Přejít na obsah

Tissot PRX


lukassko2

Doporučené příspěvky

@Pepino777 Zatím je průběh takový, že

  1. přímo ze Švýcarska se (ještě??) neozvali (což mě nepřekvapuje), 
  2. hodinky jsem začátkem minulého týdne přinesl ukázat prodejci, objednal mi ještě jeden kus, s poznámkou "zkontrolovat", který si snad stihnu vyzvednout dnes.

Zajímavější ale je, že tentokrát jsem se jen tak mimochodem dozvěděl, že tento kus s předbíhající minutovkou (natožpak ten s ciferníkem nakřivo, což ale asi teda ok) jim "zpátky nevezmou". Ve smyslu že toto distributor/výrobce neuzná jako vadu.😮 Když jsem se prodavače zeptal, jestli to myslí vážně, a jestli opravdu dobře viděl ten problém (bylo u toho víc prodavačů a primárně jsem to řešil s jiným 🙂), tak si to ještě jednou prohlédl, potom možná zněl trošičku váhavěji, ale že by svá slova bral zpět, to se říct nedá.😐 Každopádně se na to ještě zkusím více či méně nenápadně doptat a pak dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 190
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takže, s extra objednaným kusem jsem konečně mohl být spokojen a už si hodinky užívám. 🙂 

Co se týče kvalitativních standardů značky Tissot jsem spokojen méně, ale to mě v podstatě netíží, jiný jejich model jsem v hledáčku neměl, a teď si prostě jenom dám pozor, abych se asi tak do konce tohoto života do žádného omylem nezakoukal. 😄 Mluvil jsem tentokrát s jiným prodejcem, a i ten mi řekl, že ty rozcházející (a pak zase scházející) se ručičky jsou zřejmě "v normě". "Každej to vnímá jinak, vy jste na to třeba citlivější." (Řečeno nicméně zcela zdvořile, aby to nevyznělo špatně.🙂) Každopádně se obávám, že tento kus šel zase normálně do prodeje, tak snad se aspoň skutečně potká s někým, kdo na to citlivý nebude...😐

prx_4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Chlapi, videl som recenzie ze na malom zapasti neukazu dobre lebo ze su vysoke. (ale mega sa mi pacia, lebo ich designoval uplny PAAAN :D) Myslite ze na mojom chabom 16CM budu ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ti 40 mm budou velké, je u nich problém s tím integrovaným náramkem, mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Pokud ti nevadí Quartz a velikost 35 mm, vzal bych v tvém případě ty 35 mm. Mně se ale ty 35 mm už zase zdály malé. Podle nějakých recenzí, co jsem viděl, si ale na velikost, a s tím spojené pohodlí, recenzent zvykl. Třeba budou časem vyrábět i něco mezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zápěstí cca 17cm. V pondělí mi přišly PRX ve 35mm variantě s bílým ciferníkem. A ačkoliv jsem měl obavu, jak budou naživo vypadat (měl jsem předtím možnost je vidět a vyzkoušet jen se zeleným), tak je to pecka. Čím víc jsem si s nima hrál, tím víc jsem z nich byl hotovej a ve finále večer jsem říkal ženě, že kdybych si ze všech svých hodinek musel vybrat jedny, které si nechám, budou to právě tyto 35mm PRX 😄  

Za sebe můžu říct, že jsou to skutečně skvělé hodinky a jejich "malé" velikosti jsem se bál zbytečně. Naopak mi teď všechny ostatní hodinky co mám (např. Bulova Lunar Pilot, Citizen potápky, atd.) přijdou fakt obrovské. Takže to vypadá, že nejpoužívanější teď budou jednoznačně PRX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měl malinko naopak s Hamilton khaki Field date verze. Nejdražší hodinky co mám. Napřed dobrý pocit, ale nemělo to vyložený ohromující efekt. Hodně jsem řešil, že si nechám dodělat AR aby na vypouklém skle nebylo tolik odlesků. Teď odlesky neřeším a naopak se dostavuje wau efekt. Nosím je skoro pořád a jsou to už docela dlouho nejky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, AndyAaron napsal:

Foto sem urcite hod. Ale jinak je to jen "syndrom novych hodinek". Neboj, to prejde 😉 

 

😂

 

před 10 minutami, seikó napsal:

Ja si tech 35 mm u tohoto typu hodinek vubec neumim predstavit, prijde mi to strasne malo 🙈

 

Taky mi ty zelené 35mm v obchodě při zkoušení potom, co jsem měl předtím na ruce 40mm, přišly malé. Ale pak jsem schválně hodil na fcb foto obou na ruce pro srovnání a 90% lidí mělo názor jako já, že těch 35mm vypadá na mém 17cm zápěstí lépe. Navíc jsem chtěl ty 35mm i z důvodu, že by měly velikostně skutečně odpovídat předloze z roku 1978. 

Pak následovalo asi měsíční přemýšlení, koukání na všechny možné videa na Youtube, kde srovnávali velikosti a nakonec padla volba na 35, které jsem vlastně chtěl hned od začátku, jen jsem se bál té velikosti.

No a v pondělí, po půldenním nošení, jsem si na tu velikost tak zvykl, že ty větší hodinky už mi připadaly opravdu až moc 😄

Tady jen pro srovnání zelené 35 a bílé 40 na mém zápěstí.

23B18A00-0F71-4DFD-A2EF-F138136D7795.jpeg

4E813633-78B7-49D7-9AB4-71550E2DEA6D.jpeg

Upraveno uživatelem Sprite
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně mně přijde dost stereotyp brát hodinky pod 40mm jako malé - dámské atd. Typicky zdejší vlákno "malé hodinky", které bylo založeno v roce 2013 a mezi malé se tam cpe vše pod 39mm. Doba pokročila a trendy jdou zase opačným směrem - většina značek začala nabízet mid-size 38-41mm = normální hodinky a přerostlé budíky na zápěstí budou brzy působit podobně jako fialové sako. Samozřejmě vždycky je základ poměr velikost ruka x hodinka. U hranatých 35mm na 17cm zápěstí je vše absolutně OK 👌

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dlouhé době jsem se zase pokukoval, zda nejsou nové informace o 35 mám verzi s Powermatic a už je oficiálně na stránkách dámská bicolor verze :) https://www.tissotwatches.com/en-en/t9312074133600.html za cca 50 tisíc (orientační cena) u Helveti. Doufám, že brzy vydají steel verze ideálně s waflovým ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak mě napadlo. Není tu náhodou někdo kdo má doma PRX 40 a G SHOCK 5600? Mě ty géčka přijdou, že velikostně L2L působí podobně. Géčka mám, ale PRX jsem měl na ruce chvilku v obchodě. Kdyby byl někdo kdo má obojí a zkusil se nad tím zamyslet.

Jasně jsou to diametrálně rozdílné hodinky, ale nějak mi něco říká, že z pohledu L2L tam podobnost je. No a jestli jsem vymyslel úplnou kokotinu, tak sorry:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem si říkal, že mám hodinek dost a najednou se objevily PRX jako zjevení a čím dál více mě dostávají :wallbash:. Pokud se týká strojku, mám jasno - budou to kvarcky - to k nim prostě patří (navíc je to o dost praktičtější a ten automat mi zase tak zajímavý nepřijde a na průhled mám alergii).

Barva - tam už je to méně vytříbené - modrá nebo zelená by byly hlavními kandidáty. Černou se asi také nic nezkazí. 

Hlavní otázkou je ale velikost - Zápěstí mám 19cm, ale nikdy jsem neměl hodinky tohoto typu (integrovaný náramek a toneau pouzdro). Na většině fotek zápěstí ty čtyřicítky vypadají bizarně velké. :eek:

Jak to máte vy?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...