Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Hele panstvo, a co teď v neděli do Prahy na maraton, to se nikdo nechystáte? Já to mám v plánu, můj první maraton, tak snad to přežiju... Pokud jo, tak se pak rád někdy přidám na beskydský vrcholy ;)

 

Já tam budu, ale jen na týmovou štafetu. Jsem měkkej, máš můj respekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak já mam za sebou 11 km závodu 1/2 maraton :) s kámošem jsme běželi v kategorii 2RUN 10+11 Km, tedy první běžec běží 10 km a druhý dobíhá těch cca 11,1 Km. Čas jsme měli slušný 1:31:27 a stačilo to na 4. místo v naší kategorii :) byla to úžasná atmosféra po celou dobu závodu :) 

post-26133-0-86600600-1369604808_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mam za sebou 11 km závodu 1/2 maraton :) s kámošem jsme běželi v kategorii 2RUN 10+11 Km, tedy první běžec běží 10 km a druhý dobíhá těch cca 11,1 Km. Čas jsme měli slušný 1:31:27 a stačilo to na 4. místo v naší kategorii :) byla to úžasná atmosféra po celou dobu závodu :)

 

Pěkný výkon. Gratulece. Jen škoda té brambory.  ;)

Mě se už tři týdny drzí nějaký moribundus, takže jsem bez běhání. :angry:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekný čas, bramboračka je tiež chutná, väčšinou to človeka nakopne na ďalší ročník.

 

Bežci, neviem, či sa to tu už preberalo, ale v tréningu začínam pociťovať tlmenú bolesť pod kolenom - píšťala pravej nohy. Pri došľape, hlavne z kopca. Ono to ustúpi, beh je plynulý, ale čo behávam 9. rok ešte sa mi to nestalo.

 

Som v podstate v prvej tretine rekreačného celoročného behávania = 200km, pričom ďalšie mesiace budú už objemové. Minulý rok som si dal objemovú pauzu = nabehal 800km, obyčajne tak 1200-1300km.  Nášľap: mierne zvýšená pronácia, používam orto vložky od ortopéda + Nike Vomero pre neutrál nášľap. Môže to byť aj topánkami? Tie už majú určite nabehaných 1000km, alebo niečo únavové? (nerád by som to vypestoval do chronického problému).

 

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

^ Mám zkušenosti z loňska i z předloňska: Ten dav běžců se tak tak vejde na trať, loni jsem 7 km z těch 10 nemohl běžet svým tempem + pořád jsem se zboku žduchal s ostatními. O osobák bych se pokoušel na méně masové akci, tady tahle je pro někoho, kdo jde spíš za tou atmosférou a ta masovost mu vyhovuje (nebo si ji chce prostě vyzkoušet) - pokud to budeš brát víc jako happening, tak OK, ale na závodění ze všech sil se obávám, že tam nebudeš mít vhodné podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihlásil jsem se na We run prague na 10 km v září, tak začínám dřít ještě víc. Nemá někdo zkušenosti z lonska?

Organizace na hovno, jediný způsob, jak se dostat na start bylo dojít tam pěšky, nesmyslně umístěné občerstvovací stanice, ale jinak super, užil jsem si to, dobrá atmosféra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlášť teda první ročník byl nezvládnutý, někde na youtube je o tom poměrně emotivní video. S tou dopravou má Chorche pravdu - mně osobně to nedošlo, protože to mám nedaleko... Pak bych taky počítal s dost dlouhým čekáním na věci po doběhu ve Žlutých lázních, byl problém dostat se na záchod, prostě moc lidí na malém prostoru. Pití na 10 km většinou neřeším, po té pohromě při prvním běhu ale myslím, že už ho pak dávali dost a v cíli pití bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Organizace na h...o, jediný způsob, jak se dostat na start bylo dojít tam pěšky, nesmyslně umístěné občerstvovací stanice, ale jinak super, užil jsem si to, dobrá atmosféra.

 

 

^ Mám zkušenosti z loňska i z předloňska: Ten dav běžců se tak tak vejde na trať, loni jsem 7 km z těch 10 nemohl běžet svým tempem + pořád jsem se zboku žduchal s ostatními. O osobák bych se pokoušel na méně masové akci, tady tahle je pro někoho, kdo jde spíš za tou atmosférou a ta masovost mu vyhovuje (nebo si ji chce prostě vyzkoušet) - pokud to budeš brát víc jako happening, tak OK, ale na závodění ze všech sil se obávám, že tam nebudeš mít vhodné podmínky.

 

Že to bude tlačenice jsem čekal. Ani když si člověk vleze na chvost se to pak neroztřídí? Každopádně to chci zkusit i kvůli tý noční praze. I tak díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pratele, poradte prosim. Pokazde, kdyz ubehnu vic nez 11km, chytne me druhy den nekolikadenni intenzivni bolest do vnitrni stranu holeni. Pritom beham uz cca 5 let pravidelne asi 400km rocne, pul na pul zpevnene i lesni trasy, po patach po rovine, po spickach do kopce. Nevim, kde delam chybu. Boty jsem, pravda, tri roky nemenil, ale na druhou stranu mi perfektne sedi a potrebu zmeny necitim jako akutni. Jsem zkratka spis pocitovy bezec, a je mozne, ze delam chyby v technice. Za jakykoli napad budu vdecny. Musim behat kratke trasy, i kdyz mam kondici na delsi...diky vsem za brainstorming!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jakýkoliv nápad.. Kamarád měl celkem podobnej problém a zrovna teď asi před týdnem mi na tréninku řikal, že mu pomohla obyčejná sprcha nohou v ledový vodě. Samozřejmě teda opakovaně, nepřešlo ho to úplně ze dne na den, ale pomohlo to. Kdysi nám to radil trenér, dost uznávanej člověk..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jakýkoliv nápad.. Kamarád měl celkem podobnej problém a zrovna teď asi před týdnem mi na tréninku řikal, že mu pomohla obyčejná sprcha nohou v ledový vodě. Samozřejmě teda opakovaně, nepřešlo ho to úplně ze dne na den, ale pomohlo to. Kdysi nám to radil trenér, dost uznávanej člověk..

Jo taky jsem tento problém kdysi vyřešil "ledováním" - ledovou sprchou několikrát denně. Běhal jsem dál, ale ne tak intenzivně  a snažil se vybírat měkký povrch, po běhu masíroval ibalginem  a asi po 3 týdnech to bylo dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, poradte prosim. Pokazde, kdyz ubehnu vic nez 11km, chytne me druhy den nekolikadenni intenzivni bolest do vnitrni stranu holeni. Pritom beham uz cca 5 let pravidelne asi 400km rocne, pul na pul zpevnene i lesni trasy, po patach po rovine, po spickach do kopce. Nevim, kde delam chybu. Boty jsem, pravda, tri roky nemenil, ale na druhou stranu mi perfektne sedi a potrebu zmeny necitim jako akutni. Jsem zkratka spis pocitovy bezec, a je mozne, ze delam chyby v technice. Za jakykoli napad budu vdecny. Musim behat kratke trasy, i kdyz mam kondici na delsi...diky vsem za brainstorming!

 nie som niaky extra bezec, skor sa venujem inym sportom, ale tych 100-150km za rok dam. rozdelim tvoju spravu na casti.

prva - chytne me druhy den nekolikadenni intenzivni bolest do vnitrni stranu holeni - mali sme to na sportovom lekarstve, Dr. vravel, ze je to z velkej pravdepodobnosti malinke "trhlinky" v uchyteniu slavu na kost z narazov. ze je to velmi bezne, a terapia je skratka tyzden-dva nebehat, nech sa to ma cast zrast naspat. Vyslovene povedal ziadne Tape-ovanie, ani veci proti bolesti, to pricinu neodstani a akurat tym ze ta to uz neboli, tak ides dalej a mozes si to este viac poskodit a zas ta to bude boliet. ladova sprcha je fajn, stimuluje hojenie.

 

druha - po patach po rovine, po spickach do kopce - vzdy som behal po patach.. polmaraton po patach a nikdy ma kolena neboleli.. iba snad prvych par krat po zime. Ale priatelka behava viac a mala problemy s kolenami, ortoped ju odbil s tym, ze ked ju bolia kolena nema behat. Ja som sa ale dal do hladania riesenia a nasiel som milion videi na youtube o "proper running form/technique" vpodstate nebehas cez patu s dopadom pred telom, kde jediny klb ktory to vsetko znasa je koleno, plus tym ze dopadas nohou pred telom sa vlastne brzdis.. ale dopadat na spicku presne pod telom. poprve sa vlastne len stale odrazas dopredu, cize sa nebrzdis, a podruhe pridavas jeden dalsi klb na spracovanie narazu ( clenok/kotnik ).

Skusili sme to obaja, pritulke to pomohlo, uz ziadna bolest a beha dalej, beham tak uz aj ja a tiez uplne vpohode. klink na link na youtube

 

tretia - asi 400km rocne. Boty jsem, pravda, tri roky nemenil. - to znamena ze si s nimi nabehat okolo 1200km. Niekde na nete som cital, ze bezecke topanky maju zivotnost okolo 800 az 1000km. klik na link na google

 

edit - sorry, nejak mi to spravilo to zvyraznenie textu, neviem to odstranit..

Upraveno uživatelem FiXilVer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, poradte prosim. Pokazde, kdyz ubehnu vic nez 11km, chytne me druhy den nekolikadenni intenzivni bolest do vnitrni stranu holeni. Pritom beham uz cca 5 let pravidelne asi 400km rocne, pul na pul zpevnene i lesni trasy, po patach po rovine, po spickach do kopce. Nevim, kde delam chybu. Boty jsem, pravda, tri roky nemenil, ale na druhou stranu mi perfektne sedi a potrebu zmeny necitim jako akutni. Jsem zkratka spis pocitovy bezec, a je mozne, ze delam chyby v technice. Za jakykoli napad budu vdecny. Musim behat kratke trasy, i kdyz mam kondici na delsi...diky vsem za brainstorming!

 

Možná bych zkusil polarium...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak kolegové soudí, nejspíš to bude "okostice". Neboli problém s vazivovým obalem holenní kosti. (Ale může to být taky nějaká žíla a cojávím - nechť řeknou ostatní, jestli měli problém s okosticí na vnitřní nebo na vnější straně holenní kosti.) V každém případě, když něco bolí, je to signál, že je něco špatně. 

Takhle na dálku radit, to s sebou nese rizika. Zkus dobrého fyzioterapeuta, běžci doporučují Dagmar Mosteckou - u ní máš šanci, že přijde na příčinu (třeba té okostice).

 

Jestli je to začínající okostice (bolí tě to až po tréninku), tak si hlavně naordinuj klid. (Možná sneseš kraul/znak, u prsou už jsem ty bérce taky cítil...) Jinak ledová sprcha po návratu z výběhu to jistí. Dále pomoz tělu, aby se vyrovnalo se záněty: phlogenzym, wobenzym. 

Pak investuj do dobře tlumené obuvi (kolik vážíš? nejsou lepší dvoje boty od dvou různých výrobců se dvěma různými systémy tlumení? - ať to noha má různorodější). Případně ještě si pomoz hodně tlumivou vložkou (Phormtotics shock-stop).

Pak cvičení, posilování svalů přední strany bérce (i když ty jsou na vnější straně, ono to tam asi je beztak všecko propojené) - jsou v zásadě dva a vážou se na podélnou klenbu a ohýbání prstců. 

A pak správně rozvrhnout tréninkový rozpis, co třeba běhat častěji a do 10 km, však můžeš střídat výklus a kvalitu i na takové kratší distanci. 400 za rok, není to tvoje běhání moc nárazové, že si na tu zátěž tělo nestačí zvyknout?

 

petr

 

Edit: link na Mgr. Mosteckou http://www.bebalanced.cz/

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...