Přejít na obsah

Postěžujte si na hodináře


Doporučené příspěvky

tombed-Fake Land Rover nepotřebuju, mám MUTT M 151 A1 -viz.foto

 

lucid-co to pleteš?V případě hodináře šlo o jednoznačný podvod na zákazníkovi a v případě baterky nevím proč bych měl platit i za výměnu,podle Tebe,teda když si pudeš nechat přezout auto, tak je v pořádku,že ti servisák ještě propíchá 2 gumy,aby ti je k tomu ještě zalepil?

 

Nějak se vám ta debata líbí,měli byste toho už nechat,když jste si takové debaty zakázali,ne?

 

Musím si ještě koupit řemínek,hodinkám je na poličce už smutno :clap:

Na dalších 15let.

post-37393-0-17367600-1420284899_thumb.jpg

post-37393-0-14375100-1420284917_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 192
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tombed-Fake Land Rover nepotřebuju, mám MUTT M 151 A1 -viz.foto

 

lucid-co to pleteš?V případě hodináře šlo o jednoznačný podvod na zákazníkovi a v případě baterky nevím proč bych měl platit i za výměnu,podle Tebe,teda když si pudeš nechat přezout auto, tak je v pořádku,že ti servisák ještě propíchá 2 gumy,aby ti je k tomu ještě zalepil?

Měl jsem na mysli tu výměnu. Nejedná se o propíchnutí pneumatik, ale o to, že za výměnu zaplatíš i když si přivezeš vlastní. Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 let je na fíky dobrej výkon, ale ono se na tom jednoduchým quartzu toho nemá moc co podělat.

 

Každopádně jestli pan Švec neumí ani vyměnit baterku, tak to pro něj není moc dobrá vizitka, nebo tě chtěl jen odrbat, na quartzu toho moc k čištění není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych varoval kolegy z Ústí nad Labem před panem "Hodinářem" naproti hotelu Vladimír. Přestalo mi fungovat chrono a seřizování času u mých 7 let starých hodinek Casio, jsou již značně onošené, ale dostal jsem je jako dárek, byly to mé první hodinky s kterými jsem hodně zažil a proto jsem se rozhodl nechat je opravit. Bylo mi řečeno že se do hodinek dostala vlhkost a jsou uvnitř zarezlé, předběžná cena opravy do 300 kč. Po pár dnech jsem si hodinky vyzvedl, byly opravdu funkční, cena opravy 285 kč také odpovídala domluvě, ale rozhodně nebyly vyčištěné... všude pod sklíčkem jsou špinavé od rzi, ručičky i stříbrné indexy mají zvláštní hnědo-modrý povlak, vypadají "ohořele" a navíc mají na dvou místech škráblou a ohlou vnitřní lunetu, jako bonus mám i poškrábané sklíčko, a škráblé pouzdro. Hodinky jsem panu "Hodináři" dvakrát vracel, aby práci udělal pořádně, ale dle jeho slov už to lépe nejde a vše je v pořádku. Takovou prasárnu jsem od pana "Hodináře" opravdu nečekal, ale na výměnu baterie jistě dobře poslouží a zkrášlí vám dýnkno novým vrypem (v mém případě dokonce i pouzdro, je opravdu šikovný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milan.w-Taky dobrý,no zlatý český ručičky, co si člověk neudělá sám...

 

lucid- Pořád to nechápeš,naposled a polopatě:

 

Hodinář Švec:

1.Lhal,že ta stará baterie je dobrá-měla 1,3V

2.Lhal,že na novou hodinky nejdou-mě doma šly na 1,5V co jsem zkusmo přiložil

3.Chtěl je za 250kč vyčistit,že snad to pomůže a půjdou-snaha o rychlý prachy.

 

Hodinářství na Lannovce Č.B:

 

Chtěla mi  koupit pouze baterii a odnést mi jí domů,řekli jí,že musí zaplatit i za výměnu i když žádná neproběhne-90kč.

Vedle v Prioru baterii koupila za 39kč a já si jí doma vyměnil,už to chápeš?

 

Liqid-Ale to víš,že umí vyměnit baterku,ale proč nezkusit vydělat 250kč místo 90,když ti na krám přijde ženská,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paneboze:

 

ad1 - Brož to zkur..il

ad2 - pan Frýdl to po něm dává dokupy a fotí to, aby byla dokumentace a aby Chose měl památku...

 

Ve zkratce - polopatisticky - pan Frýdl je ten hodný :)

tohle je fakt masakr.... je mi z toho smutno. ale myslim, ze Martin Broz uz tyhle "maly" opravy fakt nedela - ma tam na to "servisaky"-----a ti to vedome/nevedome trochu vojebavaj.... bohuzel zivnost je stale vedena na Broze....

 

btw. mel jsem obodbnou zkusenost se silikonem/lepidlem ve strojku :-(

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milan.w-Taky dobrý,no zlatý český ručičky, co si člověk neudělá sám...

 

lucid- Pořád to nechápeš,naposled a polopatě:

 

Hodinář Švec:

1.Lhal,že ta stará baterie je dobrá-měla 1,3V

2.Lhal,že na novou hodinky nejdou-mě doma šly na 1,5V co jsem zkusmo přiložil

3.Chtěl je za 250kč vyčistit,že snad to pomůže a půjdou-snaha o rychlý prachy.

 

Hodinářství na Lannovce Č.B:

 

Chtěla mi  koupit pouze baterii a odnést mi jí domů,řekli jí,že musí zaplatit i za výměnu i když žádná neproběhne-90kč.

Vedle v Prioru baterii koupila za 39kč a já si jí doma vyměnil,už to chápeš?

 

Liqid-Ale to víš,že umí vyměnit baterku,ale proč nezkusit vydělat 250kč místo 90,když ti na krám přijde ženská,ne?

Ahoj pánové, nedá mi to a vložím se.

 

18 let staré quartzové hodinky jsou tak o 50% ZA SVOU ŽIVOTNOSTÍ. Podle typu baterie tipuju na stroj ISA 317.  O kvalitě těchto stroju, není potřeba moc psát, odborník ví co to bylo za kvalitu. To že jdou považuji za zázrak. To bighead -  než si se rozhodl veřejně urážet pana hodináře z Písku, měl bys tak měsíc počkat, jestli se ti s tvou baterkou z Prioru nezastaví. Ono totiž vrazit do strojku baterii umí každej, ale věřím tomu, že kolega proměřil odběr proudu u hodinek a ta byla vysoká, proto tam tvé paní baterii nedal. To že si řekl za vyčištění stroje 250,- kč je velká láce, za chvíly to hotové není a musí ti na to dát záruku. Osobně bych tvé hodinky ani na tu výměnu baterie nepřijal, jednak, že to je fejk, ale hlavně že to je takhle starý.

To že ti v jiném hodinářství chtěli prodat baterii za cenu s výměnou je taky v pořádku. Oni jsou odborný obchod, servis, a neprodávají jen baterii ale svou praci. Když si jdeš do hospody do džbánku pro točený který si vypiješ doma, taky platiš stejnou cenu, jako bys ho vypil v hospodě. Když chceš levný pivo, koupíš si lahváče. Proč stojí lahvové a točené pivo jinak chápou všichni, proč by baterie v hodinářství měla stát stejně jako z elektra ?

Nehledě k tomu, většina hodinářů samotné baterie vůbec neprodává, přesně z podobných důvodů. Naši lidé jsou totiž schopni nacpat baterii do čehokoliv a pokud to nefunguje, na vině je pochopitelně hodinář který jim baterii prodal, protože to byl určitě šmejd, protože předtím jejich úžasné hodinky, které koupili v Turecku na pláži za 5,- ? asi x let šly. Nemá smysl se tu rozepisovat o tom, že doma určitě každý měnič má to správné nářadí, které zajistí, aby si baterii při vkládání do hodinek sám nezkratoval.

 

Ale nebyl jsem u toho, hodinky jsem neviděl, nemohu soudit. Ale vím jak dokáží zakazníci podanou informaci pokroutit.

 

 

Tak to jsem chtěl.

 

Tonda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tondako,

díky za zhodnocení z pohledu hodináře kolegy,hájíš své barvy- to je logické,ale zřejmě jsi schválně vynechal bod 1 a sice to,že p.Švec o baterii,která byla v hodinkách 4,5 roku a měla 1,3V a tudíž se logicky po cca dvoutýdenním nezahřívání od ruky definitivně vybila,asi jako když jsem teď přes vánoce nejezdil s autem 9 dní a pak ho nenatočil,prohlásil,že je dobrá,když jenom cukala vteřinovkou?

Jak mohl říci,že na novou baterii(má z Prioru měla 1,7V),takže jeho jistě lepší měla též 1,7V nejdou,když mě šli na nějakou starší knoflíkovku ,která měla 1,5V,kterou jsem zkusmo přiložil?

A pokud by změřil odběr a ten byl vysoký,tak by asi ženě řekl,baterku jsem vyměnil,hodinky jdou,ale mají vyšší odběr,asi vám dlouho nevydrží.

A to srovnávání baterie s pivem je k smíchu,nebylo by jednodušší srovnat baterii s baterií?

Ve značkovým servisu  Škoda maj vitrínku kde prodávaj různý blbinky k autu,zahrádky,kryty na kola,a třeba ty akumulátory a ještě se mi teda nestalo,že by mi něco z toho prodali i za cenu montáže,když si tu baterii u nich koupím do jinýho auta, který mi stojí doma,to by toho asi moc neprodali a vitrínku by si šoupli zase pěkně do skladu.

Ale jinak máš pravdu co se týče strojku, je to ISA 317.

Byl mi i jedním hodinářem kdysi pochválen,jinak hodinky stále jdou i když jsou stále na poličce, tj.v chladnějším prostředí,páč nemám ještě vybraný řemínek.A jdou přesně,počkám měsíc a budu Tě informovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcete mu někdo změnit nick na bigfík?

Ať tak nebo tak, přeji ti, ať hodinky slouží až do doby, než pochopíš realitu.

Nevím, v jakém oboru pracuješ, já pracuji v oboru IT a umím si velice dobře představit, jak bych se asi tvářil, kdybych potkal někoho, kdo by pracoval s naším softwarem (jeho vývoj není zadarmo), který někdo ukradl a on si ho vědomě od toho zloděje koupil a ještě by si pochvaloval, jak levně koupil a jak dobře se mu s tím pracuje. A pak si stěžoval, že nemůže nainstalovat upgrade, protože to má ten hajzl výrobce chráněné. Protože přesně to jsi v mém pohledu ty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcete mu někdo změnit nick na bigfík?

Ať tak nebo tak, přeji ti, ať hodinky slouží až do doby, než pochopíš realitu.

Nevím, v jakém oboru pracuješ, já pracuji v oboru IT a umím si velice dobře představit, jak bych se asi tvářil, kdybych potkal někoho, kdo by pracoval s naším softwarem (jeho vývoj není zadarmo), který někdo ukradl a on si ho vědomě od toho zloděje koupil a ještě by si pochvaloval, jak levně koupil a jak dobře se mu s tím pracuje. A pak si stěžoval, že nemůže nainstalovat upgrade, protože to má ten hajzl výrobce chráněné. Protože přesně to jsi v mém pohledu ty...

Koho a za co tu chceš soudit ajťáčku?Byl jsi vůbec v 96-tým na světě?Pro Tebe a Tobě podobným,Ty softwére a apgrejde jsem ofotil záručák od těch hodinek i s krabičkou.

Když se dobře podíváš, záručák je od hodináře a razítko je kamenná prodejna -Zlatnictví Strakonice,tak co to tu meleš o zlodějích,v 96-tým jako mladej kluk,kterej už živil rodinu, sotva vypad z vojny, o čemž ty zřejmě nemůžeš mít ani páru co to je,jsem si holt koupil u Hodináře fejky Camel Trophy hodinek,jenže tenkrát se tohle vůbec neřešilo,to byla úplně jiná doba.

Byl jsem rád,že jsem si vůbec moh nějaký hodinky koupit,protože bohužel značkový Glashutte zakokrhaly a na rozdíl od nich, tyhle jdou dodnes a já je mám rád,protože vydržely tak dlouho a protože mi připomínaj dobu, kdy lidi ještě nebyli takový svině co jsou teď a nebylo všechno jen o penězích jako teď,už to chápeš?

Takže v první řadě si chlapci postavte ke zdi toho Hodináře co mi je prodal a mě už dejte pokoj.

post-37393-0-97280200-1420456273_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele zklidni hormon, od 16 let stojím na vlastních nohách a starám se sám o sebe. A 16 mi bylo v roce 1987...

Klidně si své fíky nos a těš se z nich, ale neser se na fórum, kde jsou fíky zakázané přímo v pravidlech. Obhajování fíků ti tady nikdo nebude zchvalovat a nikdo tě v tvém boji za jejich práva nepodpoří. Už to prostě pochop! Je to prostě zlodějina jako každá jiná. Každý z nás tady má svě vysněné hodinky, ale koupit si jejich fíky, protože právě nejsou k mání a je potřeba vyvinout určité úsilí na jejich sehnání, je prasárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bighead: hele já jsem asi blbej, ale nějak tomu nerozumím ... když sis koupil hodinky v kamenné prodejně/hodinářství, podle čeho soudíš, že je to fík? Podle mě fík je něco, co se dá koupit někde na tržnici nebo od překupníka bez papíru nikoliv z ofiko hodinářství, ale možná se pletu, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tondako,

díky za zhodnocení z pohledu hodináře kolegy,hájíš své barvy- to je logické,ale zřejmě jsi schválně vynechal bod 1 a sice to,že p.Švec o baterii,která byla v hodinkách 4,5 roku a měla 1,3V a tudíž se logicky po cca dvoutýdenním nezahřívání od ruky definitivně vybila,asi jako když jsem teď přes vánoce nejezdil s autem 9 dní a pak ho nenatočil,prohlásil,že je dobrá,když jenom cukala vteřinovkou?

Jak mohl říci,že na novou baterii(má z Prioru měla 1,7V),takže jeho jistě lepší měla též 1,7V nejdou,když mě šli na nějakou starší knoflíkovku ,která měla 1,5V,kterou jsem zkusmo přiložil?

A pokud by změřil odběr a ten byl vysoký,tak by asi ženě řekl,baterku jsem vyměnil,hodinky jdou,ale mají vyšší odběr,asi vám dlouho nevydrží.

A to srovnávání baterie s pivem je k smíchu,nebylo by jednodušší srovnat baterii s baterií?

Ve značkovým servisu  Škoda maj vitrínku kde prodávaj různý blbinky k autu,zahrádky,kryty na kola,a třeba ty akumulátory a ještě se mi teda nestalo,že by mi něco z toho prodali i za cenu montáže,když si tu baterii u nich koupím do jinýho auta, který mi stojí doma,to by toho asi moc neprodali a vitrínku by si šoupli zase pěkně do skladu.

Ale jinak máš pravdu co se týče strojku, je to ISA 317.

Byl mi i jedním hodinářem kdysi pochválen,jinak hodinky stále jdou i když jsou stále na poličce, tj.v chladnějším prostředí,páč nemám ještě vybraný řemínek.A jdou přesně,počkám měsíc a budu Tě informovat.

Já s Tondou také souhlasím. To že baterii hodinář změřil  možná špatně je možné ,ale  když si jí  necháš v hodinářství vyměnit normální hodinář jí musí změřit se zatížením na které je baterie určená a nezahřátou :hannibal: .  Bez zatížení Ti může i prázná baterka ukazovat napětí i 1,4V.

Pak by se měla změřit spotřeba hodinek a podle ní hodinář ví jak na tom ten strojek je .

A to že se baterie v hodinářství prodávají s prací je normální mi jsme to také tak dělali .

A nejlepší je že si někdo koupí baterku u větnamců a pak do hodinářství příde abychom mu hodinky zavřeli .

Další příklad Sestra dělá klíče do aut a taky i donesené dělá za normální cenu protože se může při výrobě stát cokoliv a musí se za to ručit nehledě na to že klíč může být vyroben z kdoví čeho a může si na něm zničit frézu když to není od prověřeného dodavatele . A když někdo kupuje díly aby ušetřil, tak na to má mít taky vybavení které není zrovna nejlevnější aby si to udělal sám. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuji se, když se tyhle hodinky prodávaly, dokonce jsme je měli v obchodě kde jsem tehdy pracoval. Dovážely je tenkrát do čech minimálně 2 firmy a to legálně. Budiž, byla jiná doba. Nechme bejt debatu feky, nefejky.

 

Ruzumně se nad tím zamysli, věc v hodnotě 420,- Kč a fungující 18 let, Barevná televize v té době stála x tisíc a myslíš, že by dnes ještě fungovala, pokud ano a něco se s ní stalo, nechal by si jí opravit? Asi né, že jo. A u hodinek se nad tím podiviješ.

Nechci tě strašit, ale to, že se tvé hodinky rozeběhly tobě a hodináři né, je skutečně jen náhoda a né zlý umysl hodináře tě ošidit. Naopak myslím, že se zachoval solidně. Mohl to udělat tak jak si psal, vyměnit ti baterku a buď ti nic neříct a nebo i říct a až by se ti hodinky zastavily, tak by ti jen řekl - ,,já vám to říkal,,. A teď by si tady psal o tom jak tě hodinář ošidil, dal ti do hodinek baterku a oni přesto nejdou.

Pokud se dobře pamatuji, tak tyhle camely měli pouzdra ze zinkové kompozice a byly slabě pokovené. Nejčastěi ty hodinky odcházely proto, že se časem do nich dostala vlhkost ( většinou korunkou ) a nebo došlo k odření toho pokovení. Následnou oxidací toho zinkového pouzdra se vytvořilo množství malých částeček ať už zbytku toho pokovení a nebo te oxidované vrstvy a tyhle částečky putovaly volně uvnitř pouzdra hodinek a samozřejmě se dostaly i do soukolí stroje. Je jasné co se následně stalo, ten bordel v hodinkách ty stroje zastavoval,  a to buď uplně a nebo pokud toho bordelu nebylo moc tak jen občas.

Problém je, že ten stroj jde vyčistit a znovu uvést do provozu, ale s tím pouzdrem nic dělat nejde. Tudíž tyto hodinky nemá smysl opravovat, protože se budou hodináři pravidelně vracet.

 

Tak a ještě k té ceně baterky u hodináře a v Prioru. Máme svobodnou volbu, nechceš nekupuj.

Proč myslíš, že ta cena je stejná s výměnou jako bez ní? Hodináři nechtějí, aby do hodinek lezli lajkové. Takže buď ti baterku neprodají, a nebo za pro tebe nevýhodnou cenu, aby sis to radši nechal vyměnit. Protože když zjistí, že to není baterkou, tak ti jí tam nedá, pokud jí tam dá, musí za to minimálně 3 měsíce ručit, že hodinky půjdou. Na druhou stranu, platila tvá paní něco za diagnostiku u hodináře? Protože to, že je otevře, změří starou baterii, poř spotřebu proudu a zkontroluje hodinky, popřípadě nabídne řešení problému opravou, je práce, za kterou si většina hodinářů nic neúčtuje. Tak tady nepiš o nesolidnosti, hlavně na forum kam kritizovaný nejspíš nemá přístup, aby se bránil.

 

Tak jsem promarnil minimálně půl hodiny času na kecy o hodinkách jejíž reálná hodnota je ,,0,, s člověkem který si svou pravdu stejně nenechá vyvrátit......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Nemá smysl se tu rozepisovat o tom, že doma určitě každý měnič má to správné nářadí, které zajistí, aby si baterii při vkládání do hodinek sám nezkratoval...

S tvým příspěvkem jako celkem jednoznačně souhlasím. Ale s tím nářadím ... - viz http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45854-hodinarstvi-broz/?p=707440  :axehead:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koho a za co tu chceš soudit ajťáčku?Byl jsi vůbec v 96-tým na světě?Pro Tebe a Tobě podobným,Ty softwére a apgrejde jsem ofotil záručák od těch hodinek i s krabičkou.

 

Zaslouzil bys banán by uličníku! :furious:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...