 3706 ...
habadej Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 (upraveno) Jako majitel Hanhartů MK1 za sebe mohu říct jenom jedno, totiž, že je mám už dlouho a nikdy je neprodám. Upraveno 4. září 2018 uživatelem habadej
Maxel Odesláno 4. září 2018 Autor Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Jako majitel Hanhartů MK1 za sebe mohu říct jenom jedno, totiž, že je mám už dlouho a nikdy je neprodám.Mohl bys mi pls změřit lug-to-lug?
habadej Odesláno 4. září 2018 Nahlásit Odesláno 4. září 2018 No, mohl, ale jsem na dovolené a vracím se až za dva týdny, takže až přijedu. Otázka je, jestli to ještě bude aktuální :-).
Maxel Odesláno 4. září 2018 Autor Nahlásit Odesláno 4. září 2018 Bude. Kupovat teď fakt nic nemam v úmyslu, jen (si) dávám dokupy různé tipy
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se