Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

@moco

Ja dnes vyzkousel poprve tu vestu od Montane. Celkove smisene pocity. Na neco je super, ale par veci me na tom zlobi. Ted nemyslim konkretne na tehle, ale obecne to bude asi problem vsech vest. Zkusim shrnout v par bodech.

1) Cerna barva - vetsina vest je cernych nebo tmave modrych. Ted v lete v teplem pocasi to neni idealni. Doslova jsem citil jak se voda v tech lahvich otepluje. Cim vic clovek upiji, tim je ten proces rychlejsi. Kdyz mi svitilo do zad, tak jsem citil jak se to teplo akumuluje a pak to o to vic hreje na zadech. Resenim by bylo najit svetlou vestu, ale panskych se jich moc nedela.

2) S tim spojeny material - cekal jsem, ze se pod tim budu vic potit. Ale vetsina vyrobcu v popisu pise o super materialech, ktere dychaji a blablabla. Zazrak se nekona, pod vestou je clovek slitej. Kdyz bezim jen v tricku, tak to castecne schne pri behu. Pod vestou se nic takoveho nekona a tricko jsem pak mohl zdimat.

3) Tato konkretni vesta od Montane - velikost L, dle rozmeru bych mel byt tak na hrane, ale vetsi se moc nedaj sehnat. Nastesti. Velikostne je velmi fajn, pohodlna, nikde nic netlaci a nereze. Kapsy jsou jak jsem si predstavoval, vsechno co jsem potreboval se vejde, ale jeste jsem nevyuzil cely potencial.

4) Je fajn dolni popruh kolem hrudniku na suchy zip. Ten drzi dobre. Zbyvajici dva tenke popruhy se casem trosku rozjedou a musel jsem je nekolikrat zase dotahovat. To tak ale asi bude u vsech vest.

5) Co ale dost bimba jsou ty lahve na vodu. Pri rychle chuzi to je v pohode, ale jakmile se clovek trosku rozbehne, tak to hopsa. Uz asi chapu, jak se citi pri behu zenske s vetsima kozama. Pomaly beh se to da nejak vydrzet, ale nejake rychlejsi tempo jsem zatim vzdal. Paradoxne bych mozna potreboval tu cast kolem ramen vic stahnout, ale to nijak nejde a nevim, jestli by to pomohlo. Mozna by pomohla mensi velikost vesty, ale tam se bojim, ze bych ji nezapnul pres hrudnik a nebo aby to uz nedrelo. Taky nevim, jestli ma smysl zkouset nejake jine znacky, jestli to bude lepsi. Proste ta jedna lahev ma 0,5l, tj pul kila vahy. Je tedy jasne, ze to pri behu asi bude skakat vsude. Rikam si, jestli nebude lepsi reseni hydrovak dozadu do te velke kapsy. Ta voda se v lete nebude tak ohrivat a bude lepsi rozlozeni hmotnosti.
Jake mate zkusenosti s temi lahvemi na jinych vestach. Proste to skace nebo mam spatnou velikost vesty?

4d79472cf5c8f9484236131206a54433.jpg

751123e9e946c2b2a140830efa55cbed.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 2x 300 ml dynafit flask a pohoda. Nic nepříjemného to pro mě není. Napustim vodu, odsaju vzduch a pak jak piju tak se flašky “mačkaji” a voda nečvachtá /to by mě sralo/ a zároveň ve vestě neskáčou nijak extrémně. 
 

co je blbý je vyndavani pro běhu, takže já je ani nevyndavam ale ohýbam se k nim. Vypadá to debilně ale nemusím je tam pak rvát zpět. 
 

foto z netu

 

image.jpeg.f8e3c9da98922d431fb433b585307ceb.jpeg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj No, já běhu sice nerozumím, a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu už ani moc nechodím, ale když jsem se podíval na Tvou mapu, a Tvůj komentář, okamžitě jsem si vzpomněl na svou židovskou prababičku, která vždycky (tedy po válce) říkala: "In Potsdam sind die Dinge stecken geblieben." 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Ajaj napsal:

šlo to dobře…až do 60km od kterého to nešlo vůbec…

P.S. mám pocit, že jsem takhle ještě nikdy netrpěl

IMG_0777.png

parádní výkon 👍 pro mě naprosto nepředstavitelny, vždyť je to prakticky úplná rovina 😳 jaky to byl povrch? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron

co se tyka pohybu softflasku, mam problem jen pri rychlejsim behu po rovine, coz s vestou nepraktikuju. V kopcich me to nijak nevadi a urcite je rozumny delat to co pise @Z. Paul tj zbavit se vzduchu a pak to necvachta... 

teplo nevim, je to subjektivni, ja se potim jako prase s vestou i bez vesty, na me to nema zadny vliv, barva to same, mam cernou i bilou S/Slab a je to uplne stejny

ohrivani vody jasne, ohriva se, ale nijak dramticky a me to neobtezuje, lepsi pit lehce teplou nez ledovou a byt nachlazeny a v zime je clovek rad, ze ta voda neni uplne zmrzla, co se tyce hodrovaku na zada, nemam s tim osobni zkusenost, ale na zavodech kdyz uz to nekdo mel, tak sem pozoroval ze meli potize s doplnovanim vody a celkove ta manipulace s tim vypadala dost kostrbata 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde ani tak o cvachtani, ty soft flasky jsou fajn v tom, ze bud v nich je voda, a kdyz pomalu upijis, tak se smrskavaji a nenasavaji vzduch. Ale opravdu to na tech ramenech dost hopsa. Byl jsem rad, ze jsem si preventivne prelepil bradavky, jinak je uz nemam :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

Ono nejde ani tak o cvachtani, ty soft flasky jsou fajn v tom, ze bud v nich je voda, a kdyz pomalu upijis, tak se smrskavaji a nenasavaji vzduch. Ale opravdu to na tech ramenech dost hopsa. Byl jsem rad, ze jsem si preventivne prelepil bradavky, jinak je uz nemam :) 

Možná, že 0,5l x 2 je moc na tu vestu, ty menší by měly být "klidnější" viz vyjádření Z.Paula

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne to hopsalo/nehopsalo, s ohledem na to, co jsem měl na zádech. Ideál byl vpředu 2*0.5 a vzadu 1.5 Camelbag. K tomu pár tyčinek a jedny ultratenký nouzový hadry na případný útěk z hory. Od prvního okamžiku jsem chlastání spravedlivě rozděloval tak, aby vždy bylo upito cca stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, AndyAaron napsal:

Ono nejde ani tak o cvachtani, ty soft flasky jsou fajn v tom, ze bud v nich je voda, a kdyz pomalu upijis, tak se smrskavaji a nenasavaji vzduch. Ale opravdu to na tech ramenech dost hopsa. Byl jsem rad, ze jsem si preventivne prelepil bradavky, jinak je uz nemam :) 

hele já mám softflasky od compressportu vypadají podobne jako ma kolega @AndyAaron a když vyfouknu vzduch dam do vesty, tak při upijeni žádný vzduch nenasavaji a proste se postupně smrsknou až v nich není ani voda ani vzduch…. jinak taky piju tak ze se hlavou musím naklonit, přitáhnout “prso” a piju, což je krkolomny a možná pro náhodné kolemjdoucí komicky, ale vytáhnout ho ven nechci a takové ty brcka me nevyhovují…

obecne si myslím ze se buď szijete nebo koupíš jinou 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Bert napsal:

U mne to hopsalo/nehopsalo, s ohledem na to, co jsem měl na zádech. Ideál byl vpředu 2*0.5 a vzadu 1.5 Camelbag. K tomu pár tyčinek a jedny ultratenký nouzový hadry na případný útěk z hory. Od prvního okamžiku jsem chlastání spravedlivě rozděloval tak, aby vždy bylo upito cca stejně.

proste velbloud 😂🐫

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron ala flasky- dost ti muze i udelat malo utazene popruhy pres prsa. Nebo muzes zkusit je prehodit na jine pozice (vys/niz) nebo i dat krizem. Pokud se ti ale casem povoluji, tak to neni dobry. Mozna by pomohla nejaka stahovaci gumycka

Jinak nevim, zda to tam mas, ale moje Salomon maji nahore v kapse jeste gumicku, ktera se pretahne pres vicko a tim tu flasku drzi na miste. 
 

@Bert - ted nevim jestli to mam brat osobne 😎. Jinak je to zavod po hranicich, kde byla Berlinska zed. Organizator tvrdi, ze to z vetsiny vede presne kde to stalo. 
 

@sido - povrch je naprosto super (vetsinou vyasfaltovane cesticky. Prekvapive asi jen 10% vede primo mestem), pokud chce clovek zkusit placatou rychlou stomilovku. Bohužel reality byla, že jsem to brutálně přepálil (do 50km pořád mezi TOP 10-20) a pak vodkvetl jak kopretina 🥴🥴🥴. Na 70km uz prvni krece a od 110 už jen zombie pochod a v cíli jsem se rozplakal 🥲🥲🥲. Nakonec data to ukazaly jasne:

 

 

IMG_0778.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj nemyslitelny 😃 na silnici zvládnu maraton, už Jizerska 50 mě dělala potíže a to tam je jen sem tam kopeček.

Z asfaltu a ještě k tomu na rovině bolí celej člověk, prakticky stále stejny pohyb 😵‍💫 nedokážu si v tom 100mil vůbec představit, jako sílenost… mám za sebou 4 100milovky ale v kopcích a prevazne na kozich stezkách, kde tělo dostává zabrat, ale preci jen se to střídá a zapojují se jiné svaly, rovina a asfalt to je proste vykon před kterým smekám 🎩🎩🎩

jinak co se tyče tempa, koukal sem na strave, to asi nebyl dobrej nápad to takhle napálit 😂 ale naprosto chápu, člověku se běží dobře tak proc ne, ale tady je rozhodujick faktor hlava 😊 je potreba asi zůstat na zemi a v našem případě klusat hned od začátku, ale ani klusem si to nedovedu proste představit… opakuju se ale tohle kdo dokončí je machr! 

btw: letos se hodlám vylepšit na B7 už se to blíží 😊🤙 příští rok mám v plánu jít Leadville, loterie nevyjde, ale když se člověk přihlásí na jeden z jejich kempu má v tom i startovné, tak kdybys nahodou uvažoval a nevyšla ti loterie na western, tak je to cesta jak si zkusit poradny US trail 😊 samozřejmě ze tady u nás v EU je spousta krásných závodu, ale tohle je pro mě proste jeden z top 3 a jelikož mám z těch 3 jen 1, tak mít 2 by bylo super… Western sem samozřejmě taky v loterii, ale tam je ta šance malá a dřív než se tam dostanu věk me dozene 😊🙋‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, tak jo, jsem prostě dobrej, včera už jsem se byl schopen zvednout z mísi bez pomoci rukou.

@sido - děkuji za nabídku, ale já si všechny trumfy (doufám, že to vyjde jako rodinný výlet) nechám na WS. Těma to začlo (knížka o tom závodě mě přivedla k ultra) a těma to chci asi i uzavřít. Vono upřímně s mým směšnému náběhem kolem 50km týdně, jsou tyhle akce i pro moji hlavu už čím dál více mentálně náročnější 

P.S.1 ať se zadaři na B7

P.S.2 zkus popřemýšlet o PTL (pod UTMB) v 2025

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Ajaj napsal:

Ale jo, tak jo, jsem prostě dobrej, včera už jsem se byl schopen zvednout z mísi bez pomoci rukou.

@sido - děkuji za nabídku, ale já si všechny trumfy (doufám, že to vyjde jako rodinný výlet) nechám na WS. Těma to začlo (knížka o tom závodě mě přivedla k ultra) a těma to chci asi i uzavřít. Vono upřímně s mým směšnému náběhem kolem 50km týdně, jsou tyhle akce i pro moji hlavu už čím dál více mentálně náročnější 

P.S.1 ať se zadaři na B7

P.S.2 zkus popřemýšlet o PTL (pod UTMB) v 2025

neuvěřitelný dyt to rikam, s 50km tydne bych se bal jít i na 50tku natož tohle 😂   

chápu no :) ja bych rad všechny 3 a tím to uzavru a zacnu plavat 😂

diky, ladím, těším se

PTL vypadá pekelne, mrknu na to trochu podrobněji měsíc po Beskydech  😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...