Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ako veľmi sa dá veriť údajom wattmetra, keď je iba v ľavej kľuke? Je prípadne nejaká overená bulharská konštanta, keď chcem údaje z ľavej - u mňa silnejšej - nohy spriemerovať na skutočný výkon?

V zásade to ide mimo mňa, ale keď to už ten nový bajk má a Garmin mi ukazuje nejaké čísla, tak nech sa orientujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem byl dneska dupat do pedálů. teda chodím až podezřele často teďkonc. Mám otázku z ranku možná trochu amaterských, tak se jí nesmějte. Zajímá mne, jak moc se na výkonu a času u hobíka podepisuje oblečení?

Vysvětlím o co mi jde, jezdím stále stejnou trasu, treninkový okruh 30 km, bez aut po silnici. je členitý, nastavené kopce, rovinky, střídání úseku s menší a větší námahou. A teď, jak už je větší teplo, nemusím mít elastické kalhoty, bundu, mohu jet jen v cyklokraťasech a krátkém upnutém thermo triku.  

Překvapuje mne, že mám vcelku velké rozdíly v čase, rozdíl třeba 3minut pokud jedu při teplotě 24 stupňů minimálně oblečený a třeba v bundě a dlouných elasťácích v 13 stupních. Stejné kolo, stejný vítr nebo bezvětří.

Je to odporem oblečení, že se tkanina na kalhotech stehnech pres kolena napíná a "sebere" mi trochu síly, nebo že se mi lépé "dýchá" a tělo se víc chladí-nepřehřívá? 

Šlapu tu hodinu co to jde, snažím se aby to prostě fest frčelo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hopa26já ti asi neporadím,tohle pro mě není vůbec důležitý. Já po dojezdu počítám vypity piva😃

Ale napadnul mě jeden příměr v souvislosti s tvým hlavním koníčkem. Dneska jsem byl plavat. Stejný tělo, stejný plavky, stejný bazén dokonce i stejný plavčík. Plavalo se mi skvěle, i čas tomu odpovídal a nemuset na sluzebku, plavu dál. V pátek jsem se ale vyloženě trápil. No a teď babo raď.... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@hopa26Tak dovedu si představit, že to klidně aerodynamikou může být. Dlouhá bunda není určitě na těle upnutá jako zmiňované thermotriko, spíše bude volnější apod. A při průměrce 30 km/h už to bude dělat rozdíl. Jestli zrovna 3 minuty v konkrétním případě, těžko říct.

Co se této problematiky týká, tak jsem kdysi ve Velu četl, že na základě testů v aerotunelu, sundání košíku s bidonem ušetří, při rychlosti 40 km/h, za hodinu jízdy 25 sekund. To bych třeba nikdy neřekl, ale asi to tak bude. Třeba aeropřilba nějakých 30 sekund. Pro zajímavost třeba fajn, ale nikdy jsem to neřešil... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@323GT  díky, zajímavé. 

@kral083 to už jsem se také ptal, mám to úplně stejně. Musel se smířit s faktem, že to takhle pánbůh zařídil, aby to plavání  monotóností a neustálým zlepšováním nezevšednělo. https://forum.chronomag.cz/topic/15522-běhání/page/226/#comment-2896486

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 5. 2024 v 21:34, redd napsal:

Cyklo-odměna

V 21. 5. 2024 v 8:45, furo napsal:

jo, niekedy to bez odmeny nejde :)

před 19 hodinami, kral083 napsal:

Já po dojezdu počítám vypity piva😃

Pivo je nejlepší ionťák...

438095497_458770126676087_255991991580563216_n.thumb.jpg.3665cdf35b2ec0981233c2300681e214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=1144]hopa26[/mention]já ti asi neporadím,tohle pro mě není vůbec důležitý. Já po dojezdu počítám vypity piva
Ale napadnul mě jeden příměr v souvislosti s tvým hlavním koníčkem. Dneska jsem byl plavat. Stejný tělo, stejný plavky, stejný bazén dokonce i stejný plavčík. Plavalo se mi skvěle, i čas tomu odpovídal a nemuset na sluzebku, plavu dál. V pátek jsem se ale vyloženě trápil. No a teď babo raď....

Ja na kole prestal pit povo zhruba v 37 letech. Strasne mi pak zmeknou nohy a neda se slapat. Od te doby si cyklo jenom uzivam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...