Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Takze nedostali uz u dvou soudu dozivoti? Ja ti fakt nerozumim, behem par vterin dohledas desitky serioznich zdroju, ktery vsechny rikaj to samy. Ovsem tobe se to nezda, protoze proto.

Jako ofiko rozsudek v nemcine hledat nebudu..

To ze jsi paranoidni jeste neznamena, ze po Tobe nejdou ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já každopádně děkuji Miceymu za odkaz. Ale taky myslím, že se z toho nakonec vykroutí, i když bych jim asi přál aby ne.

Z doživotí se v Německu jen tak nevykroutíš, to není banánistán jako ČR, maximálně ti sníží trest a to tak na třicet, dostačující.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie co, ale ako.

Skoro presne pred rokom podobna nehoda u nas. Tiez pretekari a tiez jeden mrtvy. Dozivotie je jediny spravny trest.

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/486688-polski-soferi-po-nahanacke-ktorych-zahynul-slovensky-vodic-su-pred-sudcom/

Nemyslím, že doživotí je správný trest. Mám pocit, že doživotí se v dnešní době nedává ani za předem promyšlenou, naplánovanou a trýznivou vraždu. Jak se dozví každý student v prváku na právech, výše a razantnost trestu nemá na četnost TČ skoro žádný vliv. Nevím, jaký by byl správný trest, podle mě by to mělo souviset s tím, že z majetku provinilce bude pozůstalým do smrti vyplácena tučná renta apod. Samozřejmě, že dlouhé vězení a doživotní zákaz řízení by byl asi na místě, ale doživotí je přitažené za vlasy. Zvlášť ve srovnání např. s tímhle https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/milan-vejsicky-martin-rybka-unos-podnikatel-stanislav-brunclik-vrazda-vysoke-myto.A190326_211221_praha-zpravy_iri

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, jestli jediný správný trest. Většinou tito lidé nejsou vrazi, ale normální lidi a jejich zařazení do společnosti může proběhnout poměrně dobře po odpykání trestu. U nás chladnokrevní vrazi sedí jen pár let a pak je za dobré chování propustí. Uvedu příklad (byť každá paralela kulhá) : Člověk který vyčistil Karlův most, chladnokrevně popravil svou ženu a milence. Kolik myslíte, že si odseděl? 11,5 roků za dvě chladnokrevné promyšlené vraždy. Teď má ten člověk firmu a evidentně páchá dobro. Je to správné? Minimálně hodně diskutabilní a pro mnoho lidí asi i demotivující. Představa, že mám dceru a někdo mi ji popraví a za dekádu běhá po světe je příšerná. Když se na to podívám optikou státu, tak je jasné, že nechtějí živit člověka který je"normální" a může odvádět daně.  Kolik by měl tedy dostat řidič, který to nechtěl udělat a udělal obrovskou chybu? Německo naprosto chápu, že přitvrdilo. Ono jim taky teď už nic jiného nezbývá.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,  je to vrah  zabil člověka (to ho ovšem nesoudím! jen konstatuji skutečnost). Teď už se s tím nedá nic dělat. Některý věci nevrátíš a nenapravíš, jsou nevratné, smrt je první z nich. Teď to zbývá vyšetřit, stát se mohlo cokoliv, je otázkou, jestli to byl úmysl vjet do protisměru, jehož důsledkem bylo způsobení smrti. Nebo se třeba něco podělalo na autě. Ono takhle na první dobrou z nějakých zpráv těžko soudit, že ano.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,  je to vrah  zabil člověka (to ho ovšem nesoudím! jen konstatuji skutečnost). Teď už se s tím nedá nic dělat. Některý věci nevrátíš a nenapravíš, jsou nevratné, smrt je první z nich. Teď to zbývá vyšetřit, stát se mohlo cokoliv, je otázkou, jestli to byl úmysl vjet do protisměru, jehož důsledkem bylo způsobení smrti. Nebo se třeba něco podělalo na autě. Ono takhle na první dobrou z nějakých zpráv těžko soudit, že ano.

Ono když sebou ten člověk věze dítě a jedou se projet, tak bych nepředpokládal, že se jedná o důkladnou vraždu. Viděl bych to jako usmrcení z nedbalosti. Pokud má ten člověk rodinu a čistý trestný rejstřík, tak si v našich končinách odsedí zhruba 5let.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, proto jsem to editoval takhle viditelně. A jinak to dítě: No, pokud dělal krávoviny a úmyslně závodil a úmyslně vjel do protisměru, když to bylo evidentně nevhodné (to je ovšem zatím pouhá spekulace, je potřeba to prošetřit), pak se to dítě pokoušel prostě zabít (krom sebe a dalších účastníků provozu). Domnívám se, podle toho, co jsem četl o tom Německu, které se tu taky zmiňovalo, že právě tam to mají takhle postavené, ale právník nejsem, to musí kdyžtak objasnit někdo povolaný.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom Německu to v tom článku píšou, soud potvrdil doživotí, protože ti závodníci "si z nicotných pohnutek zahrávali s životem jiných lidí". Muži podle slov soudce "jednali s vědomím toho, že můžou způsobit smrt dalšího člověka". Soudce je označil za sebestředné a bezohledné.

Je otázkou k filozofické diskusi, nakolik lze považovat za "normálního" člověka s takovou neúctou k životu ostatních, osobně někým takovým hluboce opovrhuju a nemám problém s tvrdým trestem pro ně, nicméně chápu, co píše Stenly - líp  než aby je do smrti živil stát ve vězení, bude pro společnost lepší, když budou mít doživotní zákaz řízení, pracovat dle svých schopností a platit pozůstalým jak mourovatí (hele, není to rasismus? "jak mourovatí" - jako kdyby bílí nemakali a daně neplatili, hehe).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...