Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Luigi Colani - pro mě extratřída "influencer" pro celé generace, dřív než tohle slovo frikulíni vůbec zařadili do svého newspeaku - a vlastně až u nekrologu mi došlo kolik už mu bylo let... 

:rip:

 

colani-logo.png

PS: zrovna o víkendu jsem ve sklepě mezi harampádím narazil na klasickou "anatomickou" dětskou vaničku - a co nevidím, Colani Design.

Tak než někdo začnete machrovat že se Vás jeho designové kreace nikdy nedotýkaly, je dost možné že si to akorát nepamatujete...  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodli jsme se s manželkou vyměnit bydlení, vybrali jsme náhradu za naší řadovku a zahájili jednání s bankou ohledně předčasného splacení hypotéky z důvodu prodeje. Žil jsem celou dobu v tom, že dnes už neexistuje pokuta za předčasné splacení. Banka nás rychle vyvedla z omylu a oznámila, že si našich doposud k nim nacpaných peněz cení na pokutu 5% ze zbývající částky. Ale když jim prý dovedeme našeho kupce, aby si u nich naší nemovitost zafinancoval, možná nám nějakou část pokuty milostivě odpustí. Tak nic, akce kulový blesk se odkládá. Jak by řekl pan Postránecký...chce se mi zvracet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi to bude soucasti smlouvy o hypotecnim uveru, nebo jejich obchodnich podminek, ktere jste podepsali, ne?

Kazdej se nejak zivime a i tohle je soucast kolobehu nabidky/poptavky. Take it or leave it.

Upozornuju, ze nepracuju v bance a jsem take jen obycejny klient...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že je to ve smlouvě, ale jak říkám, žil jsem v tom, že to bylo nějakým zákonem zrušeno. Navíc jsem měl v plánu si u nich vzít novou hypotéku na nový dům, ale ani to je moc nezajímá, což dost dobře nechápu. Bohužel nerozumím anglicky, tak nevím co jsi tou anglickou frází chtěl říct. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim, ze pokud tam clovek prijde rovnou s tim, ze ma zajem o dalsi financni produkt, tak verim, ze uvnitr banky existuji procesy a kompetence, jak penale zmirnit, pripadne odpustit. Jeste bych to nevzdaval a zkusil se od ?prepazky? posunout trochu vys.

 

(?Ber, nebo nech byt?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že je to ve smlouvě, ale jak říkám, žil jsem v tom, že to bylo nějakým zákonem zrušeno. Navíc jsem měl v plánu si u nich vzít novou hypotéku na nový dům, ale ani to je moc nezajímá, což dost dobře nechápu. Bohužel nerozumím anglicky, tak nevím co jsi tou anglickou frází chtěl říct. :)

Jestli jste uzavřeli smlouvu ještě za starých podmínek (před koncem 2016) tak se nic nemění. Ty pozdější hypotéky už to mají dle zákona bez poplatku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jestli jste uzavřeli smlouvu ještě za starých podmínek (před koncem 2016) tak se nic nemění. Ty pozdější hypotéky už to mají dle zákona bez poplatku.

1% pokuta je mozna po 2016

 

@Petr: ak z toho chces von tak zisti dalsie moznosti - mimoriadne splatky, zrychlene splacanie atd.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeší to má dlouholetá známá finanční poradkyně, tak věřím, že dělá maximum. Dokonce mi tu stávající hypotéku u nich sjednávala a vše vyřizoval, dokonce za celkem hezkou sazbu. Tak jsme si jí samozřejmě "natáhli" na co nejdelší dobu a teď se tlučeme do hlavy. :)

to Waya03: přesně tak, uzavřeli jsme jí 11/2016 právě kvůli té výhodné sazbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle už je na mě moc. Kanadský premiér se před 18 lety na večírku převlíkl a namaloval "za černocha". Teď před volbama to na něj vyškrábli a prej průser. Sám pak říká že to bylo hloupé a rasistické... To už jsme fakt v prdeli :death:

 

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kanadsky-premier-celi-skandalu-kvuli-fotce-se-ztmavenym-obli/r~9ef128b8da9b11e9858fac1f6b220ee8/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštval je slabé slovo. Rozpálil doběla ? kkt, co dnes nabořil a posléze vytlačil z pruhu manželku s dvěma dětmi v autě za výjezdem z Mrázovky, zprava přes šrafování.

 

...

Zítra je to měsíc od nehody. PČR zatim nic. Nada. Dovolat se tam osobě povolané ? nadpraporčík co to se ženou zadokumentoval a vyžádal si foto SPZ, nedá, na služebně prý čas netráví jak mi bylo řečeno na ústředně, a na maily pán nereaguje. Jinou formu kontaktu nemám, resp. jak zjistit stav vyšetřování.

 

A teď kam mířim. Je tam nějaká ?správní? lhůta, do které se mi mají vyjádřit, zda dotyčného vypátrali či nikoliv? Jedná se mi zejm. o to, že auto je teď ve stavu poškozeném a já nevím, zda čekat a čekat s výsledkem nejistým, anebo to nechat opravit z havarijka.

 

PS: a menší korekce... nebylo to na výjezdu z Mrázovky, anóbrž ze Zlíchovského tunelu jak se napojujou připojovací pruhy na Strakonickou. Just for the record.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle už je na mě moc. Kanadský premiér se před 18 lety na večírku převlíkl a namaloval "za černocha". Teď před volbama to na něj vyškrábli a prej průser. Sám pak říká že to bylo hloupé a rasistické... To už jsme fakt v prdeli :death:

To už abychom teď sbírali kompro, která rasistická svině šla v mládí za Kašpara a Baltazara, to se vždycky může hodit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...