Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

naštěstí chtěli jen 3 na každé noze..., dal bych tak max. 5, bral mě balanc, sranda byla to pak vidět na monitoru, páč ti nohy snímala kamera, snímají ti jak ti vybočují kolena při pohybu, na levé noze mě při druhém podřepu vzal balanc, už jsem se viděl na prodavači.

 

Donutil jsi me to zkusit... Balanc je svina asi mam neco s tim zarizenim v uchu .... Jinak na hromotluka jako si ty dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole mám urvaný přední křížový vaz v koleně a jestli po mě někdo bude chtít dřep na jedné noze, tak mu dám po čuni :D

 

taky jsem se tak cítil :)

 

Donutil jsi me to zkusit... Balanc je svina asi mam neco s tim zarizenim v uchu .... Jinak na hromotluka jako si ty dobry.

 

připadal jsem si jako baletka

 

A to jako až úplně dolů? A tu druhou skrčenou a nebo nataženou před sebe?

 

ps:dělám ze sebe v kanclu šaška...

 

pokrčenou za sebe, až dolů ne, to bys neubalancoval, nebo aspoň já ne, pokrčit jen co ti tělo dovolí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som tu mozno jediny so zlou skusenostou s NB. Po niekolkych tyzdnoch sa v nich nedalo ani len chodit, nieto este behat. To sa mi nikdy nestalo s Adidasmi, Pumami, Nike. Mozno to bol zly kus, mozno NB nie su na moj tvar nohy, neviem. Teraz mam jednoduche Nike s makkou bezeckou podrazkou a su super.

 

Asi bud psát, co u všichni většina ví. Ale záleží na došlapu při běhu, někdo došlapuje na vnitřní část plosky nohy, někdo na vnější (pronace-supinace). A na každý druh došlapu je jiný typ boty.. Došlap zjednodušeněně poznáte, když se podíváte na podrážku svých starších bot, kde jsou ochozené nejvíc. Při běhu bys měl také došlapovat na špičku, ale kdo to dělá.. Takže pro každého jiné boty.. A samozřejmě nemluvím o různém podkladu na běh - jiné boty na beton, jiné do lesa.. Na to je na webu spousta článků...sem to nepatří. Ono se řekne boty jako boty (hodinky jako hodinky :D ), ale klouby máš jen jedny..

 

Jinak běhám s chesapeakbay retrívrem.. Už jsem ho zblbnul tak, že když si natahuju tepláky na běh, tancuje radostí.. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem, ci skutocne priamo na patu, skor si myslim, ze trochu dalej k strednej casti chodidla s preslapom hned na prednu spicu. Ked bezis do kopca, tiez nedopadas priamo na patu. To optrebovanie kraja paty na podrazke je skor osuchanim o povrch ciest (co uz riesia tym, ze je zadna cast podrazky skosena) a podla toho aky mas naklon doslapu, podla toho sa viac presucha. Vyslovene na patu dopadas, ked bezis z kopca, alebo v pripade silnych supinator/pronatorov.

 

Ale jasne, nemozem zovseobecnovat.

 

 

Beh za dazda nie je zly, najlepsi je taky slabsi dazd. Bezal som uz aj ked padali krupy a nebolo sa kde schovat, alebo bol desny slejvak, ze kvapky sa mi odrazali od licnych kosti do oci, nic som nevidel...proste bezis a bezis a pocas toho aj vyschnes, len neprestat, lebo prechladnes...ale to su take extremy, ktore netreba opakovat

 

 

 

edit:oprava chyby.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem, ci skutocne priamo na patu, skor si myslim, ze trochu dalej k strednej casti chodidla s preslapom hned na prednu spicu. Ked bezis do kopca, tiez nedopadas priamo na patu. To optrebovanie kraja paty na podrazke je skor osuchanim o povrch ciest (co uz riesia tym, ze je zadna cast podrazky skosena) a podla toho aky mas naklon doslapu, podla toho sa viac presucha. Vyslovene na patu dopadas, ked bezis z kopca, alebo v pripade silnych supinator/pronatorov.

 

Ale jasne, nemozem zovseobecnovat.

 

 

Beh za dazda nie je zly, najlepsi je taky slabsi dazd. Bezal som uz aj ked padali krupy a nebolo sa kde schovat, alebo bol desny slejvak, ze kvapky sa mi odrazali od licnych kosti do oci, nic som nevidel...proste bezis a bezis a pocas toho aj vyschnes, len neprestat, lebo prechladnes...ale to su take extremy, ktore netreba opakovat

 

 

 

edit:oprava chyby.

 

máš pravdu... správněji je zadní část nohy...

za deště nepoběžím... přece si hned nezašpiním nové boty... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tady řešíte takové sofistikované problémy s botama až do nejjemnějších nuancí. Ale já mám, vlastně já ne, ale jeden můj známý, jiný problém. Při běhání mne, vlastně jeho, dřou prsní bradavky. Pro jistotu, jsem, tedy vlastně on je chlap. Máte na to nějký recept, pokud tedy máte Vy, nebo spíš Váš známý podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tady řešíte takové sofistikované problémy s botama až do nejjemnějších nuancí. Ale já mám, vlastně já ne, ale jeden můj známý, jiný problém. Při běhání mne, vlastně jeho, dřou prsní bradavky. Pro jistotu, jsem, tedy vlastně on je chlap. Máte na to nějký recept, pokud tedy máte Vy, nebo spíš Váš známý podobný problém?

V dávných dobách, když jsem ještě 2x denně běhával, tak jsem měl stejný problém. Vyřešil jsem to celkem jednoduše - vzal jsem si jiný triko :) Měl jsem trable jen v umělohmotných (jakoby funkčních) trikách, v 100% bavlněných to bylo v pohodě. A teď občas používám na sport trika z merino vlny a taky OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tady řešíte takové sofistikované problémy s botama až do nejjemnějších nuancí. Ale já mám, vlastně já ne, ale jeden můj známý, jiný problém. Při běhání mne, vlastně jeho, dřou prsní bradavky. Pro jistotu, jsem, tedy vlastně on je chlap. Máte na to nějký recept, pokud tedy máte Vy, nebo spíš Váš známý podobný problém?

Bradavky se musí přelepit náplastí. Používá to většina běžců na delší běhy. Na maratonu jsem bohužel viděl běžce co to zanedbali a krev jim prosakovala skrze tričko, jak je měli rozedřený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nosím trika od Autograph... nebo tak nějak se to jmenuje... prodává se to v Marks and Spencer... jsou to vlastně trička ala spodní prádlo... přilnou na tělo, vlastně jako druhá kůže, a vůbec se po těle nešourají... a přitom dobře odvádí pot z těla pryč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bradavky se musí přelepit náplastí. Používá to většina běžců na delší běhy. Na maratonu jsem bohužel viděl běžce co to zanedbali a krev jim prosakovala skrze tričko, jak je měli rozedřený.

 

Bradavky jsou citliva zalezitost , tudle jsem si na ne daval kolicky na pradlo ( videl jsem to v nejakym sprostym filmu co mi pujcil Fazer ) - nejenom ze me to nevzrusilo ale jeste jsem si je musel tyden macet v hermanku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidím, že to není jen můj problém, ufff. Asi to bude chtít tu náplast. Jinak mne to dřelo dřív ve stopro bavlně i teď v tzv. funkčních tričkách. Autograph od M&S nemám, i když teď jsem tam náhodou na ně koukal, měli je zrovna ve slevě, ale mám vel. M a jejich M se mi zdálo veliký a S neměli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tady řešíte takové sofistikované problémy s botama až do nejjemnějších nuancí. Ale já mám, vlastně já ne, ale jeden můj známý, jiný problém. Při běhání mne, vlastně jeho, dřou prsní bradavky. Pro jistotu, jsem, tedy vlastně on je chlap. Máte na to nějký recept, pokud tedy máte Vy, nebo spíš Váš známý podobný problém?

Při běhání s nima problém nemívám - na běžkách každou sezónu párkrát. Bez ohledu na tričko (různý crafty, odlo - samo o sobě prověřený a neškodný materiál). Myslím, že si za to ty bradavky celkem mohou samy, ptz se odřou, když se (ty bradavky) postaví - podezírám, že spíš než nějaké zrakové vjemy nebo fantazie za to může počasí, studený vítr...

 

Náplast je dobrá a často citovaná rada, ale leda tak pro holce. U mne by to znamenalo nejdřív náročný vyholování .-)

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poprvé jsem dnes otestoval své nové Adidas adistar ride na svých obvyklých 10 km... přešel jsem po deseti letech od brooksu a myslím, že si budu nějakou dobu zvykat, nikdy jsem nebyl na tak odtlumené boty zvyklý, ale s přicházejícímy lety je to asi nutnost...

http://www.behshop.cz/akcni-nabidka/adidas-adistar-ride/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy tady řešíte takové sofistikované problémy s botama až do nejjemnějších nuancí. Ale já mám, vlastně já ne, ale jeden můj známý, jiný problém. Při běhání mne, vlastně jeho, dřou prsní bradavky. Pro jistotu, jsem, tedy vlastně on je chlap. Máte na to nějký recept, pokud tedy máte Vy, nebo spíš Váš známý podobný problém?

 

Po jake dobe behani mate problem s bradavkami? Hodina, dve?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ak je zima a bradavky stvrdnu :-)) tak aj hned .... ako sa pisalo vyssie, vela zavisi od materialu trika. Nedam dopustit na znacku Brubeck, ci LoweAlpine. Jediny raz som mal s tym problem, pri 20 km behu - prestavka - vyklus 2km...pocas tej chodeckej prestavky, sa prudko ochladilo, vietor, citil som uz chlad a tak bradavky stvrdli...vo vykluse mi dreli o triko.

 

Inak som s tym problem nemal....ale na maratone som mal pre istotu v kapsicke leukoplasty ako zabezpeku.

 

Iny problem a este viac neprijemnym je presuchavanie stehien z vnutornej strany = viac ako 10km behy su utrpenim!...ak sa o tom uz pisalo, sorry, gelovanie je tak blbe, potis sa, sleje dole, naj riesenie je odstrihnut vsite gate z bezeckych kratasov a pod ne vziat ine gate - take predlzene boxerky, ale riadne vzdusne - napr od Moiry su perfektne. Su priliehave, nohavica sa nevyhrna, dobre chrani. A je po probleme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...