Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 30 minutami, moco napsal:

@TLD to šlo i s nohama do komunálu 🙂

Začíná mě opět chytat MTB, z čehož nejsem nadšený 🙂

Nic lepšího jsem zatím vybavené nenašel za 64 kKč. Souhlasíte?

Snímek obrazovky 2022-07-30 v 7.51.38.png

 

 

 

 

Pressfit BB může dělat problémy...

Upraveno uživatelem Ohm-Aztec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že je to mimo zdejší hlavní proud, ale nebudu zakládat nový vlákno.

Chci, chceme, se ženou nový trekingový kola. Nic extra, občasný nenáročný vyjížďky.

V podstatě vím co asi tak chtít, jen nemám úplně přehled o současný produkci. Problém těhle kol je, že dost výrobců dělá jen úplně základní modely, což zas úplně taky nechci.

Takže nám z toho vyšlo: https://www.sterbabike.cz/merida-crossway-300-650016838

Dělají pánskou i dámskou verzi, crossway je celkem zavedená řada, daná výbava stačí.

Takže doraz zní, jestli za podobný peníze není něco zásadně lepšího, nebo naopak neseženu něco podobně vybavený levněji (první část dotazu je možná reálná, druhá část je asi spíš akademická).

Kola se nám líbí i vzheldově, tak pak je ještě reálně sehnat, ale u toho Štěrby by to snad vyšlo.

Reakce typu, že vlastně chci nebo potřebuju něco jinýho, např. HT na 29" kolech prosím nee.

Za tipy díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, z toho se mi nejvíc líbí ten Canyon, akorát, že pro ženu už má dost sportovní posez a pro mě pro daný účel vlastně asi taky.

Na vysvětlenou - např. teď ve čtvrtek jsme vyrazili vlakem do Vrchlabí, večer sjeli přes Dvůr Kr.n.L. na Kuks a včera pak přes Jaroměř, HK, Pce domů.

Nějakých 40 + 70 km s brašnama na pohodu. Takže při tomhle stylu už i já radši sedím víc vzpřímeně.

Ad ten Decathlon, koukal jsem na něj, asi super poměr cena/výkon, ale prostě se mi nelíbí. Dodávám, že jinak nic proti Decathlonu nemám, ale tohle kolo jsem prohlížel celkem pečlivě a fakt ten design dedávám. A to nehledám kolo, ze kterýho bych si vzhledově sedl na zadek (což je jasný ze samotnýho zadání), ale tohle se mi fakt nelíbí, takže jsem ho už předtím škrtkl.

Spešl dobrej, ostatně měl jsem FSR, ale dycky mi přišlo, že v nižších a středních spěktrech si za výbavu nechá zaplatit víc než konkurence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, warann napsal:

Díky, z toho se mi nejvíc líbí ten Canyon, akorát, že pro ženu už má dost sportovní posez a pro mě pro daný účel vlastně asi taky.

Na vysvětlenou - např. teď ve čtvrtek jsme vyrazili vlakem do Vrchlabí, večer sjeli přes Dvůr Kr.n.L. na Kuks a včera pak přes Jaroměř, HK, Pce domů.

Nějakých 40 + 70 km s brašnama na pohodu. Takže při tomhle stylu už i já radši sedím víc vzpřímeně.

Ad ten Decathlon, koukal jsem na něj, asi super poměr cena/výkon, ale prostě se mi nelíbí. Dodávám, že jinak nic proti Decathlonu nemám, ale tohle kolo jsem prohlížel celkem pečlivě a fakt ten design dedávám. A to nehledám kolo, ze kterýho bych si vzhledově sedl na zadek (což je jasný ze samotnýho zadání), ale tohle se mi fakt nelíbí, takže jsem ho už předtím škrtkl.

Spešl dobrej, ostatně měl jsem FSR, ale dycky mi přišlo, že v nižších a středních spěktrech si za výbavu nechá zaplatit víc než konkurence.

A viděl si ho na živo? Mě se taky nelíbil, ale na živo vypadal mnohem líp a v ruce fakt dobrý pocit ze zpracování - neuměj zrovna dobré produktové foto. Ale jako nutit ti ho nebudu, konec konců kup co se ti líbí 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@exBURN videl, mame Decathlon cestou domu z prace. Kdyby to byla ciste volba rozumu, tak ho beru. Ale nelibi si mi ram, resp. nemam rad takhle reseny horni ramovky, je to takovy prilis unisexovy. A zena by zas radsi klasicky zensky ram bez horni ramovky. Ale zase je pravda, ze vybava je dobra, slusna vidle a taky se mi libi jak je to zprevodovany - vetsina kros kol ma “stary” reseni i s presmykacem. Tak jo, jeste na nej kouknu 🙂

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jak říkáš - já mám tribana 520 gravel. Kolo je to hnusný, ale stejně jsem nemohl Carbonový Gravel, protože dětská sedačka. Z výroby jsem to akorát přehodil na bezduše a chovám se k tomu bez respektu a zatím to drží a funguje na 1. Navíc u hliníku je na ten rám doživotní záruka. 

 

U toho riversida se mi líbí za ty love fakt dobrá váha, vzduchová vidle a řazení - defakto se na to už pak nemusí sáhnout. U té Meridy je pružinová vidle což je k ničemu - jen těžítko. 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem se zase "rozumově" posunul 🙂 protože v těch XC Canyonech ležím pár dní, tak už mířím ke hvězdám 🙂

Kdybych si k původní volbě totiž přihodil 13k, tak tam už jsou karbon kliky a karbon kola a SID vidle. Je to na Sram GX Eagle - neznám a na brzdách Sram level TL - neznam  

 

Obrázek 31.07.2022 v 9.45.jpeg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, exBURN napsal:

Jako jak říkáš - já mám tribana 520 gravel. Kolo je to hnusný, ale stejně jsem nemohl Carbonový Gravel, protože dětská sedačka. Z výroby jsem to akorát přehodil na bezduše a chovám se k tomu bez respektu a zatím to drží a funguje na 1. Navíc u hliníku je na ten rám doživotní záruka. 

 

U toho riversida se mi líbí za ty love fakt dobrá váha, vzduchová vidle a řazení - defakto se na to už pak nemusí sáhnout. U té Meridy je pružinová vidle což je k ničemu - jen těžítko. 

S tímhle samozřejmě zcela souhlasím. Jak jsem psal, mrkneme na to 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Já jezdím na GX 1x12 a SRAM TL a jsem spokojenej. Brzdy jsou asi tupější než si pamatuju z dřívějška z XT a XTR, ale dal jsem desky Galfer brzdí to. Se Shimano 1x12 nemám zkušenost, ale GX funguje spolehlivě a je vlastně ve stejné váhové a cenové jako XT. 

Jinak se mi ten bílej Canyon líbí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem potkal mé první milované kolo v ČR po návratu z Afriky 😍 Dodnes pamatuji když jsem při skoku zlomil vidle a dával tyhle bazarové. Pán co ho ode mě koupil na něm dělal nějaký projekty v USA, a dohromady má kolo najeto plus mínus padesát tisíc km, je mu tak dvacet a má střed, brzdy, myslím že i přehazovačky původní...krásně jsem zavzpomínal.

DSC_3256.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...