Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, zceyee napsal:

Jj, nejspis to stejne. Chtel jsem tim rict, ze je stale dost lidi co to internetove bankovnictvi nezvladaji, jestli je to vetsina nebo vyrazna mensina to nevim. Ja chtel poukazat na rizika kdyz se do toho zenou silou.

No jo, ale ČP v téhle situaci je černá díra, kam mizí naše daně. A pak ti samí důchodci nadávaj', že jim hnusnej Fiala škrtá důchody.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 11 hodinami, kuncák7 napsal:

ČEZ a momentální situace , veřejná doprava-jeji stav při převzetí soukromým podnikatelem /úroveň městské dopravy, ne moloch CD/. Zdravotnictví.

Vojta1-v prodeji nové zrekonstruovaných budov, míst a podobně. Investice se nikdy nevrátí a zmizí v kapse-mestske části, její dceřiné společnosti, státu,.... Tam si můžeš vybrat. Na prodeji bude tratnej každej z nás /když to prezenu/. Bohužel u CP to není jen o fungování dole, ale hlavně o fungování nahore-nafouklej managment, politické malé domu, dozorčí rada-nekompetentni. Hajim myšlenku fungování, která je dobrá a ač se to vám mladším zdá jako překonané, tak neni /ne každej má chytrej telefon, ne každej ještě zrušil úplně funkci dopisu, ne každej může jet dál k zasilkovne, atd./je toho prostě plno-i třeba vyplácení důchodů či dávek /lepší systém teda spíš jinej, zatím vymyšlenej a schválenej není/.

Jaka invetsice se nevrati??

Cez je vysledek prave statniho majoritare dtto vse ostatni. Stat nema zadny "zajem" na dlouhodobych vysledich atd.. jsou to trafiky pro politiky. Btw byt co mam v Praze jsem kupoval od pirata. Ten clovek je vystudovany divadelni reziser. Realne pracoval 2 roky v nezisku a neumi nic. Prepis energii z neho mi trvalo dostat 6 mesicu, zfetly mi den pred predanim bytu nasprejoval veci na stenu. Nechal tu bordel jak ve squattu vc posraneho hajzlu atd atd... na prohlidku jednou jsme prisli s realitackou a on nam otevrel v trenkach, ze jdeme strasne brzo (v domluveny cas) a jestli nemuzeme prijit za 3 hodiny 😀😀 a tak dale. Ten clovek je v predstavenstvu PPAS. A tak je to se vsim.... pak muzu vyfotit jak ten dum vypada zevnitr po vlastneni mestem. Stat se dlouhodobe o majetek neumi starat a neumi ho ridit. 

Komunikace je paterni stavba, to je neco jineho. Rad bych k tomu podotknul, ze ho stavi pak soukroma firma. A stat umi udelat strasny prasarny. K doprave, v soukromych rukou je to mnohem ale fakt mnohem lepsi. Minimalne v nakladovosti i soukrome firmy muzou delat chyby ale hned se to v nich projevi. Ja v tomhle taky nejakou chvili delal a zrovna v doprave mam prehled, delal jsem kdysi analyzu vsech autobusovych dopravcu v CR a muzu Ti garantovat, ze chyba je spis ve smlouvach a soutezich s kraji, proste se tam sproste krade... a jeste k Cezu, to vlastnictvi statem je duvod proc Tykac koupil nejlevnejsi elektrarny v Evrope. 

Zdravotnictvi je pak cerna dira na prachy a myslim, ze napriklad i na Agelu a dalsich zarizenich je videt, jak se to da delat mnohem efektivneji. Ale znova se bavime o problemu s pojistovnama a celem systemu, ktery je rizen do znacne miry statem.

Obcas je statni investice/intervence/usili fajn (napada me NASA), ale pak se stejne ukaze, ze se to taky mohlo udelat mnohem levneji. Proste z podstaty mit "neomezeny budget" penez ktere nejsou moje, fakticky za ne nejsem odpovedny v kombinaci s nahodnym vyberem lidi na ridicich pozicich nikdy neporazi soukromy kapital. To neznamena, ze se v soukromem sektoru nekrade/nenajdou spatne priklady. Nicmene malokdy v tech ridicich pozicich vydrzi x let, protoze je nikdo miliardama z eraru vsech nezadotuje (to bohuzel teda taky uz neplati 😀)

K tomu "vy mladi". Oni se to ti lidi naucej. Tohle neberu. Je to jako rikat to same s telefonima budkama (ne kazdy ma telefon). Stat proste neni maminka co te ma vodit za rucicku. A neni tvuj narok mit pobocku 500m od domu, coz stoji treba 20mil/rok za nic... pro nejake iluze sluzby. Takhle ten svet nefunguje je mi lito. A kdyz tak fungovat bude, tak krachne vyrazne se snizi zivotni uroven, tedy i ty duchody. A zhorsi kvalita zdravotnictvi/sluzeb/vzdelani.... nesnasim slovo narokova ekonomika. Je to cesta do pekla, vzdycky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spiš vidím u té pošty moloch s nenažranými řediteli, náměstky a menežmentem a taky trafiky pro kamarády a bodejť by potom pošta vydělávala. Jenom potom očekávám, jak budou tvrdit, že ti na prepážkách jsou přetížení a nestíhají. V Hradišti máme tři pobočky a zůstane jedna. Na hlavní poště jsou fronty na 20 minut normálně a jsem zvědav,jak to budou potom stíhat a jak to bude dlouho trvat od července. Tím nechci říct, že by pošta byla efektivní a nešlo to dělat lépe. Ale každé schody se zametají odshora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já mám k celé téhle diskuzi jediný dotaz.

Kdy vám naposledy PPL/DHL, Zásilkovna, DPD atd nechalo ve schránce lísteček nezastižen? :)

Nic na světě není zdarma, může to být leda bezplatně. A chtělo by to osvětovou kampaň typu "Filípek nedostal léčbu, protože Česká Pošta", "vesnice nemá kanalizaci, protože Česká pošta", "tady ten dům shořel a v něm tři děti, protože hasiči přijeli pozdě, protože Česká pošta"

Jestli Praha bude dotovat ty pobočky, tak se jdu přilepit ke dveřím radnice 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás budou rušit jednu poštu, která tu byla naprosto zbytečná. Akorát to tu dělalo zmatky a kdykoliv tam člověk přišel, nikdo tam nebyl. Kus vedle je pošta hlavní, tam to žije. Uvítám, když se zaměstnanci z té zrušené přesunou na hlavní poštu, aby konečně mohli držet otevřených 6 přepážek místo třech a mohli by to nějak zefektivnit. Kdykoliv tam přijdu, třetina personálu marně  hledá balíky, které si tam vyzvedávají zákazníci, třetina vyřizuje s klienty prehistorické transakce, které snad i zaznamenávají do obrovských čarodějných knih a pečetí podpisy krví a ta poslední třetina kouká do monitorů a tváří se zaneprázdněně na uzavřených přepážkách.

Hlavně s tou efektivitou něco dělat, stačí pozorovat, co se tam většinu času řeší a člověku se otvírá kudla v kapse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice ekonom, ale když bordel neprosperuje nepomůžu si s tím, že snížím počet kamrlíků nebo že vyházím  holky ,ale  v první řadě vyrazím dveře s bordelmama a s tím jejím poskokem co sjednával smlouvy na ručníky kondomy atd.

Pokud jsem vyčetl u ČP to funguje resp. nefunguje opačně management zůstává.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, vojta1 napsal:

Jj ten nový generál nastoupil 1. Února 2023 to už měl dost času 😀 

Ale no tak... kdo zůstává?

Trochu mimo mísu myslel jsem ČP co s tím má co dělat generál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, bohus76 napsal:

Přesně tak, Ti co ten bordel řídí, zůstávají....... To mě sere.... 

Souhlas. Žádný systém při rušení poboček. Tady jsou 4 pošty na roztahanej Chomutov a zruší tu na největším sídlišti. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, ragu napsal:


Generál Pavel asi nic. Generální ředitel asi dost.

Jistě to není věc toho posledního ředitele, ale od 17,12,2021  je minstr vnitra Rakušan a pošta  spadá pod správu Ministerstva vnitra České republiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 21 minutami, Conrad napsal:

Jistě to není věc toho posledního ředitele, ale od 17,12,2021  je minstr vnitra Rakušan a pošta  spadá pod správu Ministerstva vnitra České republiky.

Asi nechapu souvislost. Psal jsem, ze ted je tam pres mesic novy management, tak jaci lidi zustavaji. 

Tohle ani to predtim nema zadnou relevanci. Rakusan asi tezko jako ministr muze ridit CP. Jmenuje generalniho reditele i to ma pravidla a ten si dotahne svoje lidi. Predpokladam, ze ruseni pobocek je prave z jeho iniciativy, ja bych jeste pritvrdil a zacal sahat i do sluzeb. Viz napriklad uplne nesmyslny dorucovaci listek atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z prava, shrnul to, to ho točilo a pak buchnul na zadní dveře. Sklo předních dveří to vydrželo. Je jen stahnutý. Naštěstí se dovnitř nedostal. Tma, místo bez signálu. Průjezd po silnici ve vojenským prostoru. Nikde nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, OLine napsal:

Z prava, shrnul to, to ho točilo a pak buchnul na zadní dveře. Sklo předních dveří to vydrželo. Je jen stahnutý. Naštěstí se dovnitř nedostal. Tma, místo bez signálu. Průjezd po silnici ve vojenským prostoru. Nikde nikdo.

Takže, kromě šoku a auta vše ok.

Hned jsem si vzpomněl na toho zmetka, co skáče před ty auta v tn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se jen pořezal o sklo. Na tuhle stránku sem rád, že sem z tý plechovky vylezl živé. 

Byl to už návrat u projížďky. Pohoda už žádný divočení. 

Ale to vysvětlování pak doma, jako kam sem jel a proč a nač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hlavně, že jsi zdravý a že to byl jen jelen. 

Pojistka to kryje? 

Kdybych chtěl mít blbé kecy, tak řeknu, že sháním tak 20kg siky do mrazáku a možná bys mi mohl pomoct :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, OLine napsal:

Já se jen pořezal o sklo. Na tuhle stránku sem rád, že sem z tý plechovky vylezl živé.

To musel bejt dobrej šok, mně tam srnojelenokůň (protože nevim jak to nazvat jinak) vešel ve 170kmph ve stary V70, kdyby se mi nepovedlo se mu vyhnout, bylo by to 100% neco mezi tezkym zranenim a smrtelnym. Na motorce z toho mam uplnej strach.

 

před 15 hodinami, Muffik napsal:

No jo, ale ČP v téhle situaci je černá díra, kam mizí naše daně. A pak ti samí důchodci nadávaj', že jim hnusnej Fiala škrtá důchody.

Ja neobhajuju ČP žádným způsobem, jen myslim že řešení neni jim vnutit internetbanking (mý prarodiče maj ještě tlačítkovej telefon, internet nemaj (maj data v telefonu, ale kdyz si ho omylem vypnou, musim tam prijet). Také zastávám volnotržnější mechanismy, distribuce pomocí jiných kurýrů případně poboček např. zásilkoven nevidím jako problém, v DE má pošta pobočku (a řeší to tam pokladní) v každym většim obchodě typu EDEKA.

Já ČP používám jen na potvrzení plných mocí a na odesílání dopisů do zahraničí.

Upraveno uživatelem zceyee
mě -> mně
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...